Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Největším nebezpečím není COVID… ale obchod s ním

Svět kolem nás řeší jak to nedostat a u nás se řeší jak z toho co nejvíce dostat.Jen lačnost a nenasystnost...

České země ve své podstatě nikdy nic nedokázaly samotné, mimo snad změnu režimu v roce 1989. Poměry ve státě jako takovém se ale změnily jen k horšímu. Komunistům jako vládnoucí straně stačila jen moc. O peníze až tak moc nešlo, protože cíl byl jeden – každému podle jeho potřeb. Současný stav je takový, že politická moc je spojena pupeční šňůrou s penězi. Je jedno jestli se jedná o Nečase s jeho sekretářkou, nebo dříve Standu Grosse s jeho strejdou či nyní vládnoucí soldatesku a COVID. COVID a s tím spojený stav nouze je nouze pro lidi a hody pro pár lidí v čele. Pár lidí, kteří „cvičí“ celým systémem. Základem a vzorem je všem předseda Vlády, který pro celou Evropu mimo naší českou kotlinu je ve střetu zájmu. To je vrchol pyramidy a základní měřítko pro ostatní s nějakým vlivem. Zářným příkladem je hlavní poradce v otázce COVID Roman Prymula, který jak se říká s českým humorem, má podíl v celém řetězci mimo pohřebnictví. Já věřím, že systém testování, který vymyslel s Faltýnkem by byl zcela funkční a přínosný, kdyby nebyl soukromý. Přeloženo, kdyby vznikl jako projekt státu a státních úředníků a ne jako projekt podnikatelů ve státních službách na státní účet s profitem pro spřízněné firmy. Podle mne to celé překazil někdo, kdo do toho nebyl zakomponován, ač si myslel, že by měl a Blesku dal … tip. On je ten střet zájmů a lačnost podnikatelů v pozicích poradců ministrů dnes hlavní brzdou i dobrých řešení, protože ty se zaseknout na jejich lačnosti. Jsem přesvědčen, že mnohá dobrá řešení nebyla realizována jen proto, že se nenašlo ekonomicko-politické krytí pro finanční participaci jejich tvůrců.

Ve své podstatě se jedná jen o to, kdo z toho kolik má a podle toho se věci dělají. Začalo to cestováním do Číny pro roušky, pokračuje to testováním a budou, už dnes zcela zjevně , respirátory, když roušky jsou pro normální kontakt mezi lidmi , pokud se zrovna nelíbají, zcela dostačující, ale zjevně už levné. Takže napřed se jakoby zastropuje cena respirátorů, aby se následně už u předem vybraných dodavatelů jich koupil ranec a začali se okázale rozdávat potřebným jako politicko ekonomický marketing před tím, než se to v rámci nouzového stavu všem nařídí – ke koupi. Co už třeba na tom, že hromada lidí COVID nikdy nedostane, třeba jen proto, že nechodí na vánoční trhy a nevyužívají „okýnka“ na cokoliv, jen se chovají k sobě a okolí odpovědně a ohleduplně.

Všichni za všemi restrikcemi vidí ministra Blatného. Za mne je to obětní beránek, který se nechal na tuto práci najmout s příslibem nějakého budoucího prestižního místa v mezinárodních strukturách s jeho odborností. Ano COVID je medicínský problém, který ale v globální měřítku nemá medicínské řešení. Tento problém vyřeší v dobře řízených státech  matematici,statistici společně s politickým řešením, ovšem ne financí lačných politiků. I jarní úspěch u nás byl ostatně v EXCELU z pera technicky vzdělaného člověka, jak i Babiš sám opakovaně deklaroval.U nás je ale zjevné, že hlavním řešením bude základní veličina , tedy čas.

Hlavní problém naší země má jméno Havlíček. Tento ministr průmyslu, obchodu a dopravy navíc v pozici místopředsedy Vlády má dávat řešení pro obory, kterých je ministrem. On se však chová jak chytrá horákyně, nechá otevřena „okénka“ aby tak vytvořil iluzi, že je otevřeno a nemusel tedy řešit to, že je zavřeno. On jedná s různými pochybnými zapsanými spolky různých profesí a slibuje , že otevře pak zase po Vládě zavře a je jedno jestli lyžařské areály nebo sauny a bazény. Tyto spolky v rámci svých „votsapových“ drbáren pak projednávají to co jim jejich představitelé sdělí s pocitem, že jsou součástí řešení problémů – nejsou, protože oni jsou těmi, kdo to celé platí – tak dlouho, pokud mají z čeho. Kdyby všichni kdo jsou nějak postiženi nouzovým stavem s vyhlášením toho nouzového stavu věděli jaká je nabídka nebo jak bude tento stav kompenzován, tak by určitě si dobře rozmysleli, jestli není lepší provozovnu dobrovolně zavřít, třeba jen z důvodu toho, aby se před jejich „okénkem“ nešířila nemoc, která jim brání provozovat jejich způsob obživy. Že je hlavním cílem, aby celý COVID zaplatili nevinní schválil s první vlnou i Parlament, když změnil ustanovení o nouzovém stavu, aby se takto vyvinil ze svých předešlých zmatečných postupů a rozhodnutí.

Jelikož stále více a více lidí už ani neví jaký stupeň a co vlastně je nebo není dovoleno, tak nastupuje český přístup věc obejít nebo okecat. Ostatně pokud Milan Hnilička byl na soukromé oslavě v nestátním hotelu, kde nebyl přístup veřejnosti z ulice tak se na mne nezlobte se vůbec nic nestalo co by mělo co dočinění s porušením čehokoliv. Dokáži si i představit, že bude předložena antedatovaná smlouva o pronájmu pokoje. Opět zase „kulišárna“ ze strany Havlíčka v tom, že dal návod jak to obejít. Nejednou máme v České republice tolik ubytoven pro pracovníky jako nikdy dříve.

Tady zcela rozumím ministru Blatnému, který nemá problém s vleky na horách, ale má problém s tím, že mohou být „okénka“ a ubytování na fakturu – opět výmysl superministra Havlíčka. Ve dlouhodobě fungujících demokraciích s plným vědomím a současně vzdělaným a nelačným vládním personálem jako je Německo a co se lyžování týče pak zejména Francie a Itálie je systém kompenzací, ale opravdu kompenzací na úrovni 70% procent tržeb předcházejícího období tím co dává provozovatelům středisek záruku přežití a nemusí vymýšlet jak co obejít. Nebudou mít profit, ale jistě bez profitu přežijí. Tuto jistotu u nás, mimo státní úředníky dnes nemá nikdo. V dlouhodobě fungujících demokraciích se opravdu jedná o kompenzace , u nás je to , promiňte mi to slovo, držhubný.

Mám rád úsloví „komu není s hůry dáno v apatice nekoupí“. U nás nám vládnou lační neumětelové nemající ani představu o nějakém souvislém řešení. Od samého začátku COVID, tedy již skoro rok, Prymula hovoří o očkování. Tedy dost na to, aby se nachystal fungující a otestovaný systém… u nás opět kolaps, jako u známek na dálnice, trasování COVIDu a čehokoliv co ve fungujícím světě běžně funguje.

Zde už i narážíme na ne zcela funkční demokracii, kdy president vyhlašuje v nouzovém stavu Volby do zákonodárného sboru, aby tak přilil  ještě oleje do ohně v již dost rozjitřené době. Noví lační v čele s předsedou Pirátů se derou k presidentu na audienci, protože z průzkumů jim vychází, že by to třeba mohli být oni, kdo převezmou správu daní, jako dnes hlavní motiv všech politických stran. Tak ať se předem u poradců dozvědí, jaký je plán a výhled. Je potřeba být připraven, protože další čtyři roky bude „žeň“.

No co se COVIDU týče, tak jedno je jisté – je to chřipka a ta přejde. Tak jako je jisté, že lačnost politiků nepřejde. Protože u nás platí, ať volíš jak volíš – národní frontě se neubráníš.

Smutné čtení, ale co už, my starší  přežili jsme Husáka s Jakešem…. ty dnešní přežijeme taky.

Autor: Oto Kaděrka | úterý 26.1.2021 8:08 | karma článku: 25,48 | přečteno: 627x
  • Další články autora

Oto Kaděrka

Analýzou atentátu dojde asi ještě k většímu rozdělení

Nejsem negativista, to potvrdí ne jeden co mne zná. Ovšem tím jak se politickému establishmentu podařilo rozdělit politiku na správnou a správnou a tím zcela rozdrbat společnost jako takovou nevěřím, že dojde k poučení a změně.

18.5.2024 v 8:29 | Karma: 9,27 | Přečteno: 95x | Diskuse | Společnost

Oto Kaděrka

Normalizační daňový kapitalismus

Pro pána Jána co je to za hloupost si řekne nejeden z vás. A já s ním musím souhlasit, protože ty tři slova v nadpise k sobě prostě logicky nepatří. A jak by řekl Galileo „přece se točí“. Za mne jde jen o to jak dlouho.

10.5.2024 v 10:32 | Karma: 20,37 | Přečteno: 421x | Diskuse | Společnost

Oto Kaděrka

Kapitalismus napříště již jen v učebnicích

Jsem ročník 1963 a jsem rád, že mi bylo dáno zažít in natura co jsem se ve školách učil, že je špatné – tedy kapitalismus a že jsem v něm mohl prožít převážnou část svého produktivního života - žít.

9.4.2024 v 9:53 | Karma: 31,06 | Přečteno: 905x | Diskuse | Společnost

Oto Kaděrka

Kaderka a Pelta je jako káva a melta

Kdo alespoň trochu sleduje dění ve sportu tak jistě zaznamenal stávající problém předsedy tenisového svazu ve věci nakládání se státní dotací.

8.3.2024 v 13:54 | Karma: 28,22 | Přečteno: 1949x | Diskuse | Společnost

Oto Kaděrka

Zaostřeno jen na důchodce a zaměstnavatele

Tak mi to připadá, že bez důchodců se tato země nějak nemůže obejít. Ovšem co mi chybí zcela je pochopení podstaty vztahu zaměstnavatel-zaměstnanec-stát.

7.3.2024 v 10:22 | Karma: 19,50 | Přečteno: 690x | Diskuse | Společnost
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

„Katastrofa pro Ukrajinu.“ Trumpův výběr viceprezidenta rozklepal Evropu

16. července 2024  10:28,  aktualizováno  12:04

Jméno J.D. Vance naznačuje, kam by se mohla ubírat zahraniční politika Spojených států v případě...

Biden se nakazil covidem, stahuje se do izolace, oznámil Bílý dům

18. července 2024,  aktualizováno  5:47

Americký prezident Joe Biden, který obhajuje v podzimních volbách mandát, se nakazil covidem....

Jediná svého druhu. Speciální loď přiveze do Modřan konstrukci Dvoreckého mostu

18. července 2024

Ráno začne speciální loď převážet části konstrukce pro stavbu mostovky Dvoreckého mostu. Z montážní...

Velký výprodej státu. Nabízí jez, pošty i hřbitovy, některé však omylem

18. července 2024

Premium Pokud se chystáte v budoucnu investovat do nemovitostí, zbystřete. Stát se hodlá zbavit více než...

Raketová kariéra Trumpovy snachy. Hvězdné Laře radila i rodačka ze Zlína

18. července 2024

Premium Pro snachu Donalda Trumpa Laru jsou poslední měsíce ve znamení nástupu na politické výsluní, který...

Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho
Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho

Alespoň to říká Marek Cinko, sochař, který prošel různými profesemi. Byl počítačovým grafikem, prodavačem, tesařem a tantra masérem. Právě při...

  • Počet článků 324
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1241x
už spíše starší (60) olomoučák , který poznal, že není lehké zůstat svůj :-)

Seznam rubrik