Pieta … mediální neexistuje
Proč píši tedy dále ?
Důvodem je to, že namísto očekávané všeobecné piety – tedy i mediální, tato rozjela své „žně“. Celkem lze pochopit postupné informování o sledu událostí , které popisuje další zjištění vedoucí k objasnění a závěrům. Za mne je už nyní máme. Je šest mrtvých nevinných lidí včetně dalších zraněných a jistě nespočet těch, kteří budou mít do konce života tuto zkušenost jako jednu z nejhorších. K tomu máme mrtvého viníka s poměrně jasným motivem. Tedy zdálo by se pro vše zřejmé - tečka.
Ne tak pro media, kdy již si čteme, že někdo viděl, že měnil zásobník. Jiné zprávy sdělují, že se střelec byl oblíbený v kolektivu atd. atd. Snažím se domyslet , proč jsou nám medii servírovány další a další domněnky těch, kteří to neviděli, nezažili a přesto si osobují ve zprávách sdělovat svůj pohled na věc. Do toho se dále objevují v článcích reklamy na kdeco a PR a marketingové agentury jistě vymýšlí jak zvýšit sledování svých zájmů. Zájmů, které jistě nemají zcela nic společné s pietou s účastníky ranná hrůzy.
Sdílím, jistě positivní, snahy odpovědných lidí o státním smutku. Smutku , který je jistě případným. A ptám se, zda-li zpravodajské servery, radia, televize a další sdělovací prostředky by v podobných případech, navzdory své touze po sledování a zisku, by třeba neměly jen přistoupit k té pravé „novinařině“, kterou já vidím v podobných tragédiích v prostém sdělení faktů bez dalšího komentování a dočasnému vypnutí všech odvádějících informací od podstaty té hrůzy.A tím vyjádřit svou formu piety.
Já jistě své myšlenky budu modelovat k modlitbě za zesnulé a všechny hrůzou dotčené.
Zkuste se i vy zamyslet Oto Kaděrka
Oto Kaděrka
Analýzou atentátu dojde asi ještě k většímu rozdělení

Nejsem negativista, to potvrdí ne jeden co mne zná. Ovšem tím jak se politickému establishmentu podařilo rozdělit politiku na správnou a správnou a tím zcela rozdrbat společnost jako takovou nevěřím, že dojde k poučení a změně.
Oto Kaděrka
Normalizační daňový kapitalismus

Pro pána Jána co je to za hloupost si řekne nejeden z vás. A já s ním musím souhlasit, protože ty tři slova v nadpise k sobě prostě logicky nepatří. A jak by řekl Galileo „přece se točí“. Za mne jde jen o to jak dlouho.
Oto Kaděrka
Kapitalismus napříště již jen v učebnicích

Jsem ročník 1963 a jsem rád, že mi bylo dáno zažít in natura co jsem se ve školách učil, že je špatné – tedy kapitalismus a že jsem v něm mohl prožít převážnou část svého produktivního života - žít.
Oto Kaděrka
Kaderka a Pelta je jako káva a melta

Kdo alespoň trochu sleduje dění ve sportu tak jistě zaznamenal stávající problém předsedy tenisového svazu ve věci nakládání se státní dotací.
Oto Kaděrka
Zaostřeno jen na důchodce a zaměstnavatele

Tak mi to připadá, že bez důchodců se tato země nějak nemůže obejít. Ovšem co mi chybí zcela je pochopení podstaty vztahu zaměstnavatel-zaměstnanec-stát.
Další články autora |
Poslední týden na daňové přiznání za rok 2024 online. Jak na to?
Nejen podnikatelé, drobní živnostníci a osoby samostatně výdělečně činné musí podat daňové...
Turek jel rychlostí přes 200 km/h a fotil se u toho. Policie věc prošetřuje
Europoslanec Filip Turek (Motoristé sobě) se na svém účtu na Instagramu pochlubil fotkou, ze které...
Po rychlé jízdě zemřel řidič v hořícím autě. Turek spekuluje o krvi na rukou médií
Hasiči v Brně v pondělí našli v hořícím voze mrtvého muže. Podle prvotních informací jel vůz po...
Jednání o míru jsou v kritické fázi, řekl Trump. Rubio rovnou naznačil konec
Sledujeme online Americký prezident Donald Trump v pátek naznačil, že USA zastaví mírové rozhovory, pokud Rusko nebo...
Papež František zemřel. Bojoval s nemocemi, bylo mu 88 let
Papež František v pondělí ráno zemřel. „Drazí bratři a sestry, s hlubokým smutkem musím oznámit...
OBRAZEM: „Pokorný muž a morální hlas.“ V katedrále sv. Víta se rozloučili s papežem
S papežem Františkem se v pátek mohli rozloučit i lidé na Pražském hradě v katedrále sv. Víta...
Britové zřejmě opustí koalici ochotných. Chtějí vyhovět Moskvě, aby uzavřela mír
Velká Británie pravděpodobně upustí od záměru vyslat na Ukrajinu tisíce vojáků. Dříve avizovala, že...
Jsem nevinen, tvrdí vrah šéfa zdravotní pojišťovny. Hrozí mu trest smrti
Luigi Mangione, který je podezřelý z vraždy šéfa jedné z největších amerických zdravotních...
Šéfka krajské hygieny ujela od nehody, tvrdí sražený motorkář. Selhání, míní Válek
Ředitelka krajské hygieny ve Zlíně Eva Sedláčková má závažné problémy. Čelí nařčení, že v březnu...

Pronájem 2+1, 50 m2 , Janov nad Nisou - Hrabětice.
Janov nad Nisou - Hrabětice, okres Jablonec nad Nisou
14 500 Kč/měsíc
- Počet článků 324
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1242x