Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Jak mít rád EET ... a taky trochu víc....

Ne nemám tuto vládu rád a vůbec nemám rád všechno levé a to i když nám někdy vládne – rádoby - pravice. Nemám venkoncem rád, když na mne někdo tlačí – levými argumenty.

V životě jsem měl to štěstí, že jsem se nebál a šel jsem příležitosti naproti. Když jsem se rozhodoval čím v životě budu, tak to bylo ovlivněno zejména dvěma pohledy. Jeden byl určený systémem společnosti ve které jsem vyrůstal, tedy že jsem musel dělat pro někoho, protože za komunistů dělat „na sebe“ z podstaty nešlo. Druhý pohled bylo sdělení otce, který mi řekl : „ zkus v životě dělat něco, kde nejsou píchačky“ . Pro mladší „píchačka“ není pěkná povolná kamarádka ale zařízení, kde se označuje strojově příchod a odchod z práce. Mohlo by se zdát, že otec byl někdo, kdo se vyhýbal práci. Naopak, byl to člověk, který maximálně využíval mu daný čas. Tedy mimo svou práci stíhal i práci po práci – v tehdejším slengu – stíhal fušky. Byl silnoproudý inženýr, který se nebál ruční práce a tak jsem od malička s ním chodil po kamarádech a známých, kde jsem mu pomáhal dělat „elektriku“ a to na klíč, protože on byl i revizní technik s kulatým razítkem a tedy byl ten, kdo byl oprávněn doložit rozvodným závodům připojení k „elektrice“. Neměli jsme se špatně, byť oficiálně to dělal zdarma, protože jinak to nešlo, bolševik to věděl, ale když nebylo žalobce – proč by spokojený zákazník žaloval, nebylo soudce. Tedy odmala jsem viděl co to znamená pracovat a že měřítkem jsou peníze a následná radost z odvedené práce zhmotěná v mém případě v nové lyže, pádlo, kolo :-)

Tedy není divu, že jsem nevydržel v pozici investičáka Českých drah a když to šlo, jsem se vydal na cestu , kterou jsem znal odmala – cestu vlastní –  cestu živnostníka.

Na sebe dělám od roku 1992 a stále více mám pocit ,že na sebe dělám míň a miň. Nebudu zde brečet, že EET je nesmysl. Hned od počátku jsem měl zaměstnance a tedy jsem měl přirozeně systém jejich kontroly co se toku financi firmy týče. To ostatně má , dle mého soudu, každý normální, kdo někoho zaměstnává. Taky vím v jaké době žiji a tedy vím, že současné sociální až socialistické řízení zejména Evropy je postaveno na potřebě Vlád sdělovat lidem všem, co je pro ně dobré. No a to něco stojí. Jsem si tedy vědom, že je placení daní je nyní základem prosperity státu. Už dávno to není práce, protože ta je právě znehodnocena výškou daní. Socialistické vládnutí posledních let je překryto pojmem EET. Je dobré si připomenout první vlnu, kdy pohostinství, podle mne správně vyhodnoceno jako největší únik příjmů, bylo vybráno pro start aplikace EET. Tento start byl odměněn tím, že pohostinství dostalo jako kompenzaci okamžitou- sníženou sazbu DPH. Pravda ceny nikdo z důvodu snížení DPH nezměnil, takže hostinští, byť remcali, tak ti poctivý jen začali obratem vydělávat víc.

MY všichni co jsme EET dostali zákonem používat následně jsme jen museli investovat do fungování EET se svého zisku, aby Vláda měla pocit, že vybere víc. Kompenzace – žádná .

Debata se vede od  roku 2016, kdy 1.prosincem byla u hostinců zavedena. Mne na   EET a nejen tom vadí jedna věc. To, že socialistická levice by jen brala a následně rozdávala, tak jako včera , kdy se rozhodli, že přidají všem zaměstnancům státní sféry od 1.ledna 1500 Kč k platu, bych ještě chápal. Mají to v programu. Ovšem, že všechny ty strany ODS,TOP 09,KDU a další co se zařazují na pravou a střední část osy nejsou schopny vzít problematiku EET do svých rukou  a použít ji proti jejím tvůrcům a ve svůj prospěch. Rada – positivní motivace. Naše legislativa je vedena myšlenkou perzekuce . Body a pokuty za dopravní přestupky. Snaha presidenta o povinnou volební účast – když nepřijdeš- dostaneš pokutu. Nepřijde nám hlášení EET-přijde ti pokuta. Prostě – boj se nás občane.

Já bych EET jako kontrolu nechal funkční, protože , když není kontroly je větší prostor pro obcházení. Co bych udělal pro to , aby podnikatelé měli EET rádi ? V rámci positivní motivace bych všechny ty, kdo si EET zvolí jako součást svého podnikáni odměnil úlevou na dani z příjmu. Kdo tu úlevu nechce, tak ať i EET nemá. Nechme svobodnou volbu a pro ty , kdo se podvolí kontrole formou EET – ty kteří nemají problém hrát s „otevřenými“ kartami odměňme .

Já si myslím, že současná politika, kdy je to jak za komunistů rozděleno na MY a ONI k prosperitě celku nepovede. Oni ti všichni Fialové,Kalousci, Výborní, Bartošové a další se jen třesou, aby spravovali naše daně. Nejde o nic víc a o nic míň. Bohužel jim nedochází, že bez změny svého vnímání politiky (být u správy daní) spokojenosti celku – tedy všech lidi spravované země – nedosáhnou.

O tom jak i třeba dál, zase někdy jindy.

Pěkný slunný a radostný víkend.                   

Jdu za psem ven                                                                                  Oto Kaděrka

Autor: Oto Kaděrka | sobota 14.9.2019 8:38 | karma článku: 19,65 | přečteno: 569x
  • Další články autora

Oto Kaděrka

Analýzou atentátu dojde asi ještě k většímu rozdělení

Nejsem negativista, to potvrdí ne jeden co mne zná. Ovšem tím jak se politickému establishmentu podařilo rozdělit politiku na správnou a správnou a tím zcela rozdrbat společnost jako takovou nevěřím, že dojde k poučení a změně.

18.5.2024 v 8:29 | Karma: 9,27 | Přečteno: 96x | Diskuse | Společnost

Oto Kaděrka

Normalizační daňový kapitalismus

Pro pána Jána co je to za hloupost si řekne nejeden z vás. A já s ním musím souhlasit, protože ty tři slova v nadpise k sobě prostě logicky nepatří. A jak by řekl Galileo „přece se točí“. Za mne jde jen o to jak dlouho.

10.5.2024 v 10:32 | Karma: 20,37 | Přečteno: 421x | Diskuse | Společnost

Oto Kaděrka

Kapitalismus napříště již jen v učebnicích

Jsem ročník 1963 a jsem rád, že mi bylo dáno zažít in natura co jsem se ve školách učil, že je špatné – tedy kapitalismus a že jsem v něm mohl prožít převážnou část svého produktivního života - žít.

9.4.2024 v 9:53 | Karma: 31,06 | Přečteno: 905x | Diskuse | Společnost

Oto Kaděrka

Kaderka a Pelta je jako káva a melta

Kdo alespoň trochu sleduje dění ve sportu tak jistě zaznamenal stávající problém předsedy tenisového svazu ve věci nakládání se státní dotací.

8.3.2024 v 13:54 | Karma: 28,22 | Přečteno: 1949x | Diskuse | Společnost

Oto Kaděrka

Zaostřeno jen na důchodce a zaměstnavatele

Tak mi to připadá, že bez důchodců se tato země nějak nemůže obejít. Ovšem co mi chybí zcela je pochopení podstaty vztahu zaměstnavatel-zaměstnanec-stát.

7.3.2024 v 10:22 | Karma: 19,50 | Přečteno: 690x | Diskuse | Společnost
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Kompletní OH 2024 v Paříži díky televizi Telly

15. července 2024,  aktualizováno  22.7 8:34

Získejte 100 televizních kanálů na 30 dní zcela zdarma díky internetové televizi Telly. Součástí...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Učitelé budou na svém, pro kuchařky chceme deset procent navíc, říká Dobšík

22. července 2024  12:39

Stále v nejistotě zůstávají podle šéfa školských odborů kuchařky, školníci či uklízečky na českých...

A kdo je moc starý teď, co? Lidé se posmívají Trumpovi, žně mají i kreslíři

22. července 2024  12:37

Poté, co jednaosmdesátiletý americký prezident Joe Biden vzdal boj o své znovuzvolení, dosáhl jeho...

Stát draží iPhony, lidé kupují i dvakrát dráž než v obchodě. Úřad nechápe

22. července 2024  12:24

Finanční úřad pro hlavní město Prahu od začátku července draží zabavenou elektroniku značky Apple....

Udeří velmi silné bouřky s kroupami, může napršet až 70 milimetrů

22. července 2024  6:50,  aktualizováno  12:19

Vlnu veder ukončila studená fronta, která přechází od západu. Do Česka dorazily také bouřky, ty...

Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA
Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA

Maminky, pojďme si po sérii dětského testování dopřát také něco pro sebe. Ať už vás trápí strie, jizvy, dehydrovaná pokožka, pigmentové skvrny nebo...

  • Počet článků 324
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1241x
už spíše starší (60) olomoučák , který poznal, že není lehké zůstat svůj :-)

Seznam rubrik