Premium

Získejte všechny články
jen za 49  Kč / 1. měsíc

Kruciální moment – lékař léčí …. příroda uzdravuje

Kruciální je zajímavé slovo, které zde možná někteří čtete prvně. Ono se moc nepoužívá a jeho význam je spojován se slovy rozhodný, ústřední,průsečikový, křížový. Prostě okamžik, kdy se něco podle něčeho láme. Pojďmě na to….

Testuje se málo, testuje se moc, o víkendu se netestuje, testy nejsou zcela průkazné, testy jsou drahé , testy nejsou dostupné. Tak nějak je jsme jako česká kotlina přijali skutečnost, že rozhodující ukazatel problému COVID je test. Co je test, test je zkouška jestli něco nebo někdo něco podle něčeho je v nějaké mezi či skupině. Tak jak už to s testy je, tak positivita jakéhokoliv testu v daný okamžik jistě neznačí, že něco máme či vlastníme a neznamená, že další test neprokáže opak. To vše platí i naopak.

Tedy abychom vyloučili jakýkoliv omyl a nepřesnost je potřeba, z logiky věci jedno. Provést test na přítomnost čehokoliv v nějaké skupině v jeden okamžik a u všech. Pokud si připustíme tuto možnost a dostaneme v daný okamžik výsledek, tak ten bude mít dvě možnosti. Positivní a negativní.

Positivní výsledek je dobrý v tom, že máme jistotu, že máme předpoklad, ale jen předpoklad, že onemocníme. Současně však pro nositele positivity se nemusí z pohledu jeho nic stát.

Negativní výsledek znamená jen tolik, že můžeme být příště positivní. Současně nejde přesně určit, kolik lidí s negativních již bylo před daným testováním dříve positivní, pokud ovšem nezavademe povinné testování na cokoliv co umíme testovat ať již pandemie je či není, protože jistě nelze vyloučit , že nás nenapadne nějaká jiná nemoc, kterou už a nebo ještě neznáme.

Zde je potřeba i říci, že na COVID není žádný lék a každý jedinec , který prodělává jakoukoliv chorobu ve spojení s positivitou v lékařské péči nachází jen oporu a průvodce tou chorobou, ostatně jako u kterékoliv jiné choroby. Ve spojení s jakoukoliv chorobou platí „ lékař léčí – příroda uzdravuje“.

Jistě nejsem fatalista, protože přístup, vůle a s tím spojený rozum je jistě dobré vybavení k tomu, aby člověk dobře žil a nejen čekal – co bude.

Pokud si kladu nějaké otázky spojené s řešením současného problému COVID, tak je to zejména otázka předestřená výše. Co by se stalo v momentě, kdy někdo bude vědět, že množina je rozdělena na positivní a negativní. Protože neexistuje lék, tak by se nestalo nic, protože izolovat obě skupiny zcela nelze, protože neexistuje jistě možnost rozdělit společnost, školní třídu,pracovní kolektiv, rodinu na věky věků, aby se jedna od druhé nenakazila, přičemž u negativní skupiny by i bylo třeba počkat do doby než mi zbyde z logiky poslední negativní, kterého bych pak uprosil aby se nechal vyšetřit, proč tomu tak je ….

Vrátím se k tomu „lékař léčí – příroda uzdravuje“. To je samo o sobě ten kruciální moment , ta křižovatka, kterou je potřeba si uvědomit, pracovat s ní a přijmout ji. Pokud se týče COVID, také je to vir a nejsem lékař, ale i z vlastní zkušenosti vím, že i vakcína na jeden vir neřeší jeho bratra. V roce 1988 jako voják jsem se vyhnul očkování proti chřipce a tím jsem se vy výsledku jí i vyhnul. Mnoho mých spolubydlících , byť očkovaných, na cimře ne a to jsem s nimi byl 24 hodin denně .

Myslím si, že hlavní problém dneška je v tom, že civilizace nám přinesla souběh dvou věcí, obě jsou v úrovní myšlení a vnímání. Přestali jsme smrt vnímat jako hrozbu ve smyslu toho, že někdo nebo něco se má postarat, aby nebyla.Takže jsme se jí přestali bát až z ní máme hrůzu. Hrůzu, kterou nyní se snaží řešit všechny Vlády civilizovaného světa. A venkoncem všechny neví jak z toho ven. Ona ani žádná cesta z toho ven nevede, mimo tu, že někdo se bude muset se smrtí potkat osobně dříve, než kdyby někde „nechytil“ ten „lístek na věčnost“, který se jmenuje dnes COVID a dříve se jmenoval SARS a ještě dříve Španělská chřipka a ještě dříve třeba cholera a mor.

Jistě civilizace, společnost , demokracie nám přinesla mnohé, ale také mnohé odnesla a zastřela.

Víte, mi umřel otec v náruči a tehdy jsem si uvědomil jedno. Smrt je součást života a čím dřív si to uvědomíte, tím se vám žije lépe.

Závěrem jen tolik, test, rouška, karanténa a vše pokud děláte v nějaké lidské skupině a nejste sám uprostřed přírody bez kontaktu z dalšími živými tvory je jen namlouvání si řešení. Je to zcela stejné jako předpoklad, že když si budete čistit zuby, že nebudete mít kaz.

A politici jen z neschopnosti či neznalosti podstaty nám všem nechtějí říci pravdu, protože pro tu je ještě nikdo nikdy nezvolil.

Pokud jste to pochopili, máte velký předpoklad, že se vypořádáte nejen se stávající situací , ale z jakoukoliv….

Autor: Oto Kaděrka | pondělí 28.9.2020 21:25 | karma článku: 16,73 | přečteno: 658x
  • Další články autora

Oto Kaděrka

Analýzou atentátu dojde asi ještě k většímu rozdělení

Nejsem negativista, to potvrdí ne jeden co mne zná. Ovšem tím jak se politickému establishmentu podařilo rozdělit politiku na správnou a správnou a tím zcela rozdrbat společnost jako takovou nevěřím, že dojde k poučení a změně.

18.5.2024 v 8:29 | Karma: 9,27 | Přečteno: 97x | Diskuse | Společnost

Oto Kaděrka

Normalizační daňový kapitalismus

Pro pána Jána co je to za hloupost si řekne nejeden z vás. A já s ním musím souhlasit, protože ty tři slova v nadpise k sobě prostě logicky nepatří. A jak by řekl Galileo „přece se točí“. Za mne jde jen o to jak dlouho.

10.5.2024 v 10:32 | Karma: 20,37 | Přečteno: 421x | Diskuse | Společnost

Oto Kaděrka

Kapitalismus napříště již jen v učebnicích

Jsem ročník 1963 a jsem rád, že mi bylo dáno zažít in natura co jsem se ve školách učil, že je špatné – tedy kapitalismus a že jsem v něm mohl prožít převážnou část svého produktivního života - žít.

9.4.2024 v 9:53 | Karma: 31,06 | Přečteno: 905x | Diskuse | Společnost

Oto Kaděrka

Kaderka a Pelta je jako káva a melta

Kdo alespoň trochu sleduje dění ve sportu tak jistě zaznamenal stávající problém předsedy tenisového svazu ve věci nakládání se státní dotací.

8.3.2024 v 13:54 | Karma: 28,22 | Přečteno: 1949x | Diskuse | Společnost

Oto Kaděrka

Zaostřeno jen na důchodce a zaměstnavatele

Tak mi to připadá, že bez důchodců se tato země nějak nemůže obejít. Ovšem co mi chybí zcela je pochopení podstaty vztahu zaměstnavatel-zaměstnanec-stát.

7.3.2024 v 10:22 | Karma: 19,50 | Přečteno: 690x | Diskuse | Společnost
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Každý den rozdáváme bazény za 100 tisíc Kč

15. července 2024,  aktualizováno  22.7 8:34

Léto je v plném proudu, teploty pravidelně stoupají nad 30 stupňů a schladit se ve vodě je jistě...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

Můj syn Xavier zemřel, říká Musk o transgender dceři. A chce zničit „virus woke“

24. července 2024  11:37

Miliardář Elon Musk tvrdí, že byl podveden, když dovolil svému synovi stát se transgender ženou. V...

Sto tun obilí za hodinu. Na Hané mají výjimečný kombajn, jeden z patnácti na světě

22. července 2024  14:31

Až sto tun obilí dokáže za hodinu sklidit nový kombajn CR11 firmy New Holland, který vyjel do...

Západ odhalil špionážní kampaň KLDR. Cílem jsou informace o jaderných zbraních

25. července 2024  20:33

Tajné služby Británie, Spojených států a Jižní Koreje odhalily severokorejskou kyberšpionážní...

Filip Březina: Staří bardi mají potřebu předávat svá herecká moudra, Barťák to nedělal

25. července 2024

Premium Zkraje roku běžel na obrazovkách seriál Smysl pro tumor, kde v roli onkologického pacienta Filipa...

Hazardují se životy. Jezdí na spřáhlech vlaků, riskují těžké zranění i smrt

25. července 2024

Premium Hazardují se svými životy a mohou způsobit železniční nehodu. MF DNES získala fotografie z konce...

Zmapoval Kadyrovovy zločiny a milenky. Jsem nepřítel číslo jedna, říká

25. července 2024

Premium Více než devět milionů lidí už vidělo dokumentární film, který líčí krvavou vládu čečenského vůdce...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 324
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1241x
už spíše starší (60) olomoučák , který poznal, že není lehké zůstat svůj :-)

Seznam rubrik