Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Generál Pavel – jednotka rychlého nasazení

Petr Pavel pojal svou prezidentskou funkci jako soustavu akcí, které mají probíhat rychle, jasně a bez problémů. Je takovou zvláštní jednotkou rychlého nasazení v úřadu českého prezidenta.

Prezident Petr Pavel má rád pozornost médií a jeho tým se všemi způsoby snaží zájem médií přitáhnout. Během prvních týdnů svého úřadu však Pavel prokázal, že je to především spojenec české vlády a kroky české vlády podporuje.

  1. Důchodová „reforma“ - Pavel se sice kriticky vyjádřil ke způsobu prosazení snížení valorizace penzí ve sněmovně a alibisticky prohlásil, že by dal podnět Ústavnímu soudu k prošetření schválení této normy, pokud by tak neučinila opozice (ANO a SPD). Protože ANO stížnost k Ústavnímu soudu připravuje, je Pavel z obliga. Navíc má jedinečnou šanci během několika měsíců navrhnout nové ústavní soudce a docela bych se vsadil, že tito pánové a dámy prezidenta „nezklamou“ a normu s jistými „výhradami“ podpoří, protože „převáží zájem na stabilizaci státní pokladny“.
  2. DPH – i zde Pavel podporuje „stabilizaci“ státní kasy, protože se však vládě podařilo tuto otázku zcela diskvalifikovat tím, že „návrh“ není návrh ale „únik informací“ – zajištěný samotným ministrem financí Zbyňkem Stanjurou a jako únik prohlášen premiérem Petrem Fialou, bude to ještě docela „mela“. Na jejím konci bude to, co Stanjura navrhl, tj. dvě sazby a přesun některých položek do nejvyšší daňové sazby 21 %, což má přinést státní kase 24 miliard korun. Sluší se dodat „možná“, protože Stanjura plánoval mimořádnou daní „nezasloužených zisků firem“ vybrat až 100 miliard, prý to bude jenom 40 miliard.
  3. Válka na Ukrajině – Pavel navštívil centrálu NATO v Bruselu a jednal s generálním tajemníkem alienace Jensem Stoltenbergem. Ten pak odjel na Ukrajinu a slíbil prezidentu Volodymyru Zelenskému členství Ukrajiny NATO „po válce, kterou Ukrajina vyhraje“. Je dobré si v této souvislosti připomenout slova generála Jiřího Šedivého, že Ukrajina bude mít jen „jeden pokus“ a pokud se nepodaří prolomit ruská opevnění a Rusko udrží okupovaná území, bude to válka na mnoho let.  Kromě toho, v komentářích k plánované ukrajinské ofenzivě se hovoří i o tom, že Rusko použije „všechny dostupné zbraně“. To znamená i atomové?

A ještě krátký dovětek k akci Miloše Zemana, který si „dovolil“ otevřít kancelář. Média se mu posmívala, že jeho kancelář není bezbariérová (což není úplná pravda, protože tam vede výtah) a Zeman byl s pomocí své ochranky do kanceláře doveden po schodech. Většina „progresivních komentátorů“ si v této souvislosti neodpustila do Zemana rýpnout, a ještě více ho kritizovala za to, jakým způsobem se vyjádřil k politice vlády a Petra Pavla. Podle progresivistů Zeman „dál rozděluje společnost“. To je objev hodný Nobelovy ceny.

Naštěstí jsou dávno pryč (opravdu?) doby, kdy ve společnosti panoval totalitní konsensus vynucený komunisty. Vy nám dáte pokoj a my vás necháme socialisticky žít na chatách a melouchách. Dnes se ovšem zdá, že se opět prosazuje „jediný správný pohled na věc“, na pravdu má monopol vláda a její spřátelená média – zejména ČT. Okamurovci a Rajchlovci jsou odpadem společnosti, proti kterému se musí tvrdě postupovat. A prezident Pavel dělá této propagandě (ne)důstojnou stafáž.

Přitom demokracie je prvotně soubojem postojů a idejí a defacto jejím logickým vyústěním je nikoliv „jednota“, ale pluralita a o výsledcích se rozhoduje ve svobodných (stále ještě) volbách. Jen se podívejme do Francie, kde vláda na čele s Emmanuelem Macronem prokličkovala důchodovou „reformou“ za obrovských protestů opozice a odborů. Ve Francii rozhodně žádná idyla „jednoty“ neexistuje. A Macron tomu všemu ještě nasadil korunu tím, když varoval před závislostí EU na USA a horoval pro vytvoření „pevnosti EU“ jako dalšího článku světové velmocenské politiky. A stalo se po jeho návštěvě Číny. Copak se tam od čínských komunistů dověděl za hrůzy?

Autor: Jan Bartoň | pondělí 24.4.2023 8:00 | karma článku: 37,17 | přečteno: 1267x
  • Další články autora

Jan Bartoň

ODS:Jan Zahradil – sám voják v poli ?

Jan Zahradil se po volbách do europarlamentu vyjádřil již několikrát proti dalšímu angažmá ODS v koalici SPOLU. Říká, že není sám, jen reprezentuje „mlčící členy ODS“.

20.6.2024 v 8:00 | Karma: 26,03 | Přečteno: 665x | Diskuse| Politika

Jan Bartoň

Mírová konference o Ukrajině skončila bez hmatatelného výsledku

Podle výsledků konference se zdá, že skončila s více než nedostatečnými výsledky. Byla zamýšlena jako diplomatický nátlak na Rusko a skončila bez podstatných výsledků nejen pro Ukrajinu, ale i pro Západ.

17.6.2024 v 8:00 | Karma: 27,99 | Přečteno: 634x | Diskuse| Politika

Jan Bartoň

ODS – kam kráčíš, Petře Fialo?

Obsáhlý rozhovor s předsedou ODS Petrem Fialou na iDnes.cz ukázal plasticky způsob myšlení pana předsedy. Opozice v eurovolbách neposílila a ODS pojede dál ve SPOLU.

12.6.2024 v 9:00 | Karma: 33,21 | Přečteno: 936x | Diskuse| Politika

Jan Bartoň

Eurovolby: Jenom 37 % pro vládní strany!

Volby do europarlamentu skončily pro strany vládní koalice propadákem. Je zřejmé, že se efekt politiky „Antibabiš“ naprosto vyčerpal a zejména koalice SPOLU a Piráti musí přijít s něčím jiným.

10.6.2024 v 8:31 | Karma: 39,56 | Přečteno: 3337x | Diskuse| Politika

Jan Bartoň

EU: Musíme zachránit klima – za každou cenu!

Volby do europarlamentu se konají v atmosféře „důsledného prosazování politiky záchrany klimatu“, a každý, kdo s touto politikou nesouhlasí je populista nebo pravicový extremista.

7.6.2024 v 8:30 | Karma: 29,54 | Přečteno: 587x | Diskuse| Politika
  • Nejčtenější

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  18:16

Chorvatská policie propustila Čecha vyšetřovaného kvůli výbuchu u města Obrovac, při němž zemřelo...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

Kritiku od pozůstalých nesu těžce, Bek využil majáček legitimně, říká Rakušan

25. června 2024

Premium Nerezignuji a nikoho neodvolám. Ministr vnitra Vít Rakušan trvá na tom, že policie při pátrání po...

ANALÝZA: Ukrajina vyhlíží stíhačky F-16. Její spásou však spíše nebudou

25. června 2024

Premium Vytoužené americké stíhačky F-16 se ještě neobjevily na ukrajinské obloze, ale už je na ně vypsaná...

V belgickém Lutychu hoří rezidenční budova, jedna z nejvyšších v zemi

24. června 2024  22:55

V Lutychu na východě Belgie hoří jedna z nejvyšších rezidenčních budov v zemi. Výšková budova...

Požár budovy u Moskvy má osm obětí, zůstaly uvězněny v ohni uvnitř

24. června 2024  15:34,  aktualizováno  22:05

Nejméně osm obětí si podle předběžných údajů vyžádal požár v budově ve Frjazinu u Moskvy, uvedla...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 2670
  • Celková karma 30,09
  • Průměrná čtenost 2018x
Jsem dříve narozený, přesto se zájmem o vše, co se kolem nás děje.

Seznam rubrik

Oblíbené články