Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Klid

Klid  je nejlepším lékem, to už říkaly naše babičky. Vláda jej po nás chce, ale pořád nás při tom ruší.

Asi nejsem sám kdo je již unaven tou roční apokalypsou způsobenou i sdělovacími prostředky. Ať si vezmete do ruky jakýkoliv sdělovací prostředek, tak vás bombardují grafy, názory, komentáře, úvahy a sdělení kdekoho a téma je jen jedno. COVID. Nemoc či zbraň,která je nakažlivá a pokud jste zdravý a při síle tak je za dva týdny po ní. A toto hýbe světem. Světem, který je dnes spíše než shromážděním lidi s vlastní vůli - shromážděním lidi naplňující vůli sdělovacích prostředků.

Nevím jestli se dožiji toho, kdy bude budoucnost hodnotit dnešní dobu. Mám ale za to, že dnešní jednolitý svět – svět informací bez jakékoliv kontroly je tím co nás vede na zcestí – zcestí konce vlastního rozumu, úsudku a vlastního řešení. Možná je to i cíl, nemyslet, necítit, podřídit se a být za to nakonec i vděčný.

Jsou nám předkládána řešení, která dle všeho nic neřeší. Čísla rostou. Bodejť by nerostla, když se testuje stále více a více. Z matematického hlediska tomu musí jistě tak být, když otestuji více ntin tak musím mít větší počet zjištěných abnormalit. Kdyby dnes šli všichni muži na celém světě na test rakoviny prostaty, tak se celý urologický svět taky zbortí pod náporem těch co je potřeba jim pomoci. Ovšem odoperovat, odzářit a případně poslat jistou část na chemoterapii by bylo daleko časově náročnější než dvoutýdenní karanténa u většiny postižených COVIDem.

Celému světu a zejména tomu euroatlantickému jsou předkládána „spásná“ řešení. Euroatlantickému zejména proto, že smrt se stala jaksi nepatřičnou . Tím současným  řešením je očkování. Podle mého soudu je to zneužití toho slova v tom smyslu, že všichni máme zkušenost tu, že očkování brání nakažlivé nemoci v tom aby vás dostihla. Nevím kolik lidí si je vědomo, že současné „očkování“ je spíše klonování. Jestli si něco pamatuji ze školy,tak očkovací látka je produkt nákazy v menším množství než malém, kdy spalničky byly jedny, černý kašel byl taky jeden. No a COVID je nejeden.

Není žádným tajemstvím, že dnešní vakcíny jsou na bázi modulace DNA – základního kamene každého z nás. Tedy nikoliv jako práce s nákazou, ale jako práce s námi – lidmi. Kdo nevěří, tak mu doporučuji si vyhledat za co byla udělena v minulém roce Nobelova cena za chemii, tam najde i nevědec odpověď na podstatu toho našeho „očkování“.

Ať se vrátím k tomu klidu. Když si všichni vypneme data na telefonech a vypneme doma wifiny tak se stane to, že se k nám nedostanou všechny ty informace, které nás mají vystrašit v tom co se kolem nás děje. Taky se k nám nedostanou informace co všechno nesmíme a musíme současně abychom dostáli představě – u nás jen a jen - Andreje o tom aby on byl stále největším donátorem a současně konzumátorem.

Prostě bychom se všichni museli o sebe postarat tak nějak sami jako v době, kdy byly jen noviny, které měly, podle dne, 12 až 16 stran bez reklam a dozvěděli jste se víc než dnes, když vám Andrej online sděluje co si myslí o tom co nám před ním online někdo sdělil. Dnes sotva vystojíte frontu na roušky už musíte jít do další na respirátory, protože ten kdo vám prodal roušky zjistil, že vám je vlastně prodal špatně a to zejména proto, že na nich nevydělal tolik co vydělá na respirátorech. A musíte je nosit ať už jste COVID měl a nebo neměl a i třeba , že jste vůči němu imunní. Je zajímavé, že se nikdo zatím nevydal na cestu zjištění potenciální imunity proti této nákaze. Asi by to nebyl ten správný ať už mediální nebo lidskokatastrofický bussines.

Jaká je z toho marastu cesta ven. Rozum do hrsti a lakotu nechat spát. Odříct si sám radovánky v podobě navštěvování shromáždění lidi, které neznáme a nejsme schopni samotni „odtrasovat“ .Pravda možná se nebudete koupat letos v moři kam vám už teď chce Jančura prodat lístky na vlak, protože v loňském roce mu to Andrej s jeho kumpány povolil. Možná půjdete na fotbal nebo hokej jen jednou za měsíc , když nebude číst zprávy, jak jste jako fandové diskriminováni a nebudete součástí projektu klonovaného fandy. Možná si nakoupíte v obchodě „na rohu“ a nebudete muset pro třicet kartonů něčeho v akci v Lídlu nebo Kauflandu, z kterého stejně půlku vyhodíte , protože to nespotřebujete a nakonec stejně takto neušetříte. Možná se po tenise nebudete sprchovat ve společných šatnách vašeho klubu.A možná si v klidu přečtete nějakou knihu a vzděláte se. Možná půjdete na výlete jen „za barák“.Možná si dáte pivo v zahrádce, kde budete „všechny“ znát, protože váš hospodskej mezi vás cizí nepustí. Třeba i věnujete čas tomu aby jste navštívil svého poslance z vládní strany a sdělil mu, že dítě školou povinné toho má už doma plné zuby a tak donutíte i jeho přemýšlet o věcech jinak než jak ho nutí přemýšlet premiér.

Prostě je potřeba se zbavit balastu a řešit jen věci potřebné. Víte já každé ráno se v lese zastavím a jako nepraktikující katolík si říkám. Oťas poznej dobré od špatného, hloupé od moudrého, možné od nemožného a potřebné od zbytečného.

Ne od COVIDU vás to neochrání, ale můžete mu takto čelit. A k tomu je třeba i mít …klid

Dnes už dobrou                                                                       Oto Kaděrka

Autor: Oto Kaděrka | středa 17.3.2021 22:43 | karma článku: 14,88 | přečteno: 311x
  • Další články autora

Oto Kaděrka

Analýzou atentátu dojde asi ještě k většímu rozdělení

Nejsem negativista, to potvrdí ne jeden co mne zná. Ovšem tím jak se politickému establishmentu podařilo rozdělit politiku na správnou a správnou a tím zcela rozdrbat společnost jako takovou nevěřím, že dojde k poučení a změně.

18.5.2024 v 8:29 | Karma: 9,27 | Přečteno: 94x | Diskuse | Společnost

Oto Kaděrka

Normalizační daňový kapitalismus

Pro pána Jána co je to za hloupost si řekne nejeden z vás. A já s ním musím souhlasit, protože ty tři slova v nadpise k sobě prostě logicky nepatří. A jak by řekl Galileo „přece se točí“. Za mne jde jen o to jak dlouho.

10.5.2024 v 10:32 | Karma: 20,37 | Přečteno: 420x | Diskuse | Společnost

Oto Kaděrka

Kapitalismus napříště již jen v učebnicích

Jsem ročník 1963 a jsem rád, že mi bylo dáno zažít in natura co jsem se ve školách učil, že je špatné – tedy kapitalismus a že jsem v něm mohl prožít převážnou část svého produktivního života - žít.

9.4.2024 v 9:53 | Karma: 31,06 | Přečteno: 905x | Diskuse | Společnost

Oto Kaděrka

Kaderka a Pelta je jako káva a melta

Kdo alespoň trochu sleduje dění ve sportu tak jistě zaznamenal stávající problém předsedy tenisového svazu ve věci nakládání se státní dotací.

8.3.2024 v 13:54 | Karma: 28,22 | Přečteno: 1949x | Diskuse | Společnost

Oto Kaděrka

Zaostřeno jen na důchodce a zaměstnavatele

Tak mi to připadá, že bez důchodců se tato země nějak nemůže obejít. Ovšem co mi chybí zcela je pochopení podstaty vztahu zaměstnavatel-zaměstnanec-stát.

7.3.2024 v 10:22 | Karma: 19,50 | Přečteno: 690x | Diskuse | Společnost
  • Nejčtenější

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Francouzský volební šok. Vyhrála levicová koalice, Le Penová je až třetí

7. července 2024  14:25,  aktualizováno  8.7 6:05

Druhé kolo předčasných parlamentních voleb ve Francii překvapivě ovládla levicová Nová lidová...

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Vraťte se domů! Barceloňané stříkali vodu na turisty, ti opouštěli restaurace

8. července 2024  9:51

Zatímco turisté obědvali nebo se jinak občerstvovali v centru Barcelony, téměř tři tisíce místních...

Biden se znovu ostudně přeřekl. Prezident Putin, představil Zelenského

12. července 2024  6:35,  aktualizováno  11:22

Joe Bidenovi se opět nepodařilo přesvědčit veřejnost, že je duševně schopen vykonávat funkci...

Akvapark jako volební kampaň. Radnice stavějí bazény, ačkoliv na nich prodělají

15. července 2024

Premium Navzdory nedostatku peněz mají města velké investiční plány – alespoň co se týče zábavy a vyžití...

ANALÝZA: USA si koledovaly dlouho. A co bude dál? Atentát Trumpa nakopne

15. července 2024

Premium O to, že Donald Trump se stane cílem atentátu, si Amerika koledovala dlouho. Unikl o necelé dva...

Velká výměna elektroměrů. Dotkne se milionů lidí, umožní sdílení elektřiny

15. července 2024

Bezmála 1,5 milionu domácností v Česku čeká výměna elektroměrů. Nyní v červenci započala tříletá...

Střelec na Trumpa jednal sám, FBI hledá motiv. Zabil hasiče, zbraň koupil otec

14. července 2024  15:36,  aktualizováno  22:37

Atentátník na exprezidenta Donalda Trumpa jednal sám, uvedli vyšetřovatelé z FBI. Stále neznají...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 324
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1241x
už spíše starší (60) olomoučák , který poznal, že není lehké zůstat svůj :-)

Seznam rubrik