Zkreslené vidění - Jsem blb
Není na světě člověk ten, aby se líbil lidem všem. Aneb přísloví nám říká, že ať děláme, co děláme, vždy se to někomu nebude líbit.
Jako první, co bych na to Čulibrkovi řekl, je, že buď je hluchý, nebo málo chodí mezi lidi. Ale ono je to i věkem. Člověk se s léty zklidňuje, nevyhledává tak často konflikty, nezastává radikální stanoviska a koneckonců má i méně příležitostí a chuti potkávat se s novými lidmi. Že by Čulibrk zjišťoval, že stárne?
Máme s Čulibrkem hodně společného. Třeba tuto starost. Neznamená ona náhodou, že nikomu nevadím, že jsem neviditelný nebo že jsem po smrti? Nejlépe se pomlouvají lidé, kteří nejsou právě přítomni. Nebývá nikdo, kdo by něco namítal. Tam bych se dočkal, kdybych použil odposlech. Ale nejsem u tajné policie. Přesto bych žil nerad v sebeklamu, že jsem tak dokonalý, že na mně nikdo nic špatného nevidí. Co kdybych tomu uvěřil a začal si myslet, že jsem pro ostatní vzorem? A třeba by mne napadlo kandidovat do sněmovny nebo do senátu? Nestalo se něco podobného už i jiným lidem? A dá se to léčit? A je to nakažlivé?
Také záleží na tom, kdo mi má říkat, že jsem blb. Je lepší, když to nezaslechnu od nadřízeného v zaměstnání. Protože to by mělo vliv na mé ohodnocení, neřku-li přímo na mou nezaměstnanost. Tak upřímnými šéfové nebývají. Na mne. Zatím. Od spolustolovníků v hospodě to naopak nemohu brát při vší úctě vážně. Často ani nevědí, co mluví. Těm bych to nevěřil ani jinde. Manželka mě označuje různě, ale ani od té takové výroky nemají kýženou platnost. Chce to upřímný odsudek od někoho neznámého, kdo mne potkal před několika minutami a nic moc o mně netuší. Kdo neví, že se šťourám v nose, pouštím duchy v MHD, silnici přecházím mimo přechod, nemám rád komunisty a ani ostatní zloděje, kteří už ukázali, čeho jsou schopni, že mám raději řízek, než salát. Kdo mne za něco odsoudí jen na základě kusé informace nebo prvního dojmu.
Je tu někdo takový?
Autor i Čulibrk velmi děkují.
Jindřich Kubánek
Zkreslené vidění – Někteří lidé
Kvalita vzdělávání v ČR se v některých krajích pohybuje na úrovni Malajsie. A klesá stále níž. Psalo aktuálně.cz 10.9.2019. Nezávidím nikomu, koho ten systém právě požírá. Na kterékoli straně katedry.
Jindřich Kubánek
Zkreslené vidění – Drogy
Své drogy a závislosti si pěstujeme většinou nevědomě. Nevidíme v nich žádný větší problém. Ten nastane až později. Až nám dojdou dosud obvyklé podněty nebo až se bude dít něco se zdravím.
Jindřich Kubánek
Zkreslené vidění - Volební právo
Je strašné, kdo všechno může volit. A ještě o hodně strašnější je, kdo všechno opravdu volí. Mám se stydět za volební vítězství svých favoritů nebo za jejich volební prohry?
Jindřich Kubánek
Zkreslené vidění – Náboženství
Náboženství je jednou z nejstarších a nejpropracovanějších forem ideologií. V jejím jménu se dobro páchá s historickým přesahem. Je vzorem všech dnešních ideologií.
Jindřich Kubánek
Zkreslené vidění – Závist
Závist člověku signalizuje, že něco dělá buď špatně, nedostatečně dobře nebo to líp neumí. Ten, komu závidí, umí lépe. Myslící jedinec přidá na snaze, nemyslící se začne užírat.
| Další články autora |
Pavel se s Babišem neshodl. Prezident trvá na účasti na summitu NATO, hrozí žalobou
Jednání prezidenta Petra Pavla s premiérem a předsedou ANO Andrejem Babišem o zastoupení Česka na...
O kolik lze překročit rychlost za volantem v roce 2026? Tabulka tolerancí a pokut pro řidiče
Při rozhodování o postihu za překročení limitu přihlížejí policisté zejména k naměřené rychlosti....
Praha podporuje stovky dárců, za krev dostanou roční kupón zdarma. Kdo konkrétně ho získá?
Metropole znovu ocení dlouholeté bezpříspěvkové dárce krve. Celkem 321 lidí letos získá roční kupon...
Blíží se další výluka, metro C tři dny nepojede. Jak se dostat z Kobylis na Pankrác?
Kdo si na prodloužený květnový víkend naplánoval rychlou cestu přes centrum metrem, bude muset...
Jak dobře znáte úspěchy českého hokeje?
Česká hokejová reprezentace má za sebou desítky nezapomenutelných momentů, které se zapsaly do...
Znojmo dnes hostí celostátní zahájení 22. ročníku Festivalu muzejních nocí
Znojmo dnes hostí celostátní zahájení 22. ročníku Festivalu muzejních nocí. Na slavnostní program v...
Soud v Brně vyhlásí rozhodnutí v případu muže, který podvodně prodával jachty
Krajský soud v Brně dnes vyhlásí rozhodnutí v případu Igora Krajčoviče, který podle obžaloby...

Vyhrajte balíček pivní kosmetiky pro krásné a silné vlasy
Milujete tradiční české ingredience a svěží vůně? Pivní kosmetika je legendou, která pomáhá vlasům k vitalitě a lesku již po generace. Zapojte se...
- Počet článků 432
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 282x
Věřím, že inteligentní člověk je schopen s jiným inteligentním člověkem se vždy domluvit. Jestliže oba chtějí. S těmi ostatními jak kdy. A že stejnou věc lze vidět i jinak.
Čulibrka uveřejňuji s více než 100týdenním zpožděním každý pátek v 13.30 hodin.
Rád si přečtu vaše názory v debatě. Jakékoli. Napsat mi můžete i na https://www.facebook.com/jindrich.kubanek.3





















