Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Covid: ČLK na čele s Kubkem bohapustě lhala

Při opatřeních vlád zejména na Západě se preferovalo rychlé očkování „zázračnými“ vakcínami, po kterých neměl člověk onemocnět infekcí. Vše se nakonec ukázalo jako obyčejná lež a velký byznys.

Další vakcíny proti covidu nemají smysl. Může hrozit těžší průběh, říká imunolog. Pod tímto titulkem je uveden obsáhlý rozhovor s imunologem Vojtěchem Thonem. V zásadě lze konstatovat, že Thon už vůbec nedoporučuje další „preventivní“ očkování proti covidu, protože může hrozit i těžký průběh této nemoci. Vybírám některé pasáže z dlouhého rozhovoru.

1) „Zcela se vypustila možnost nemocné správně a zavčas léčit. Zbytečně jsme tak v pandemii ztratili desítky tisíc životů,“ říká imunolog Vojtěch Thon z Centra RECETOX Masarykovy univerzity v Brně. Dlouhé lockdowny i nošení respirátorů byly zbytečné, imunita populace je kvůli tomu v horším stavu. Odborníci mají data i k tomu, že více dávek vakcíny se může vymstít, vysvětluje v rozhovoru pro MF DNES.

2) V rámci vaší PROSECO studie, kterou jste zveřejnili loni a do níž se zapojilo více než 30 tisíc lidí, jste zjistili, že bylo výhodnější se s virem SARS-CoV-2 pravidelně setkávat. Vytvořily se tak účinné protilátky, které dokonce časem stoupaly.
Vytvořily se nejen protilátky, ale i buněčná a slizniční imunita. Především však došlo k záměně pojmů, kdy se udělalo rovnítko mezi infekcí a nemocí. Člověk, který se infikuje virem, ještě nemusí být nemocný. Nebyl brán zřetel, že se infekce šíří jako aerosol, nejen kapénkami. Přijímala se opatření, která měla zabránit kapénkovému šíření, jako bylo nošení roušek a respirátorů. To bylo odsouzeno k neúspěchu, protože i přes tyto bariéry se infekce snadno šířila.

3) Vládní činitelé i někteří odborníci ale dlouho tvrdili, že naočkováním můžeme ochránit druhé.
Tyto vakcíny nikdy nebránily nákaze, došlo k matení pojmů. To má tragické důsledky. Jako imunologové jsme se zasadili o to, aby odpovědní představitelé včas věděli, že se jedná o rozdíl mezi systémovou, tedy tělovou imunitní odpovědí, a slizniční imunitou. SARS-CoV-2 virus totiž napadá sliznice dýchacích cest a vakcína podaná do těla tomu nezabrání. Zcela se také vypustila možnost nemocné správně a zavčas léčit. Zbytečně jsme ztratili desítky tisíc životů.

Tady bych k tomu jenom dodal, že kritika někdejší opozice na čele s Petrem Fialou o tom, že Babišův kabinet „nezvládl“ pandemii covidu a že v Česku díky tomu zemřelo na počet obyvatel téměř nejvíce osob, byla zcela založena na lži. Vždyť i Fiala tvrdil, že je nutné očkovat, očkovat a očkovat a Babišovu vládu vinil z toho, že „nedostatečně očkovala“. Vše je tedy ve světle imunologie zcela postavené na hlavu.

4) Co byste navrhoval, kdyby se podobná situace opakovala?
Co bylo podceněno, je včasná léčba nakažených. Máme k dispozici řadu léků, které mohly být nasazeny s dobrými výsledky. V rámci covidu vzniká takzvaná popcornová plíce, včetně zjizvení tkáně. Nešlo tedy jen o to potlačit infekci, ale i zabránit přehnaným imunitním odpovědím těla na ni. Jako lékaři musíme zavčas rozeznat, že jde také o onemocnění cévní na úrovni jednotlivých buněk, které cévy vystýlají. Odborně to nazýváme endotelová dysfunkce čili porušená funkce výstelky stěny cévní a my musíme přistoupit k brzdění imunitní odpovědi.

A to je přesně to, na co upozorňoval během pandemie „dezinformátor“ profesor Beran, tj. že je potřeba infikované včas léčit, a ne je nechat doma bez účinných léků. A Milan Kubek se po něm vozil jako o největším dezinformatorovi. Neměl by být Kubek náhodou za svůj postoj odvolán z funkce předsedy ČLK. Vždyť on sám se podílel na matení veřejnosti a jeho vystupování bylo zpětně viděno jedna velká lež.

5) Máme ověřená data o nežádoucích účincích vakcín i v Česku?
Ano. Jde o to, že mRNA vakcíny byly původně vytvořené na léčbu nádorových onemocnění. Spike protein, tedy hrotová bílkovina, která je součástí každého viru, se díky genové vakcíně dostává do celého organismu, kde způsobuje zánět a stimuluje imunitní systém. My ale neznáme ani dávku proteinu, kolik ho z genetické informace vakcíny v našem organismu vzniká a co v něm neznámá dávka daného proteinu vyvolá. To je u klasických vakcín přesně definováno. Zůstávají v určitém místě a zánět je lokalizovaný a minimalizovaný. U mRNA vakcín se zánět projeví ve všech orgánech a může to vyvolat přehnanou reakci a vést k rozvoji autoimunitních onemocnění.

To je další důkaz toho, že ti, co o „zázračných“ vakcínách tvrdili, jak jsou „neškodné“, ve skutečnosti opět jenom lhali a podporovali velký byznys s miliardami dávek, které se dnes potichu likvidují.

Sečteno a podtrženo – pandemie covidu bez ohledu na to, zda byla umělá či přirozená, byla léčena na základě pustých lží a dezinformací. Já sám mám v sobě čtyři dávky a mohu být zřejmě rád, že to na mě zatím nemělo negativní dopad a další vakcíny už do sebe cpát nebudu. Kdo se ale z vedení ČLK omluví za masivní lživou propagandu. Kubek to zcela jistě neudělá a jeho spoluviníci ve vedení ČLK také ne.

Autor: Jan Bartoň | čtvrtek 20.4.2023 10:00 | karma článku: 38,23 | přečteno: 1457x
  • Další články autora

Jan Bartoň

ODS:Jan Zahradil – sám voják v poli ?

Jan Zahradil se po volbách do europarlamentu vyjádřil již několikrát proti dalšímu angažmá ODS v koalici SPOLU. Říká, že není sám, jen reprezentuje „mlčící členy ODS“.

20.6.2024 v 8:00 | Karma: 26,03 | Přečteno: 665x | Diskuse| Politika

Jan Bartoň

Mírová konference o Ukrajině skončila bez hmatatelného výsledku

Podle výsledků konference se zdá, že skončila s více než nedostatečnými výsledky. Byla zamýšlena jako diplomatický nátlak na Rusko a skončila bez podstatných výsledků nejen pro Ukrajinu, ale i pro Západ.

17.6.2024 v 8:00 | Karma: 27,99 | Přečteno: 634x | Diskuse| Politika

Jan Bartoň

ODS – kam kráčíš, Petře Fialo?

Obsáhlý rozhovor s předsedou ODS Petrem Fialou na iDnes.cz ukázal plasticky způsob myšlení pana předsedy. Opozice v eurovolbách neposílila a ODS pojede dál ve SPOLU.

12.6.2024 v 9:00 | Karma: 33,21 | Přečteno: 936x | Diskuse| Politika

Jan Bartoň

Eurovolby: Jenom 37 % pro vládní strany!

Volby do europarlamentu skončily pro strany vládní koalice propadákem. Je zřejmé, že se efekt politiky „Antibabiš“ naprosto vyčerpal a zejména koalice SPOLU a Piráti musí přijít s něčím jiným.

10.6.2024 v 8:31 | Karma: 39,56 | Přečteno: 3337x | Diskuse| Politika

Jan Bartoň

EU: Musíme zachránit klima – za každou cenu!

Volby do europarlamentu se konají v atmosféře „důsledného prosazování politiky záchrany klimatu“, a každý, kdo s touto politikou nesouhlasí je populista nebo pravicový extremista.

7.6.2024 v 8:30 | Karma: 29,54 | Přečteno: 587x | Diskuse| Politika
  • Nejčtenější

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  18:16

Chorvatská policie propustila Čecha vyšetřovaného kvůli výbuchu u města Obrovac, při němž zemřelo...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

Kritiku od pozůstalých nesu těžce, Bek využil majáček legitimně, říká Rakušan

25. června 2024

Premium Nerezignuji a nikoho neodvolám. Ministr vnitra Vít Rakušan trvá na tom, že policie při pátrání po...

ANALÝZA: Ukrajina vyhlíží stíhačky F-16. Její spásou však spíše nebudou

25. června 2024

Premium Vytoužené americké stíhačky F-16 se ještě neobjevily na ukrajinské obloze, ale už je na ně vypsaná...

V belgickém Lutychu hoří rezidenční budova, jedna z nejvyšších v zemi

24. června 2024  22:55

V Lutychu na východě Belgie hoří jedna z nejvyšších rezidenčních budov v zemi. Výšková budova...

Požár budovy u Moskvy má osm obětí, zůstaly uvězněny v ohni uvnitř

24. června 2024  15:34,  aktualizováno  22:05

Nejméně osm obětí si podle předběžných údajů vyžádal požár v budově ve Frjazinu u Moskvy, uvedla...

Nejlepší tip na letní grilovačku: Bez něj se neobejdete
Nejlepší tip na letní grilovačku: Bez něj se neobejdete

Ajvar skvěle dochutí všechny grilované pokrmy. V redakci jsme vyzkoušely jemný i pálivý Ajvar, který se hodí k masu i zelenině. Jaké recepty se...

  • Počet článků 2670
  • Celková karma 30,09
  • Průměrná čtenost 2018x
Jsem dříve narozený, přesto se zájmem o vše, co se kolem nás děje.

Seznam rubrik

Oblíbené články