- Počet článků 1664
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1263x
Seznam rubrik
- Antika
- Román o orosených růžích
- Umění
- Vídeňské bonbónky
- In memoriam
- Články roku 2011
- 2011 Povídky z maloměsta
- Příroda a její dary
- Hudba pro specialisty na etno
- Zahrada
- 2013
- Územní členění a problematika
- Sociální problematika v ČR
- Martin a Liliana
- Biblické dějiny
- Stres. frustrace, deprese nebr
- 2014
- Mezi drakem a hadem
- Společnost
- Články roku 2010
- 2015
- Z historie
- Demokracie
- Politika
- Smlouvy nejsou kus papíru
- Rodina a život kolem ní
- Tajemství zdraví a krásy
- Umět vařit je -in -
- Povídky a novely na sobotu
- Moje domácí kuchyně
- Milostná lyrika
- Až budou padat hvězdy
- On ženatý, ona vdaná
- Můj rozmarný Bůh, harmonie
- Náboženství
- Občanský zákoník a předpisy so
- Pohádky
- Těžké chvíle s lehkým srdcem
- Filozofování s filozofy
- Ženou v každém věku
- Paragrafy
- 50 +
- Druhé housle
- Čtenářský deník
- Osobní
- Nezařazené
- Rok 2012
- 2017
- Rok 2016
Oblíbené články
Irena Aghová
Politika práce: Důchodci, vzhůru ke strojům?
Určitě vás milí čtenáři zarazí, do čeho jsem se zase pustila. Vždyť je to tak jasné! Člověk prochází v čase a prostoru etapami dětství, mládí a stáří, což je úplně mimo diskusi, tak proč o tom rozjímat, že?
Irena Aghová
Přání k Vánocům: Krásné Vánoce přeji
I když v poslední době se jeví náš aktuální čas jako neklidný, ba někdy i takový kontraverzní, je určitě dobré se povznést nad realitu a dívat se na náš svět z výšky i šířky.
Irena Aghová
Společnost: Naše hodnoty
Současná doba se všemi okolnostmi, které zažíváme, nepřináší zdánlivě všem lidem myšlenky na budování štěstí, lidské důstojnosti, svobodu člověka. Ale pokud je považujeme za hodnoty, ke kterým se hlásíme, je třeba jim rozumět.
Irena Aghová
Společnost: Bouřlivý čas
Dějiny lidstva jsou bouřlivé v každé době. Někdy lidé používají rozum, jindy vášně a touhy se zmocňovat peněz a mít moc na druhými, což spolu souvisí. Ale uvnitř tohoto kruhu je prostor pro ty, kteří mají lásku a soucit.
Irena Aghová
Společnost: O mezilidské komunikaci a vztazích
V předchozích letech se vzdělávací systém soustředil na výuku jazyků - zejména angličtiny. Výuka češtiny se upozadila. Cíl mého článku směřuje k úvaze o používání jazyka v mezilidské komunikaci.
Irena Aghová
Zdraví: V nouzi poznáš i pravdu o sobě
Předmětem tohoto článku jsou úvahy nemocech, léčení, rodině a prozření. A také o tom, jak si co nejhůř nastavit rodinný život a jak to napravit.
Irena Aghová
O Evropě: O duchu Evropy nebo o evropském duchu?
Předmětem následujícího článku je úvaha o evropských hodnotách a o historickém odkazu. Též o lidských právech a duchovním dědictví.
Irena Aghová
Etika a politika: O současné atmosféře trochu jinak
Hovoří se o lidských právech, hovoří se občanských a ústavních právech, o křesťanství, které v sobě obsahuje určité principy. Cílem článku je pohled na žhavou současnost z trochu jiného úhlu.
Irena Aghová
Tragédie v Uherském Brodu: Co s tím naděláme, že?
V klasické české literatuře je mnoho děl, které se soustředí na život v maloměstech a když pozorně čteme, shledáme, že rozhodně nejsou idylická. Líčí život obyčejných lidí, kteří se vyrovnávají s životním osudem, spjatí s prostředím, v kterém se narodili a které považují za svůj domov. Všichni ty příběhy známe. Připomeňme si Boženu Němcovou, Karla Poláčka, Jana Nerudu a další, jejichž díla tvořila soupis povinné literatury. Jejich postavy jako hlavní hrdinové působili v prostředí, které jim nebylo nakloněno, ale dařilo se jim vymanit se s předsudků, prostřednosti, nepřátelství, neuznání okolím a byly takto autorem vytvořeny, aby lidé, prožívající stejná traumata, se s nimi srovnávali a nalézali východiska ve svém vlastním životě v podobném prostředí. Je to pořád stejné - lidská duše se nemění, ani lidská vůle a touha i vědomí být ve společnosti, která člověka obklopuje, platným členem, protože člověk je bytost vztahová, nikoliv individualitou, která si musí umět poradit sama ze sebou. Jenomže - zdá se, že na vztahy zapomínáme, na jejich důležitost, na jejich principy a také na etiku, o které si mnozí myslí, že je to takové zbytečné plácání, protože svět je venkoncem zlý a je třeba mu čelit. Ne svět, ale lidé, kteří jsou živoucími nositeli úrovně vztahového života, do kterého vnášejí své pozitivní či negativní emoce a po něčem stále touží. Opomíjejí skutečnost, že i lidský život má vlastní řád a že je třeba se podřídit času a okolnostem, které se stále mění ze dne na den a co bylo včera není dnes a co bude zítra nikdo neví. A tak se zdá, že v tom každodenním mumraji jsme se nedokázali dosud vypořádat se vztahy člověka k člověku společnosti k jednotlivcům a jednotlivců ke společnosti. Z toho plyne pocit osamělosti, bezvýchodnosti, zneuznání, pocity z lhostejnosti okolí či dokonce skupinové šikany. http://reportermagazin.cz/duse-slovackeho-atentatnika