Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Ekofanatismus aneb Miliarda lidí zemře: Otřesné strašení lidí pokračuje

Vědci podle webu ScienceAlert spočítali, že v důsledku klimatických změn vlivem kysličníku uhličitého zemře miliarda lidí.

Vědci tvrdí, že každých tisíc tun uhlíku, které lidstvo spálí, nepřímo odsoudí jednoho člověka k smrti. Řekli to pro web ScienceAlert. Každé oteplení planety o 0,1 stupně podle nich znamená 100 milionů mrtvých. Některé predikce přitom tvrdí, že během pár desítek let stoupne teplota o 2 stupně, jak také uvedl web ScienceAlert. (originál článku je zde).

Tento článek je uveden pod bombastickým titulkem v české verzi takto: Brzy zemře miliarda lidí, spočítali vědci. Naše děti nemají šanci. Cituji další výňatek:

Miliony mrtvých ročně

Organizace spojených národů uvádí, že negativní jevy v rámci životního prostředí každoročně připraví o život asi 13 milionů lidí. Přesto není jasné, kolik z těchto úmrtí je přímo či nepřímo způsobeno změnou klimatu. Někteří odborníci tvrdí, že abnormální teploty samy o sobě si mohou v dnešní době vyžádat až pět milionů životů ročně, uvádí web Science Alert. Jiné odhady jsou však mnohem nižší.

Cílem této doslova otřesné kampaně v médiích je samozřejmě lidi vyděsit a tím způsobit, aby se v politice prosazovali politici, kteří věří v klimatické změny působením kysličníku uhličitého a provedly se „radikální změny“, tj. rozuměj zcela se odešlo od spalování fosilních paliv. Vědci údajně nalezená „přímá linka“ mezi koncentrací kysličníku uhličitého v ovzduší a zvyšováním teploty na Zemi je tak doplněna jinými „studiemi“, které tvrdí, že při oteplování zemského klimatu budou umírat na změnu klimatu miliony lidí. Pokud se pak v titulku objeví zpráva, že „naše děti nemají šanci“, je to otřesné strašení doslova na druhou, chcete-li na desátou. Právě proto se mezi mladými lidmi šíří tak úspěšně názory „Poslední generace“ nebo hnutí, které se označuje kritiky za „gretenismus“, s odkazem na aktivitu Grety Thunbergové.

Švédská klimatická aktivistka Greta Thunbergová dostala v poslední době již druhou soudní pokutu za neuposlechnutí pokynů policie. Ani pokuta necelých 10 tisíc korun jí ale dle jejích slov neodradí od toho, aby se nadále účastnila klimatických protestů. „Na naší straně je věda a na naší straně je morálka,“ prohlásila s tím, že se soudů nebojí.

Výše uvedené zprávy je nutné podrobit zásadní kritice. Prvním krokem je samozřejmě použít skutečnou vědu, tj. fyziku a fyzikální termodynamiku zvláště, k totální porážce klimatologických věrozvěstů zkázy. Již přes 1600 vědců včetně nositelů Nobelovy ceny se podepsalo pod výzvu There is no climate emergency, Detailně je o této výzvě psáno zde . Uvádí se, že naprostá většina mladých Američanů věří tomu, že klimatické změny způsobuje člověk a že je jejich budoucnost i budoucnost jejich dětí vážně ohrožena. Je tu uvedena i podrobná argumentace odpůrců ekofanatismu a uvedeny hlavní důvody, proč je klimatický alarmismus a ekofanatismus tak nebezpečnou ideologií.

Druhým, neméně důležitým krokem, je návrat ke vědecké klimatologii, která neoperuje pojmy jako „konstantní sluneční záření“, ale obrací se skutečně k vážnému studiu soustavy Slunce-Země tak, jak se klimatologie jako věda vyvíjela než „tradiční“ postupy byly nahrazeny „pokrokovými“ a vliv Slunce na změny klimatu na Zemi byl doslova a do písmene „vynulován“. Jak upozorňují i autoři výzvy  There is no climate emergency , změny klimatu jsou součástí přirozených cyklů v soustavě Slunce-Země, probíhaly v minulosti a budou probíhat i v budoucnosti. K tomu lze samozřejmě ještě dodat i to, co potvrzuji i historické události, které dnes známe jako „nevysvětlitelné“ odchody poměrně vyspělé civilizace z určitého území, kde se předpokládá právě vliv změny klimatických podmínek v daném místě. Je známo, že lidé si v minulosti vysvětlovali některé přírodní katastrofy jako trest boží za špatné činy. Dnes jsme se dostali do situace, kdy politici, kteří rozhodují o světovém pořádku, jsou pod tlakem údajných vědců, kteří jim říkají, že jsme to my, lidé, kteří klima měníme a díky tomu se budeme mít špatně a přírodní katastrofy jsou důsledkem toho, že „ničíme klima“. A další politici natahují ruku a říkají „plaťte nám, můžete za to, že u nás stoupá moře a jsou hurikány“.

Tato situace ohrožuje současnou společnost i tím, že napětí ve světě, válka na Ukrajině, nyní v Izraeli, a další konflikty jsou podceňovány, lidé se přestali bát důsledku použití atomových zbraní a hovoří se o počátku „globální“ války, protože „světová“ válka zní špatně. Rusko tak chce odstoupit od smlouvy o zákazu jaderných testů a tím si chce zřetelně vynutit , aby se Západ jaderným ruským potenciálem začal vážně zabývat.

Kysličník uhličitý tak vytěsnil jadernou apokalypsu doslova a do písmene a OSN a další údajní vědci hovoří o tom, že díky kysličníku uhličitému budou umírat miliardy lidí. Přitom pravda je taková, že miliardy lidí mohou zemřít v jaderné apokalypse, pokud by současné napětí ve světě přerostlo v jaderný konflikt mezi USA a Ruskem. Lidé tak vlastně nemají volbu, buďto zahyneme kysličníkem uhličitým nebo jadernou válkou! Vždyť je to jedno. Bohužel, tak to není a je mnohem pravděpodobnější, že se vyhubíme mezi sebou než tím, že nepřekonáme současné zvýšení teploty na Zemi o několik stupňů. Proto je ekofanatismus a klimatický alarmismus nebezpečný, protože oslabuje boj proti mnohem nebezpečnějšímu elementu případné zkázy lidské civilizace, a tím není kysličník uhličitý ani jaderná zbraň,  ale,   jak „překvapivé“, zase a jenom člověk sám.

 

 

 

 

Autor: Jan Bartoň | pátek 13.10.2023 12:00 | karma článku: 32,27 | přečteno: 817x
  • Další články autora

Jan Bartoň

ODS:Jan Zahradil – sám voják v poli ?

Jan Zahradil se po volbách do europarlamentu vyjádřil již několikrát proti dalšímu angažmá ODS v koalici SPOLU. Říká, že není sám, jen reprezentuje „mlčící členy ODS“.

20.6.2024 v 8:00 | Karma: 25,77 | Přečteno: 651x | Diskuse| Politika

Jan Bartoň

Mírová konference o Ukrajině skončila bez hmatatelného výsledku

Podle výsledků konference se zdá, že skončila s více než nedostatečnými výsledky. Byla zamýšlena jako diplomatický nátlak na Rusko a skončila bez podstatných výsledků nejen pro Ukrajinu, ale i pro Západ.

17.6.2024 v 8:00 | Karma: 27,99 | Přečteno: 633x | Diskuse| Politika

Jan Bartoň

ODS – kam kráčíš, Petře Fialo?

Obsáhlý rozhovor s předsedou ODS Petrem Fialou na iDnes.cz ukázal plasticky způsob myšlení pana předsedy. Opozice v eurovolbách neposílila a ODS pojede dál ve SPOLU.

12.6.2024 v 9:00 | Karma: 33,21 | Přečteno: 934x | Diskuse| Politika

Jan Bartoň

Eurovolby: Jenom 37 % pro vládní strany!

Volby do europarlamentu skončily pro strany vládní koalice propadákem. Je zřejmé, že se efekt politiky „Antibabiš“ naprosto vyčerpal a zejména koalice SPOLU a Piráti musí přijít s něčím jiným.

10.6.2024 v 8:31 | Karma: 39,56 | Přečteno: 3337x | Diskuse| Politika

Jan Bartoň

EU: Musíme zachránit klima – za každou cenu!

Volby do europarlamentu se konají v atmosféře „důsledného prosazování politiky záchrany klimatu“, a každý, kdo s touto politikou nesouhlasí je populista nebo pravicový extremista.

7.6.2024 v 8:30 | Karma: 29,54 | Přečteno: 587x | Diskuse| Politika
  • Nejčtenější

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  18:16

Chorvatská policie propustila Čecha vyšetřovaného kvůli výbuchu u města Obrovac, při němž zemřelo...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

Rusko vyslalo rakety až nad Kyjevskou oblast. Odveta v Sevastopolu zranila stovky

23. června 2024  8:44,  aktualizováno  15:24

Sledujeme online Ukrajina v noci na ruské území vyslala desítky bezpilotních letounů. Při útoku byl ve městě...

Neodnímatelná víčka PET lahví nestačí. Ministerstvo chystá zálohy obalů

23. června 2024  14:51

Ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL) předloží vládě novelu zákona o obalech zavádějící...

Vláda reaguje na to, kdo zrovna stávkuje, vmetl Juchelka Jurečkovi

23. června 2024  13:46

Odbory požadují navýšení platů státních zaměstnanců 15 procent. Ministr práce a sociálních věcí...

Máme problém, přiznal japonský císař. Nouze o následníky je čím dál akutnější

23. června 2024  13:32

Japonský císař Naruhito přiznal, že japonská císařská rodina má problém s nedostatkem následníků....

  • Počet článků 2670
  • Celková karma 30,33
  • Průměrná čtenost 2018x
Jsem dříve narozený, přesto se zájmem o vše, co se kolem nás děje.

Seznam rubrik

Oblíbené články