Na Letné se sešlo - co ?
Myslím si, že již něco pamatuji a to i v politice. Zažil jsem běhající milicionáře po chodbách Správy střední dráhy v listopadu 1989. Zažil jsem tam i zákaz stávky. Byl jsem denně na náměstí a pak jsem taky volil OF. Vše to nějak opadlo, když se vyprofilovali dvě skupiny lidí, kteří začali dělat politiku. Jednak nešťastní z osmašedesátého a pak komunističtí přeběhlíci. Hromada těch smutných z osmašedesátého si zajala myšlenku nápravy , ale jen v podání sebe samých. Běda všem, kteří jim chtěli konkurovat. Pracovali zejména na tom ,aby všude byli, ovšem nepracovali na tom aby ti druzí nebyli a v potírání konkurence zapomněli na výchovu následovníků.
Takže dnes na Letné se četli i vzkazy Petra Pitharta, který byl od roku 1960 komunista aby pak v roce 1990 se stal předsedou Vlády , Vlády, která dala základy tomu, aby v zemi mohli velice dobře fungovat takový kujóni jejichž čelným představitelem je náš současný premiér Babiš. Zcela taky pokulhává to srovnávání s listopadem 1989, tam představitelé nabízeli sebe a s ní změnu.
Dnes Milion chvilek nechce Babiše nechce Benešovou, ale neříká co chce. Programem je nemít Babiše. Ovšem kdo přijde po něm ? Piráti, kteří neumějí ani na magistrátu Prahy nechat hlasovat. Fiala z ODS, který není schopen politicky zvládnout Klause ? Socani se přidají ke komu ? Výborný z KDU, který je potomkem nomenklaturního představitele předlistopadové Československé strany lidové ? Pospíšil, který je v Praze v Bruselu a kdovíkde ještě?
Pravdou je to, že díky zabedněnosti stranických sekretariátů – všech, kdy hlavním úkolem je mít vliv na rozdělování daní bez jakékoliv koncepce mimo koncepce „peněz“ je jedno, kdo se bude o nás „starat“, protože dřív nebo později začne krást – možná méně okatě jak Babiš, ale začne. Protože dnes, když je takřka nemožné vítězství nad 50% a je koaliční vládnutí normou, tak slibem pro partnera je to, že si bude moci přikrádat – dostane držhubný. Kdyby to tak nebylo, tak musí přece Hamáček se z Vlády se svou ČSSD pakovat natotata.
Stávající dvojblok Babiš – Zeman je ve současné podobě demokracie u nás neprůstřelný. Milion chvilek je takovým „festivalem“, kdy již dnes víme, že další bude 16.listopadu. Je potřeba začít psát žádosti o „povolovačky“, je potřeba zajistit TOI TOI, ozvučení, televizní přenosy a další věci spojené s festivalem.
Za mne dokud nebude program politické změny, kdy nedosáhne někdo, aby s ním o té změně někdo jednal tak se žádné opravdovém změny nedočkáme. A na to jsou všechny stávající strany moc nasměrované jen k politice „vlivu na daňový výnos“, než-li na to aby lidem dali zpět důvěru v to, že politika se stará o ně v první řadě a ne až v druhé, když se postará sama o sebe.
Nejsem pesimista, jsem jen člověk co si nechce lhát .
Oto Kaděrka
Analýzou atentátu dojde asi ještě k většímu rozdělení
Nejsem negativista, to potvrdí ne jeden co mne zná. Ovšem tím jak se politickému establishmentu podařilo rozdělit politiku na správnou a správnou a tím zcela rozdrbat společnost jako takovou nevěřím, že dojde k poučení a změně.
Oto Kaděrka
Normalizační daňový kapitalismus
Pro pána Jána co je to za hloupost si řekne nejeden z vás. A já s ním musím souhlasit, protože ty tři slova v nadpise k sobě prostě logicky nepatří. A jak by řekl Galileo „přece se točí“. Za mne jde jen o to jak dlouho.
Oto Kaděrka
Kapitalismus napříště již jen v učebnicích
Jsem ročník 1963 a jsem rád, že mi bylo dáno zažít in natura co jsem se ve školách učil, že je špatné – tedy kapitalismus a že jsem v něm mohl prožít převážnou část svého produktivního života - žít.
Oto Kaděrka
Kaderka a Pelta je jako káva a melta
Kdo alespoň trochu sleduje dění ve sportu tak jistě zaznamenal stávající problém předsedy tenisového svazu ve věci nakládání se státní dotací.
Oto Kaděrka
Zaostřeno jen na důchodce a zaměstnavatele
Tak mi to připadá, že bez důchodců se tato země nějak nemůže obejít. Ovšem co mi chybí zcela je pochopení podstaty vztahu zaměstnavatel-zaměstnanec-stát.
| Další články autora |
V těchto dnech se láme osud českého Tesca. Britové už hledají kupce pro své obchody
Britští vlastníci Tesca podle mnohých finančních médií rozjíždějí prodej svých aktivit ve střední...
Kolik toho víte o vesmíru?
Planety, černé díry, Měsíc nebo slavné vesmírné mise. Vesmír fascinuje lidstvo od nepaměti a dodnes...
Jste milovníkem italské kuchyně? Tak se ukažte!
Pizza, těstoviny, tiramisu nebo Aperol Spritz. Italská kuchyně patří bezpochyby k nejoblíbenějším...
V Letenských sadech hořelo, na nábřeží se odkláněla veřejná doprava
V Praze v Letenských sadech hořelo. Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů. Podle policie byl...
Barrandovský kopec bez pozlátka luxusu. Nafotili jsme zákoutí, kterým se filmová čtvrť nechlubí
Filmový magnát Miloš Havel. Režiséři a herecké star. Takhle obvykle vnímáme Barrandov, hlavně jeho...
Tramvaj v brněnských Židenicích srazila ženu, nehodu nepřežila
Tramvaj v Nezamyslově ulici v brněnských Židenicích srazila v úterý odpoledne ženu. Záchranáři ji...
Souboj streamovacích služeb v Česku se mění. Netflix padá, Disney+ stoupá
Souboj o české diváky se přiostřuje. Streamovací gigant s červeným N ve znaku sice dál vede, jeho...
Krize na Tachovsku. Dva osmdesátiletí pediatři končí, naváže jen jedna ordinace
Zdeňce Bartákové je 80 let, jejímu manželovi Františkovi ještě o dva roky více. Přesto oba stále...
V olomoucké zoo se narodilo mládě vzácné žirafy. Dospělý samec váží až dvě tuny
Ve volné přírodě žije žiraf Rothschildových posledních zhruba 1650 jedinců. Jedním z největších...
- Počet článků 324
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1244x



















