Rakousko – jádro je prosazováno fašistickými metodami
Evropská komise chce zařadit jádro a zemní plyn mezi zelené investice. O kroku informoval list Financial Times, který má chystaný návrh k dispozici. Za zařazení jaderné energie na seznam zelených investic dlouhodobě bojuje mimo jiné Česko. Komise chce dát investorům návod, do kterých technologií se vyplatí vložit peníze.
Návrh Evropské komise (EK) zařadit jádro a plyn mezi čisté zdroje energie narazil na hlasitý odpor v Rakousku. Ministryně pro ochranu klimatu Leonore Gewesslerová (Zelení) uvedla, že Brusel provedl akci ve stylu Nacht-und-Nebel, což připomíná pojem z 2. světové války.
Nejprve se podrobněji podíváme na komentář ministryně ochrany klimatu v Rakousku. Podle médií připomíná její komentář „pojem z 2. světové války“. On ten pojem vůbec nepřipomíná. Je to naprosto skandální využití termínu, který vytvořil svým rozkazem německý vůdce Adolf Hitler.
Nacht und Nebel (Noc a mlha) byl rozkaz vytvořený Adolfem Hitlerem. Vydán byl 12. prosince 1941 jako tajná směrnice číslo 165/41 a podepsán šéfem vrchního velitelství branné moci generálem Wilhelmem Keitelem. Tato směrnice určovala způsob zvláštního zacházení se zatčenými v Třetí říši a s vůdci odboje na okupovaných územích. Toto zacházení v sobě zahrnovalo únos osob uprostřed noci (Nacht) a jejich zmizení bez jakýchkoliv informací příbuzným (Nebel) v Říši. Takoví lidé měli navždy zmizet a nejistota spojená s jejich zmizením měla být psychologickým terorem, který měl další jedince odstrašit od jakékoli opozice vůči nacistickému režimu. Zatčení během akce Nacht und Nebel byli převážně z Belgie, Francie a Nizozemska. Obvykle byli zatčeni uprostřed noci a rychle převezeni do stovky kilometrů vzdálených věznic. Zde byli podrobeni výslechům a mučení. Pokud přežili, byli odesíláni do koncentračních táborů Dachau, Sachsenhausen, Buchenwald, Mauthausen, Neuengamme, Gross-Rosen a Natzweiler. Všem úřadům bylo zakázáno podávat zprávu o úmrtí vězně z akce Nacht und Nebel příbuzným, ani nebylo vydáváno tělo zemřelého k pohřbení do vlasti.
Uvádím tak podrobný popis onoho termínu zvláště proto, abych ukázal naprosto skandální využití takého srovnání z úst rakouské ministryně ochrany klimatu. Vydává totiž návrh Evropské komise za fašistickou politiku. Je neuvěřitelné, kam až zastánci ideologie záchrany klimatu – která nesnese prostou kritiku fyzikální termodynamiky a platných termodynamických vztahů, jsou ochotni zajít. Teorie o klimatických změnách způsobených růstem koncentrace kysličníku uhličitého ignoruje nejen fyziku a fyzikální termodynamiku obecně, ale reviduje desítky let trvající studium vlivu Slunce na klima Země. Je to doslova vědecký revizionismus, který našel úrodnou půdu v politice díky tomu, že vytváří strach z budoucnosti a dokáže takovouto interpretací vyhrát či uspět ve volbách. Příkladem takového „antiskleníkového názoru“ může být práce New Insights on the Physical Nature of the Atmospheric Greenhouse Effect Deduced from an Empirical Planetary Temperature Model (omicsonline.org)
V podstatě jde o to, že podle výše uvedené práce není podstatné složení atmosféry, ale její tlak, chcete-li hustota. Jinými slovy, reálný, fyzikálně odůvodnitelný „skleníkový efekt“ je podle Nikolova a Zellera závislý výhradně na intenzitě záření Slunce a na atmosférickém tlaku, jenž je určován gravitací a celkovým objemem (hmotou) atmosféry, nikoliv objemem či koncentrací „skleníkových“ plynů (jako jsou CO2 či metan).
Vzhledem k tomu, že skleníková teorie dnes převažuje a je bohatě sponzorována dotacemi na výzkum, který má podpořit vliv kysličníku uhličitého na teplotu na Zemi, stala se tato ideologie vůdčí propagandistickou teorií, která má donutit ke změnám v chování člověka s cílem zachránit klima. Je to ale boj doslova a do písmene s větrnými mlýny – dokonce na nich Německo chce postavit svou energetickou budoucnost. A jedním z logických důsledků je zdražení energií, kterého jsme dnes svědky.
Budeme tedy zřejmě svědky toho, že zastánci fyzikálního vysvětlení vlivu záření Slunce na teplotu na planetách (nejen na Zemi, ale i dalších planetách Sluneční soustavy) budou dále zesměšňováni a budou navíc ostrakizováni tím, že používají fašistické metody prosazování svých zájmů. Tak lze totiž jedině definovat komentář rakouské ministryně ochrany klimatu.
Jan Bartoň
Petice proti zkoušce z matematiky

Po několika letech je tu opět nová petice proti zkoušce z matematiky. Studenti si stěžují na „extrémní“ obtížnost zkoušky z matematiky.
Jan Bartoň
Fiala: Doženeme hnutí ANO

Premiér a předseda ODS se v rozhovoru pro iDnes.cz vyjádřil tak, že SPOLU dožene do voleb hnutí ANO. Zatím to vypadá tak, že jsou to cíle nereálné.
Jan Bartoň
Generální ředitel ČT bude odejit

Jan Souček, generální ředitel ČT, bude zřejmě na nejbližším jednání Rady ČT odvolán z funkce a poté bude údajně urychleně vybrán ředitel nový. To se děje půl roku před parlamentními volbami.
Jan Bartoň
Počasí: Průměrná teplota není „normál“

Při sledování zpráv o počasí na ČT se televizní diváci setrvale setkávají s tím, že jim je průměrná teplota předkládána jako „normál“ a nyní žijeme v „nenormální“ době.
Jan Bartoň
Ukrajina: Rýsuje se špatný konec války

Podle vyjádření amerického prezidenta Donalda Trumpa je dohoda s Ruskem připravena a zbývá ještě uzavřít dohodu s Ukrajinou. Reakce čtenářů jsou až na vzácné výjimky nenávistné vůči Trumpovi a Putinovi.
Další články autora |
Novým papežem se stal americký kardinál Prevost, přijal jméno Lev XIV.
Sledujeme online Novým papežem se stal americký kardinál Robert Francis Prevost, oznámil z baziliky sv. Petra...
Zemřel Jiří Bartoška, charizmatický herec a prezident karlovarského festivalu
Ve věku 78 let zemřel Jiří Bartoška. Byl dlouholetým prezidentem Mezinárodního filmového festivalu...
Nový poplatek za televizi a rozhlas: kdy se platí poprvé zvýšený a komu vznikne dluh
Od 1. května se zvýšil poplatek za televizi a rozhlas. Pro Českou televizi o 15 korun na 150 korun...
Nekontrolovaně k Zemi padající sovětská sonda se zřítila do Indického oceánu
Sovětská sonda Kosmos 482 ze 70. let minulého století se rozpadla v sobotu ráno kolem osmé hodiny...
Česko dělá vše, aby zastavilo Rusko, řekl Zelenskyj. Pavel slíbil další podporu
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj je po necelých dvou letech znovu na návštěvě Česka, do...
Gesto dobré vůle vůči Trumpovi. Hamás má propustit izraelsko-amerického rukojmího
Palestinské teroristické hnutí Hamás brzy propustí izraelsko-amerického rukojmího Edana Alexandera,...
Výsledky přijímaček lze zjistit už dnes. Neřeknou ale, kam se dítě dostalo
Od pondělí 12. do středy 14. května mohou uchazeči o místo na střední škole či víceletém gymnáziu...
Politiky pálí malé využití tržnice v centru Brna, jedno patro nechá studentům
Radnici Brna-střed došla trpělivost s malým využitím kryté tržnice na Zelném trhu. Provozovateli...
Výstava v Olomouci láká na vzácný meč, alchymii i návštěvu středověké domácnosti
Nesmírně cenný meč, alchymistické pomůcky nebo dětské hračky. Na to vše a mnoho dalšího láká nová...

Byt 2+kk, po celkové rekonstrukci -ul. Svatoplukova, Prostějov
Svatoplukova, Prostějov
11 500 Kč/měsíc
- Počet článků 2798
- Celková karma 29,67
- Průměrná čtenost 2000x