Hledání pravdy jako poznatek minulých generací či současné generace
Hledání pravdy bylo vždy spojeno s účastí na věcech, které člověka zajímali. Bylo dříve více to, čeho se ruka člověka dotýkala. Z toho pramenilo poznání světa. Dnešní poznání je jiné. Má mnohem bohatší základ ve smyslu, že záběr je mnohem širší. To způsobuje vysoké nároky na člověka, který se doposavaď nikdy s takovou situací nesetkal, aby byl vystaven takovému cílenému vymývání mozku. Co z toho plyne? Jedna věc zůstává v platnosti po celý čas a to je ta, ke které se musí člověk obrátit aby se nezbláznil z toho všeho. Co jím je? Je to víra, která moderuje všechny doby stejně. Víra, která přenáší člověka napříč dobou a dokáže nabídnout člověku to kde stojí a co by měl jako člověk zastávat. Víra tak plní funkci etalonu kvality člověka, která bude podrobena vývoji tím, že člověk bude postaven před hotovou věc, která bude utvářet vztah člověka k ní. Tímto se víra zdokonaluje. Je na posouzení člověka aby dokázal svoji výru moderovat a dokázal tak Bohu, že jeho Víra je tím čím plní sen o světě, který jako člověk žije.
Rozhovor:
Jak nabýt víru v podobě, že člověka posune dál, pokud člověk k tomu není veden, ale záleží jen na jeho přičinění?
Jedna z příčin současného stavu je to, že lidé jsou zvyklí, že je někdo vede. Tohle musí jednou proto, aby svět mohl jít dál, skončit. Proto odpovím takto: Co svět světem stojí nikdy nebylo snazší se dobrat pravdy jako nyní, je to nový etalon kvality člověka, který se dobere právě toho v co věří a jaký je, jako člověk.
Chce to čas, nebo bude nutné moderovat víru lidí aby si uvědomili v čem je jejich síla?
Bylo by dobré aby si člověk uvědomil za přispění jiných lidí, kde je jeho síla. Tohle bude základ pro další růst společnosti.
Tato síla přece pramení z části z Boha, nebylo by nejlepší kdyby začali s hledáním právě tady?
Bylo by to krásné, kdyby něco takového se stalo pravdou. Bohužel jak znám lidi nedokáží dát Bohu to co by měli a celý by to skončilo na tom, že by vypočítavě čekali na to kdo udělá ten krok prvý.
Co bys poradil lidem, jak zvýšit schopnosti pochopení pravdy u druhých lidí, kteří nejsou s to schopni začít hledat, ale jen se vezou?
Možnost by tu byla. Jednou z možností je dát lidem svobodu. Svoboda je tím nejlepší lékem na to aby dokázali přijmout takovou výzvu.
Myslím, že svobody, kterou lidi mají si neváží a klidně ji prodají za pár stříbrných.
Je to tak, proto tato úvaha nás dovede zpět na začátek, že bude záležet na Bohu jaké má úmysly se světem a co dokáže předat lidem jako poznání.
Na čem pak záleží co bude, pokud by lidé byli ochotni udělat vícero pro svět který obývají, mohli by uvést do stavu i povýšení světa do stavu, kdy by jako lidé věděli, ne?
Mohlo by to tak být, proto radím počkat s čím přijde Bůh, který vše řídí. Myslím, že se bude očekávat překvapení, kdy i ty nejotrlejší lidé prozřou jako jeden člověk.
Děkuji za rozhovor.
Jiří Herblich
Slova jako zvrhlík budou moralizována, však nepochopena
Kdokoliv může se stát stvořitelem, jen chtít poznat víc než naše choutky, které dávají nám poznat naši medicínu našeho života tím, že žijeme, jak žijeme a nedokážeme dát všemu co mu přísluší.
Jiří Herblich
Slovo počátek a pokus o jeho vysvětlení
Kdo pochopí počátek? Jsou to ti lidé, co dokáží pochopit Boha ve svém poli působení. Kdo tedy najde cokoliv v Božství a není to z Boha může to být jeho poznatek, nebo někoho jiného. Bůh totiž přijímá naši kvalitu tím, že se
Jiří Herblich
Poznání sama sebe, jako samo naplňující poznání života
Kdo jedná s výjimkou jednoho jako vše, ten najde vše jako jedno. Každému radím, poznejte sami sebe (pracovní název)
Jiří Herblich
Slovo láska, nemá rozměru
Protože Vy jste oním slovem. Kdo tyhle slova pochopí zde na úvod, nemá cenu číst tento článek, přesto nabízím možnost jej pochopit svou láskou.
Jiří Herblich
Naděje nebyla zobrazena více
Protože co vše je nadějí? Je jím život v lásce, nic jiného nemá cenu, než toto. Na konci života poznáte lásku, na kterou, když odpovíte svojí, poznáte ráj, který jste zažili ve svém srdci.
| Další články autora |
Pavel se s Babišem neshodl. Prezident trvá na účasti na summitu NATO, hrozí žalobou
Jednání prezidenta Petra Pavla s premiérem a předsedou ANO Andrejem Babišem o zastoupení Česka na...
O kolik lze překročit rychlost za volantem v roce 2026? Tabulka tolerancí a pokut pro řidiče
Při rozhodování o postihu za překročení limitu přihlížejí policisté zejména k naměřené rychlosti....
Blíží se další výluka, metro C tři dny nepojede. Jak se dostat z Kobylis na Pankrác?
Kdo si na prodloužený květnový víkend naplánoval rychlou cestu přes centrum metrem, bude muset...
Strahovská Devastation Tour. Historie kopce odchází, unikátní vily jdou k zemi, jiné už mají namále
Při touláním Prahou lze narazit na architektonickou minulost města. Na tu dávnou i relativně...
Skrytý ráj kousek za Prahou. „Tajná“ zahrada přetéká květy a lidé o ní skoro nevědí
Lepší než Průhonice? Voňavými kvítky čerstvě obdařené lýkovce, koberce plaménků, ale i nespočet...
Soutěž Best in Design ve Zlíně ovládl projekt zaměřený na ochranu vod
Absolutní vítězkou letošního ročníku mezinárodní soutěže Best in Design, která je součástí...
Olívie a neviditelné zemětřesení nejlepším snímkem Anifilmu pro děti a mládež
Snímek Olívie a neviditelné zemětřesení španělské režisérky Irene Iborry Rizové se stal nejlepším...
Dobrovolní hasiči na Žďársku usilují o pokoření rekordu v dálkové přepravě vody
Více než 2000 dobrovolných hasičů se dnes na Žďársku snaží překonat 16 let starý rekord v dálkové...
Při pádu ze střechy se dnes na Táborsku zranil padesátiletý muž
Jihočeští záchranáři dnes pomáhali muži zraněnému při pádu ze střechy v obci Choustník na Táborsku....

PROJEKTOVÝ MANAŽER - POZEMNÍ STAVBY (80 - 100.000 Kč)
Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat:
80 000 - 10 000 Kč
- Počet článků 622
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 83x




















