Sport podmíněný hazardem

Regulace hazardu je prý diskriminační. Po přečtení téhle věty mám zase o čem přemýšlet. A v čem že vlastně?

Závislost na hazardu, stejně jako na drogách, má svou diagnózu, je považována za nemoc. Distribuce drog je kvalifikovaná jako trestný čin. Distribuce hazardu jako svobodné podnikání. A ještě se dlouhodobě z této činnosti podporuje sport mládeže, tedy skupiny, která je různými závislostmi ohrožena nejvíce. 

Podívejte se v MHD kolem sebe. Kolik malých dětí - hlavně kluků sedí a "gejmí". Mnohé maminky, aby měly aspoň chvíli od všetečného potomka klid, strčí mu svůj mobil: Na, hraj si. Ve škole o přestávkách už kluci nelítají, ale spousta z nich sedí jako pecka a a na mobilu hrají hry - většinou přiblblé střílečky. 

Mladí fotbalisti jedoucí na zápas buď hrají na mobilu, nebo mastí karty. A když k tomu přidáme, že spousta sociálně slabých rodin touží po velké výhře v čemkoli a pravidelně sází, mají děti k závislosti docela silně našlápnuto. Stéle ještě jsme přesvědčeni, že herní průmysl je zdravou součástí ekonomiky?

Ten, kdo křičí: Chyťte zloděje, je sám zloděj. Jak by reagoval, kdyby někdo veřejně nabízel heroin s tím, že z jeho prodeje zaplatí jeho synovi, který na tom heroinu "jede", téninkový kemp v Alpách? 

Jsem pro regulaci hazardu ve všech jeho podobách - ať jsou to herní automaty, internetové sázení či jen obyčejná sportka. Já vím, že to hazardu nezabrání, ale nebude aspoň tak dostupný. Třeba se s ním děti nesetkají dostatečně brzo, aby mu propadly. Možná se zachrání jen pár potenciálních hráčů, ale každá duše dobrá. Denně mám před očima chlapce, jehož otec byl kdysi mým žákem. Přestože vcelku úspěšný sportovec, začal hrát. Prohrál se až ke skoku pod vlak, když už nevěděl kudy kam. Syn je, jak když mu z oka vypadne, i s tou láskou ke sportu. Doufám jen, že se jako jeho otec na své cestě životem nepotká s touhou po jiném vítězství než ve sportu. I proto mi přijde amorální mládežnický sport financovat z peněz prohraných rodiči malých sportovců. 

Pokud zastánci hazardu vyhrají, navrhuji reklamní kampaň typu: Hrajte, děláte to pro své děti. Sázejte, to, co prohrajete a utrhnete svým dětem od úst, vrátí se vám v příspěvku na zájmový sport vašich dětí. Že to je směšné? A není směšné považovat hazard za zdravé podnikání? Stejně jako reklama na cigarety: VYCHUTNEJTE SI TU NÁDHERNOU CHUŤ, TU ZÁPLAVU ROZKOŠE.  A pod tím VAROVÁNÍ MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ. KOUŘENÍ OHROŽUJE VAŠE ZDRAVÍ.  Vychutnej si rozkoš a zdechni hnusnou smrtí. Prohraj všechny prachy a jdi si s hladovým dítětem zasportovat.

Autor: Jaroslava Indrová | úterý 26.4.2016 8:54 | karma článku: 15,26 | přečteno: 350x