Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Poukazy ... na věčnost

Souhlasím s těmi, kdo si myslí, že stávající situace v české kotlině není p…l.Jde jen o to najít a postihnout ty, kdo nesou za současná stav odpovědnost a poučit se.

Pravdou je, že jarní epidemie u nás přerostla nyní v podzimní pandemii. Rozdíl mezi těmi dvěma slovy je v množství nakažených na jednotku v daném území. Pravda naši politici nám sdělují, že jsme zasaženi světovou pandemií, ale on ten Svět to akorát jinak zvládl , jelikož je asi lépe veden, než jsme vedeni jako stát, my.

Souhlasím s tím, že jarní vlna se zvládla na výbornou. Byli jsme mezi nejlepšími, možná i trochu proto, že se šlo s kanonem na komára. Vláda ucítila velkou příležitost se ukázat a přiznejme si to i sklady prosté jakýchkoliv bezpečnostních prostředků jako jsou roušky, štíty, obleky a další pro zainteresované byly příležitostí jak se „napakovat“. Pandemické plány zůstaly v šuplíku a dodnes tam asi leží, protože pandemický plán má začátek a konec, ale nedá se použít odprostřed.

Tak si tak procházíme marketingově pandemickým plánem, který na jaře byl reprezentován domácím šitím roušek, kdy u nás v Olomouci dokonce hejtman Okleštěk k tomu udělal soutěž. Pokračovalo to Jančurovými vlaky „Družby“ do Chorvatska, které doprovázely vládní finanční pobídky k návštěvě lázní a dalších – vládou vybraných postižených oborů. Postižených zmatečnými postupy vlády vycházejících z jejich a nikoliv právních výkladů platných zákonů. Všichni kdo se přihlásili k ANTICOVID zákonům museli podepsat „držhubný“ v tom smyslu, že nebudou stát žalovat za porušení zákonů. Nejsem právník, ale podle mne je to základní myšlenka spiknutí. Jsme národ Švejka a tak nám to nepřipadá ani zvláštní. Premier Babiš pod vedením svého guru Marka Prchala začátkem prázdnin vyhlásil „zvládnutí“ COVIDu a všechny nás vyzval ať podpoříme domácí cestovní ruch, který z jara trpěl.A sám vyrazil na rok zaplacenou dovolenou na Krétu.Pravda je taková, že ono nic moc netrpělo. V březnu zima na horách končila a léto bylo daleko, takže spíše se jednalo o přechodnou sezonu.

Jak jsem stádní národ, tak podpořeni sdělením, že se „nic nemůže stát“ protože jsme COVID zvládli tak jsme vyrazili. Tu někdo na dědinskou zábavu, kde od školy nebyl. Tu někdo na nějakou stezku do oblak, kam by ho jinak ani nenapadlo jet. Hlavně být doma, kde „to“ vlastně není.

No jak vidíme nyní, tak „toho“ mezi námi asi bylo víc než si Babiš s Prachalem myslel. Ještě v srpnu, když asi jedinný nebojácný, realistický a znalý epidemie ve vazbě na cestování Rastislav Maďar k postupům Vlády vyjádřil negativně – byl odejit ( a akademický senát jeho university si jej vybral do svého čela - alespoň troha naděje, že jsme ještě normální ).To plukovník Prymula už byl chystán Babišem pro úřad, protože bez bezpečnostní prověrky náměstkem být nesmíte ale ministrem ano.

Ale to už je nyní jedno, kdo je čeho ministrem, protože celé – rádoby krizové řízená se zcela vymklo z rukou.

Víte já jsem od mojo babičky věděl, že na španělskou chřipku umřela v roce 1920 její sestra. Taky jsem si přečetl,že mimo její setru pobrala dalších až 100.000 Čechů.To, že virus ještě nikdo nikdy na světě neporazil taky není žádným tajemstvím, tak jsem celou dobu se stranil těsných kontaktů s neznámým okolím.Dal jsem si takový osobní lockdown, prostě jsem se snažil chovat tak abych se uchránil a to i své blízké – ne až úplně úspěšně. Ale to už je riziko, které každý z nás podstupuje – tím,že je. Ještě k té španělské chřipce, byla rozdílná v tom, že si „brala“ zejména mladé a nejvíce byla procentuelně postižena skupina vojáků v základní službě.

Osobně si myslím, že nebude trvat dlouho a země Česká se stane persona non grata pro zbytek světa do doby než se dostaneme na nějakou úroveň nově nakažených. Bude se tu umírat a zdravotnictví projde velkou zatěžkávací zkouškou. Jedno je však jasné, co jsme si zde díky vedení státu nadrobili, budeme si zde muset i sníst. A štastni budou ti, kteří neztratí své blízké.Prostě jde o to to přežít.

Věřím, že již nebudeme tak jako z jara sledovat hašteření mezi Maláčovou a Dostálovou (jsou to ministryně) jestli na propagaci cestování po vlastech českých se má vydat 150 nebo 250 milionů. I to je cena za to co nyní musíme žít.

Já jen věřím, že kdokoliv další kdo přijde k moci po této české pandemii pokud nevynese trestně právní odpovědnost, která je myslím zřejmá, tak alespoň vypracuje závaznou analýzu, která naše děti podobnému marketingově vedenému,, v případě zdravotní pandemie, vládnutí již nikdy nevystaví.

Protože pro nemalou část našich spoluobčanů – to bude Vláda za které a kvůli ní- šli na věčnost.

Prima a hlavně zdravá dny                                        Oto Kaděrka

Autor: Oto Kaděrka | neděle 25.10.2020 19:36 | karma článku: 11,48 | přečteno: 412x
  • Další články autora

Oto Kaděrka

Analýzou atentátu dojde asi ještě k většímu rozdělení

Nejsem negativista, to potvrdí ne jeden co mne zná. Ovšem tím jak se politickému establishmentu podařilo rozdělit politiku na správnou a správnou a tím zcela rozdrbat společnost jako takovou nevěřím, že dojde k poučení a změně.

18.5.2024 v 8:29 | Karma: 9,27 | Přečteno: 95x | Diskuse | Společnost

Oto Kaděrka

Normalizační daňový kapitalismus

Pro pána Jána co je to za hloupost si řekne nejeden z vás. A já s ním musím souhlasit, protože ty tři slova v nadpise k sobě prostě logicky nepatří. A jak by řekl Galileo „přece se točí“. Za mne jde jen o to jak dlouho.

10.5.2024 v 10:32 | Karma: 20,37 | Přečteno: 421x | Diskuse | Společnost

Oto Kaděrka

Kapitalismus napříště již jen v učebnicích

Jsem ročník 1963 a jsem rád, že mi bylo dáno zažít in natura co jsem se ve školách učil, že je špatné – tedy kapitalismus a že jsem v něm mohl prožít převážnou část svého produktivního života - žít.

9.4.2024 v 9:53 | Karma: 31,06 | Přečteno: 905x | Diskuse | Společnost

Oto Kaděrka

Kaderka a Pelta je jako káva a melta

Kdo alespoň trochu sleduje dění ve sportu tak jistě zaznamenal stávající problém předsedy tenisového svazu ve věci nakládání se státní dotací.

8.3.2024 v 13:54 | Karma: 28,22 | Přečteno: 1949x | Diskuse | Společnost

Oto Kaděrka

Zaostřeno jen na důchodce a zaměstnavatele

Tak mi to připadá, že bez důchodců se tato země nějak nemůže obejít. Ovšem co mi chybí zcela je pochopení podstaty vztahu zaměstnavatel-zaměstnanec-stát.

7.3.2024 v 10:22 | Karma: 19,50 | Přečteno: 690x | Diskuse | Společnost
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

„Katastrofa pro Ukrajinu.“ Trumpův výběr viceprezidenta rozklepal Evropu

16. července 2024  10:28,  aktualizováno  12:04

Jméno J.D. Vance naznačuje, kam by se mohla ubírat zahraniční politika Spojených států v případě...

V Nice na jihu Francie hořel bytový dům. Zemřelo sedm lidí včetně dítěte

18. července 2024  7:16,  aktualizováno  7:28

V Nice na jihu Francie při požáru v sedmém patře bytového domu zemřelo sedm lidí, včetně nejméně...

Nejdražší dinosaurus všech dob. Kostra stegosaura se v aukci prodala za miliardu

18. července 2024  7:10

Téměř kompletní kostra stegosaura stará až 161 milionů let se ve středu v newyorské aukci prodala...

Konec týdne bude slunečný. Pak přijdou zase bouřky, varují meteorologové

18. července 2024  6:36

Přímý přenos Druhá polovina týdne podle meteorologů přinese příjemné slunečné počasí bez srážek. V neděli se ale...

Američtí pracující na první místo. Vance na sjezdu republikánů kritizoval Čínu

18. července 2024  6:29

Americký senátor J.D. Vance, kterého si republikánský exprezident Donald Trump vybral jako...

  • Počet článků 324
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1241x
už spíše starší (60) olomoučák , který poznal, že není lehké zůstat svůj :-)

Seznam rubrik