Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

(Ne)katolíku Fialo, buď chlap a aspoň se víry zřekni veřejně. Nebo se obrať.

Původně jsem malinko uvažoval o tom, že tento text nazvu resp. z něj učiním otevřený dopis Petru Fialovi. Ale nakonec bude lepší jej tak nenazvat, byť je opravdu stínovému premiérovi Ukrajiny věnován.

Proč „stínovému premiérovi Ukrajiny“? To je narážka na výrok zakladatele Energetického regulačního úřadu Ivana Noveského, který před pár měsíci prohlásil pro mne již legendární větu: „Závidím maďarům jejich Orbána a závidím ukrajincům jejich Fialu“.

Tedy, premiére Petře Fialo. Jsi údajně katolík a i dominikán Jan Rajlich na nejmenovaném místě na facebooku napsal: „A ještě bych Vám v Brně doporučil si skočit k Františka u na mši. Tam můžete našeho premiéra potkat. “
Inu, já až z Ostravy do Brna "do Františka", jen proto, abych se tam na tebe podíval, určitě jezdit nebudu, nicméně kdo chce, ať j(e)de. Ale když jsi údajně katolík, tak bych ti rád připomněl jeden biblický verš od apoštola Pavla, který bys jako katolík určitě mohl znát:

Kdo se nestará o své blízké, a zvláště o vlastní rodinu, zapřel víru a je horší než nevěřící. (1 Timoteovi, 5:8)

Nechystám se ti vytknout, že se nestaráš o vlastní rodinu ve smyslu své ženy a dětí; o ty se nejspíš staráš. Ale když ten výrok analogicky vztáhneme na tebe jako na premiéra, pak tvoje „rodina“ jsou občané státu, v jehož čele stojíš. A tvou povinností je starat se o ně – starat se ve smyslu mít na srdci a zřeteli na prvním místě jejich dobro, blaho a prosperitu a činit kroky, které k nim povedou (jak to učinil např. nekatolík Orbán, který svému lidu – své „politické rodině“ - zajistil plyn z Ruska) . A v tomto analogickém smyslu nelze říct jinak, než že jsi zapřel víru a jsi tudíž horší, než nevěřící. Nevšiml jsem si totiž, že by jsi oficiálně podal demisi, zřekl se českého občanství a požádal o ukrajinské a stal ses ukrajinským premiérem (i když těžko říct, jestli by tě k tomu Zelenský pustil).

Katolíkem tě,  Fialo, ještě jaksi nutně nečiní skutečnost, že chodíš pravidelně „k Františkovi“ na mši. Stejně jako něco podobného nečiní katoličkou Markétu Pekarovou Aspenovou Adamovou, škůdkyni non plus ultra, která „byť je katolička, podporuje stejnopohlavní manželství“. A pokud i přesto „chození do kostela“ vaše – tvoje i Markétino - „katolictví“ zakládá, pak je nutno z vašeho veřejného působení konstatovat, že jak ty, tak ona, jste katolíci extrémně špatní a církvi, kterou reprezentujete, působíte jakožto veřejně známé a mocí disponující osoby neskutečné škody.

Nicméně tento blog není o Markétě a tak budu dále hovořit jen k tobě. Takže, premiére Petře Fialo, žádám tě o to, abys ukázal, že jsi chlap a udělal jednu z věcí. Buď se jako ten, který svým jednáním vůči své politické rodině zapřel víru a je tudíž horší, než nevěřící, této víry veřejně zřekni. Službu katolické církvi tak uděláš aspoň tím, že jí v tom okamžiku přestaneš škodit. A nebo – a to je ta lepší varianta – lituj, čiň pokání a obrať se. Což by v politickém smyslu znamenalo, že okamžitě přestaneš ignorovat svůj lid a jeho potřeby, zajistíš pro něj a především český průmysl plyn z Ruska (protože odnikud jinud jej v dohledné době stejně nevezmeš, i kdybys jej stokrát nazýval třeba německý), ihned odvoláš své tvrzení, že jsme jako ČR ve válce, a přestaneš dodávat na Ukrajinu zbraně (pokud jsi je tam teda už neodeslal všechny, mne už tyhle věci moc nebaví sledovat), ihned začneš skutečně řešit situaci okolo ČEZu, prakticky odmítneš green deal, z fleku odvoláš schvalovatelku terorismu Černochovou a další vládní ultraškůdce typu Markéty, odstřihneš naši zemi od vlivu USA a z americké kolonie z ní opět začneš dělat suverénní stát, a započneš proces vystoupení z Evropské satanie, teda unie. No a pokud nic z toho neuděláš, tak alespoň ihned podáš demisi, zmizíš na Ukrajinu a budeš premiérovat tam.

Díky předem, že ukážeš, že chlap jsi. Děkuji nejen za sebe, ale i za ty desetitisíce (kéž by statisíce), které ti totéž přijdou sdělit následující sobotu – jistě víš kam. Ostatně, nedůvěřuje ti 78% českého obyvatelstva a okupuješ i poslední příčky mezinárodních žebříčků.

P.S. jo a kdyby náhodou: nevymlouvej se prosím na Babiše. To je sice taky gauner, ale co jsi dělal během jeho vlády ty jako opoziční poslanec? Se svými kumpány mu pomohl schválit pandemický zákon. Takže ten nezapomeň zrušit taky.

Autor: Jakub Moravčík | pondělí 29.8.2022 12:01 | karma článku: 32,05 | přečteno: 1054x
  • Další články autora

Jakub Moravčík

Úvaha o demokratické legitimitě a o jejím vztahu k naší ústavě

Tento text budu psát nikoliv jako vystudovaný politolog, nýbrž jako obyčejný laický občan se zájmem o veřejné dění a politiku. Komu moje „laickost“ nevadí, nechť čte dál.

3.6.2024 v 12:00 | Karma: 6,87 | Přečteno: 241x | Diskuse| Ostatní

Jakub Moravčík

Volební právo ctěné a vážené - jak tomu pomoci?

Již před lety jsem dostal nápad, jak v prospěch tak zásadní věci, jako jsou volby, upravit náležitosti týkající se především volebního práva, a stále se mi zdá dobrý. Tak jsem si jej sepsal a tímto jej zveřejňuji.

4.4.2024 v 11:59 | Karma: 6,54 | Přečteno: 256x | Diskuse| Ostatní

Jakub Moravčík

Porušil zastupitel Bělica ústavní práva občanů?

Ještě v tuto chvíli, kdy vydávám tento blog, probíhá zasedání zastupitelstva moravskoslezského kraje. A děly se tam dnes věci.

7.12.2023 v 14:26 | Karma: 11,63 | Přečteno: 806x | Diskuse| Politika

Jakub Moravčík

Rakušanocie opět sebrala básníka a písničkáře Pavla J. Hejátka

Šikana nejperzekuovanějšího českého (a aktuálně nemocného) básníka a písničkáře Pavla J. Hejátka Rakušanovou policií má ode dneška další neblahé pokračování

27.11.2023 v 19:37 | Karma: 24,91 | Přečteno: 899x | Diskuse| Ostatní

Jakub Moravčík

Historicko-apologetické kapely. Měly by smysl?

Moderní populární hudba je dlouhodobě produkována nejen pro zábavu, ale také pro určité "ideové" účely. Početná množina hudebních fanoušků takové zaměření moderní populární hudby odmítá, ale já mezi ně rozhodně nepatřím.

6.8.2023 v 19:00 | Karma: 4,56 | Přečteno: 196x | Diskuse| Ostatní
  • Nejčtenější

Policie v pohotovosti kvůli hrozbě terorismu. Zadržela podezřelého cizince

8. června 2024  23:01,  aktualizováno  9.6 12:41

Policie dopadla cizince podezřelého ze zvlášť závažného zločinu, po kterém vyhlásila pátrání v...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Volby vyhrálo ANO před SPOLU. Stačilo! i Přísaha mají dvě křesla, propadli Piráti

9. června 2024  20:29,  aktualizováno  10.6

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO. Od voličů získalo 26,14 procenta hlasů,...

Policie prověřovala nákup vojenského materiálu pro Ukrajinu. Zajistila 300 milionů

5. června 2024,  aktualizováno  8.6 21:12

Premium Česká policie v tichosti prověřovala třaskavý případ, který může mít negativní dopad na zbrojní...

Starostové nesouhlasí s plánem na další rušení pošt, testy chtějí překazit

14. června 2024

Premium Česká pošta začala na venkově testovat, nakolik zvládne klasické poštovní pobočky nahradit Mobilní...

Začíná nová éra válčení. Na Ukrajině proběhla první bitva robotů na světě

14. června 2024

Premium Historie si možná bude pamatovat, že jedna z prvních bitev mezi roboty se odehrála na Ukrajině...

Kazaň a Helena. Ruská a americká jaderná ponorka se přiblížily na dohled

13. června 2024  22:12

Na Kubě, kam tento týden dorazily ruské bojové lodě, se nachází i americká jaderná ponorka USS...

„Jako impérium si musíme podrobit barbary.“ Ruský moderátor rozzuřil Číňany

13. června 2024  22:11

Ruský propagandistický moderátor Sergej Mardan silně pobouřil čínské uživatele sociálních...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 124
  • Celková karma 6,70
  • Průměrná čtenost 945x
Ostravák a etnický čechoslovák. 

Nejčastější témata, o nichž zde (většinou z konzervativního pohledu) píšu, jsou asi tato: politika, společenské dění, filosofie a křesťanství. A občas samozřejmě zabrousím i jinam.

Email: maftik@seznam.cz.

YouTube kanál: 

https://www.youtube.com/channel/UCe0J9k3Nb2v_t24rqORQMdw


 

Seznam rubrik

Oblíbené stránky