Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Pirátka Gregorová považuje za úhlavní nepřátele fašisty a konzervativce

Před sjezdem – piráti ho nazývají „celostátní fórum“, vyšel velmi podnětný rozhovor s kandidátkou na předsedu, či vlastně předsedkyni, Pirátů Markétou Gregorovou. Je to „zábavné“ čtení a současně děsivé.

Jsem velký zastánce svobody a konzervativci jsou moji nepřátelé, říká europoslankyně a kandidátka na předsedkyni Pirátů Markéta Gregorová. „Ráda se zhádám s panem Fialou nebo Jurečkou až na dřeň, protože se domnívám, že brání svobodě části obyvatelstva této republiky se vzít a před státem být rovni, kohokoliv milují,“ řekla v rozhovoru pro iDNES.cz.

Takto začíná článek uvozující rozhovor s kandidátkou na předsedkyni Pirátů Markétou Gregorovou. Probereme některé otázky a odpovědi z rozhovoru:

Otázka: Piráti jsou podle vás na rozcestí, na jakém přesně?
Média často opakují, že ve straně jsou údajně nějaké frakce. Sám Ivan Bartoš na fóru vyzval k tomu, abychom už o těch frakcích nemluvili. Já se domnívám, že je úplně normální, když lidé ve stranách mají nějaké postoje k tomu, jak jít dopředu. Všichni ve straně se shodneme, že jsme Piráti, jakou máme ideologii a co chceme dělat, ale metody, nástroje, sjednocené nemáme, a potom to působí navenek, jako že jsme rozpolcení.

Toto je krásný příklad úhybného manévru v odpovědi. U Pirátů tedy mají lidé různé názory a když se o tom nebude mluvit, tak tam žádné frakce nejsou. To je doslova k popukání, že ano. Jsou to prostě piráti, kteří chápou slova jinak než ostatní.

Otázka: To, že Česká republika patří mezi země, které v Evropě se nejvíce snaží pomáhat napadené Ukrajině, je podle vás správně? Expremiér Andrej Babiš vyčetl premiérovi Fialovi, že hájí primárně zájmy Bruselu a Ukrajiny.
V tom takzvaném Bruselu, tedy na úrovni Evropské unie, se rozhoduje o jedněch z nejdůležitějších věcí pro Evropu a pro Česko. Pokud bude Petr Fiala, co měsíc v Bruselu, tak já mu zatleskám, protože to si myslím, že je pro každý národní stát v EU velice důležité.

Pokud je mi známo, premiér Petr Fiala jezdí na všechna jednání Evropské rady a řekl bych, že je v Bruselu téměř „vařený, pečený“. Zde se opět projevuje pirátské mlžení s pojmy. Nejde totiž ve skutečnosti o to, jak často je premiér v Bruselu, ale zejména o to, jakou politiku tam zastupuje. Očekával bych, že zejména zájmy Česka. Co si myslí Babiš   jako opoziční politik o Fialovi je mi jasné, ale o to také nejde. Co se podpory Ukrajiny týče, je z hlediska vojenské podpory Bruselem naprosto nedostatečná (to už připouštějí i oficiální analýzy, kolik se toho Ukrajině naslibovalo a kolik ve skutečnosti dostala). Navíc, Ukrajina potřebuje finanční pomoc, bez níž není schopná cokoliv zaplatit jak doma, tak v cizině. A řešení ilegální migrace je v zásadě na nule. Frontex je pouhou evidencí, kolik pak že se ilegálních migrantů opět dostalo do EU a paní Gregorová rozhodně nepatří k těm, kteří tuto migraci považují za ilegální.

A na závěr ono „nepřátelství k fašistům a konzervativcům“:

Napsala jste Pirátům, cituji: „Svoboda je pro mě vrcholnou hodnotou a fašisti a konzervativci úhlavními nepřáteli.“
Už nevím, kam jsem to psala.

O kus dále v rozhovoru:

Třeba Petr Fiala, Marek Benda nebo Marian Jurečka by od vás neslyšeli, že konzervativci jsou úhlavními nepřáteli?
Tak ono taky záleží, koho do těch konzervativců přesně jako počítáte.

Občanské demokraty a lidovce.
Ano, já ale netvrdím, že konzervativci jsou úhlavní nepřátelé svobody. Říkám, že já jsem velký zastánce svobody a že konzervativci jsou moji nepřátelé, a to je pravda. Domnívám se, že to, že tato vláda například stále ještě pro mě naprosto neuvěřitelně odmítá manželství pro všechny, je podle mě potlačování svobody LGBT+ lidí. A ano, o tomto se ráda zhádám s panem Fialou nebo Jurečkou až na dřeň, protože se domnívám, že brání svobodě části obyvatelstva této republiky se vzít a před státem být rovni, kohokoliv milují. Vidím rozpor mezi tím, co chce většina občanů České republiky, a tím, jakou vládu máme. Myslím si, že naše vláda je momentálně konzervativnější než společnost.

Takže si to rozeberme. Gregorová považuje fašisty a konzervativce za „úhlavní nepřátele“. Snaží se z toho vyvléci tím, že netvrdí, že konzervativci jsou „úhlavní nepřátelé svobody“.  Takže fašisté jsou její úhlavní nepřátelé a současně úhlavní nepřátelé svobody a konzervativci jsou její úhlavní nepřátelé a současně nejsou úhlavními nepřáteli svobody? To je vskutku originální politický názor. Jak může „demokratka“ současně nenávidět konzervativce, když si současně nemyslí, že jsou odpůrci demokracie? Nenávidí je tudíž proto, že mají jiný názor na řadu politických otázek včetně onoho manželství homosexuálů. Ale to je princip demokracie, že se lidé sdružují do stran podle toho, jaké mají názory a každý skutečný demokrat by toto měl respektovat a nehovořit o „jiných“ demokratech tak, že jsou to jeho úhlavní nepřátelé. To už nemá s demokracií nic společného. Gregorová proto patří do té skupiny „progresivních politiků“, kteří jiné než „progresivní“ názory považují za zcestné a je třeba se s nimi radikálně vypořádat čili česky řečeno – zatnout jim tipec. To už udělali komunisté neblahé to paměti a piráti na tom pracují každý den. A právě tato část názorů Gregorové jasně dokumentuje, že není žádnou demokratkou, ale má povahu diktátorky.

Závěr: Ivan Bartoš zřejmě obhájí pozici předsedy Pirátů. Bohužel, o jeho straně mám velmi jasné mínění. Nebezpeční apologeti  „progresivismu“ , kteří o tom, co je demokracie nemají nejmenší tušení.

Dodatek: Určite by bylo zajímavé znát strany, které Gregorová považuje za "fašistické". Asi bychom se divili ještě více!

 

 

Autor: Jan Bartoň | pondělí 8.1.2024 8:00 | karma článku: 37,94 | přečteno: 1381x

Další články autora

Jan Bartoň

Bém je zklamán – já taky, způsobem Bémovy kritiky

Pavel Bém byl odstraněn z vedení protidrogové politiky ve stylu odvolání ministra Ivana Bartoše – dokonce i bez upozornění esemeskou. Byl v zahraničí a „nikdo ho neinformoval“.

1.6.2026 v 8:00 | Karma: 17,35 | Přečteno: 423x | Diskuse | Společnost

Jan Bartoň

Klima: Vedro aneb přirozené a „nepřirozené“ klimatické podmínky

Zaujal mě článek o vedrech ve Velké Británii, která není údajně „stavěna“ na teploty 40 stupňů. Britská infrastruktura není na vedra připravena.

27.5.2026 v 9:10 | Karma: 18,06 | Přečteno: 349x | Diskuse | Společnost

Jan Bartoň

Beneš – český nácek a škůdce Moravy

V pátek začne sjezd Krajanského sdružení Sudet a jakousi politickou „záštitu“ tomu dal český prezident Petr Pavel. Takzvaní „Moravští aktivisté“ pak obarvili ruce sochy Edvarda Beneše do ruda jako „vrahovi“.

21.5.2026 v 8:00 | Karma: 27,03 | Přečteno: 523x | Diskuse | Politika

Jan Bartoň

Beneš nebyl Masaryk, ale za bolševismus v Česku není vinen

Velmi zásadní sdělení pana Pavla Kosatíka o prezidentu Edvardovi Benešovi , a sice, že by ho T.G.Masaryk „zabil, kdyby viděl, co se státem udělal“ , není nadsázkou, ale spíše velkým úletem Kosatíka.

18.5.2026 v 8:00 | Karma: 21,46 | Přečteno: 441x | Diskuse | Politika

Jan Bartoň

USA dostaly v Íránu „šach mat“ !

Podle jistého amerického odborníka Roberta Kagana prohrály USA válku s Íránem na celé čáře. Je to tvrzení velmi radikální, nicméně je v něm velká část, která popisuje situaci realisticky.

13.5.2026 v 9:00 | Karma: 15,75 | Přečteno: 335x | Diskuse | Politika

Nejčtenější

Zemřela Zdena Mašínová, dcera legionáře a perzekvovaná sestra uprchlých odbojářů

V Lošanech na Kolínsku byl slavnostně otevřen Památník věnovaný třem odbojům a...
10. června 2026  18:26,  aktualizováno  22:01

Ve věku 92 let zemřela Zdena Mašínová, jejíž bratři za totality utekli ozbrojení na Západ. Čelila...

Po deštích se lesy plní houbami. Tady mají Pražané největší šanci na plný košík

ilustrační snímek
8. června 2026

Počasí posledních dnů jako by si čeští houbaři sami vymodlili. Kombinace vydatných dešťů a...

Pražská muzejní noc 2026: Na Florenci se chystá videomapping zdarma, zahraje i Lake Malawi

Festival Signal rozzářil centrum Prahy (15. října 2015).
9. června 2026  12:47

Více než 60 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí otevře své brány netradičně v nočních...

Mačkáte v MHD tlačítka správně? ROPID vysvětlil, jak dávat znamení bez zmatků

Zastávky na znamení, kočárky a tlačítka... Umíte je správně používat?
8. června 2026  16:21

Kdo někdy nervózně mačkal tlačítko v tramvaji pětkrát za sebou nebo hledal ten správný čudlík, není...

Začíná léto a s ním i obří stavba u letiště. Neriskujte, že vám kvůli kolonám uletí letadlo

V následujících měsících bude v okolí letiště probíhat přestavba křižovatky...
8. června 2026  19:02

Míříte na dovolenou a ta začíná na Letišti Václava Havla v Praze? Tak zbystřete, hlavně pokud...

Čeští fanoušci jsou v Guadalajaře a těší se na první zápas MS. V Mexiku je vítaly i televizní štáby

Tlaquepaque (oficiálně San Pedro Tlaquepaque) je známé město a městská část ve...
12. června 2026  3:13

Po příletu do Mexico City se vydali do dějiště prvního českého zápasu. Fanoušek Radek z Litoměřic a...

V Kolíně začíná festival dechové hudby Kmochův Kolín, vystoupí i Monkey Business

ilustrační snímek
12. června 2026  1:08,  aktualizováno  1:08

V Kolíně dnes začíná 61. ročník tradičního festivalu dechové hudby Kmochův Kolín, potrvá do neděle....

V Hradci Králové pokračuje Rock for People, přijedou Bring Me The Horizon

ilustrační snímek
12. června 2026,  aktualizováno 

V hradeckém Parku 360 pokračuje třetím dnem 31. ročník festivalu Rock for People. Nejočekávanějším...

V Litomyšli dnes začíná 68. ročník hudebního festivalu Smetanova Litomyšl

ilustrační snímek
12. června 2026,  aktualizováno 

V Litomyšli začíná 68. ročník hudebního festivalu Smetanova Litomyšl. Na dnešním zahajovacím...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 2918
  • Celková karma 24,37
  • Průměrná čtenost 1966x
Jsem dříve narozený, přesto se zájmem o vše, co se kolem nás děje.

Seznam rubrik

Oblíbené články

Bloger roku 2024
Blogera roku 2025
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.