Možná to vidím až příliš sluníčkově, ale jsem optimista
Bývalý fotbalový boss Berbr je obviněn z korupce a ze zpronevěry, přestože on sám dnes před soudem tvrdil, že on nic špatného nikdy nic neudělal a že je nevinen. Jsem optimista a doufám, že Berbr půjde za katr.
Dnes odpoledne zastavila Policie ČR fotbalistu Jakuba Jankta kousek od tréninkového centra Sparty na Strahově s tím, že Jankto odmítl test na drogy i lékařské vyšetření. Nedávno se "proslavil" svým veřejným přiznáním, že je homosexuál, ale dnes má další problém. Homosexualita u nás sice trestná není, ale řízení pod vlivem ano.
Berbr, Jankto a vláda Petra Fialy aktuálně neprožívají zrovna ideální období nemluvě o občanech ČR. Berbrovi hrozí sedm let, Jankto si ve Spartě už asi taky moc nezakope a s pětikolkou to taky vypadá bledě.
Jsem optimista, že orgány činné v trestním řízení rozhodnou spravedlivě padni komu padni. Jak v případě Berbra, tak v případě Jankta. Nám obyčejným lidem však hrozí, že inflace i nadále nám bude znepříjemňovat život a že naše celoživotní úspory se budou i nadále zmenšovat. Tedy pokud někdo ještě nějaké úspory má.
Takže vážení přátelé ano, Jsem optimista. Po jaru přijde léto, po něm podzim, zima, nějaká valorizace důchodů a zase jaro. Nicméně jaro si představuji jinak a nemohu se dočkat, až se oteplí, přestože těch teplých je kolem nás víc než zdrávo. Skoro v každém filmu či seriálu.
Po Babišovi přišel Fiala, po Zemanovi Pavel a život jde dál. Vesmír je v rovnováze.
Jedna věc je ale jistá. Že jisté není vůbec nic. Tedy kromě smrti a daní. Spravedlnost bývá často slepá a počasí si dělá co chce bez ohledu na to, že si mnozí myslí, že dokáží poručit větru i dešti.
PS Po sobotním derby Sparta vs Slavia jsem optimista i v tom, že letos Slavia získá další titul i když o tom sní i její úhlavní nepřítel z toa-Letné. To je ale daleko a bude to ještě moc a moc napínavé. Teď jsem slyšel předpověď počasí na víkend a vypadá to optimisticky. Do Edenu na derby s Bohemkou možná vyrazím v sobotu i v tričku a v neděli si na golfový turnaj možná vezmu i kraťasy.
Jiří Beránek
Kauza Blažkových bitcoinů a její dopad na říjnové parlamentní volby

Čapí hnízdo nebo Dozimetr jsou zapomenuty, protože tu máme skandál, který nemá v polistopadové éře obdoby. Blažek tvrdí, že bitcoiny darované Ministerstvu spravedlnosti nepocházejí z trestné činnosti, a Fiala se Stanjurou dělají
Jiří Beránek
Poslední dojmy a pocity z pobytu v Malaysii aneb čtrnáctka je pro mnohé nešťastné číslo

Mám velkou chuť napsat blog o tom, že zoufalí lidé dělají zoufalé věci, ale o tom až někdy příště. Dnes naposledy zabrousím ve vzpomínkách do tropů, kde mi bylo fajn. Mám rád teplo a tady je i dnes pořád zima...
Jiří Beránek
Merdeka 118 a Petronas Twin Towers

To jsou dvě nejvyšší budovy v Kuala Lumpur s tím, že Merdeka, která měří 678,9 metrů, je v současné době druhou nejvyšší budovou na světě. Nicméně Merdeka ještě není uvnitř dostavěna a turisté si ji tudíž mohou prohlédnout pouze
Jiří Beránek
Už jste hráli golf, když je venku 36 stupňů Celsia? Já taky ne, ale všechno je jednou

poprvé. Když jsou v Česku v létě třicítky, jsou senioři varováni, aby se zdržovali fyzických aktivit a raději, aby vůbec nevycházeli ven. Z tohoto úhlu pohledu se tudíž naše plány mohou zdát bláznivé. Zahrát si jednou v Singapuru
Jiří Beránek
První noc a den v Kuala Lumpur

Poprvé jsme úspěšně zvládli objednání taxíku přes aplikaci Grab, která je široce využívána v jihovýchodní Asii zejména pro objednávání jízd, ale i pro rozvoz jídla, doručování balíků a dokonce i finanční služby. Taxi nás vysadilo
Další články autora |
Chlípní rudoarmějci na lovu. Slavný fotograf nafotil tutlanou sexualitu v SSSR
Seriál Jen rok po Stalinově smrti dorazil do Sovětského svazu Henri Cartier-Bresson. Slavný francouzský...
Koruny místo eur. Reebok nabízel oblečení za hubičku, Češi zběsile nakupovali
Za neobvykle nízké ceny nabízel oblečení internetový obchod značky Reebok. V sekci „výprodej“ na...
V Indii se zřítil letoun s 242 lidmi mířící do Británie, dopadl na lékařskou ubytovnu
Letadlo společnosti Air India s 242 lidmi na palubě mířící do Británie se krátce po startu zřítilo...
Plzeň truchlí, oblíbený učitel a psycholog Václav Holeček nepřežil drama u přehrady
Ve věku třiasedmdesáti let náhle zemřel oblíbený plzeňský učitel, matematik, vědec a psycholog ...
Zlomový nález v septiku. Nová stopa v záhadném zmizení Ivany Koškové
Premium Bylo jí 14 let, když v roce 1997 beze stopy zmizela. Ivana Košková z Příšovic na Liberecku se stala...
Česko zažilo nejteplejší den roku. Na Litoměřicku naměřili 34,3 stupně
Tato neděle je zatím nejteplejším dnem letošního roku. V Čechách teploty na mnoha místech...
V Praze se srazila čtyři auta. Policie pátrá po uprchlém řidiči
V neděli podvečer se v pražské Plzeňské ulici stala dopravní nehodě, při které se srazila čtyři...
Po tropických teplotách dorazily bouřky. Ty nejsilnější ohrožují střední Čechy
Tropické teploty odpoledne a večer na některých místech vystřídaly bouřky, aktuálně nejsilnější...
Před bouřkou je třeba udělat několik věcí. Pojišťovny se na ně ptají
Na Česko se ženou silné bouřky a meteorologové sledují situaci z minuty na minutu. Co udělat, když...

Provozovna/nebytové prostory Štěpánská Praha 1
Štěpánská, Praha 1 - Nové Město
137 500 Kč/měsíc
- Počet článků 279
- Celková karma 13,50
- Průměrná čtenost 1108x