Klimaskeptici za neúspěchy nesou odpovědnost

Přiznám se, že velkou konferenci o klimatu v Paříži nesleduji, protože jedinou možnou rozumnou variantu k úspěchu vidím liberalizaci.

V moderním světě má liberalismus velice dobré uplatnění a může klimatickou politiku bez problému řešit. Bohužel se stalo, že místo toho, aby tzv. klimaskeptici využili svobodný prostor k vyjadřování pro svůj prospěch, tak podle mě situaci ještě zhoršili. Proto si myslím, že za veškeré neúspěchy nesou spoluodpovědnost právě lidé, kteří neustále nerespektují základní pravidla meteorologie a klimatologie. Pochopitelně, že se s nimi nikdo z vrcholných politiků nebude bavit, samozřejmě, že jejich výstupy neberou vážně. Kdyby klimaskeptici byli rozumní, mohli by na velkých konferencích vystupovat a obhajovat myšlenky liberalismu. Bohužel, kdo přehání, nemá nic.

Ono totiž je zajímavé zamyslet se nad tím, co vlastně klimaskeptici chtějí. Kapitalismus? Kapitalismus ale bez liberální politiky nelze uskutečnit. A vědí vůbec, co to vlastně liberalismus je? Je to pouze neregulovaný trh? Jistě, trh je pro liberální stát velice důležitým, protože bez něj by nemohla existovat svobodná a prosperující společnost. Jenže bez vzdělání nelze dobře fungující liberální stát vybudovat.

Pro liberalismus je vzdělání zásadní.

Je liberální zpochybňovat odborné výzkumy, na kterém se podílí Ústav s dlouholetou tradicí? Je liberální ignorovat a zesměšňovat odborníky, kteří zasvětily svojí prací téměř celý svůj život? Samozřejmě, že ne. Je to přesně úplně naopak. Liberál by si měl takových odborníků vážit a učit se od nich. To, co klimaskeptici předvádějí, nemá s liberalismem příliš společného. Odporuje to zdravému rozumu.

Klimaskeptici vsadili svůj úspěch na internet a jednoduché vyjadřování, jenomže tím si získají čtenáře bulvárních plátků, politiky tento postup příliš nenadchne. Politici mají k dispozici odborné výsledky. I klimaskeptici by měli brát v potaz odbornou literaturu, protože jedině tak mohou v klimatické politice konkurovat, čímž mohou prosadit jiné, třeba i praktičtější a levnější řešení. Proto si myslím, že si klimaskeptici mohou s alarmisty podat ruce, situaci totiž příliš nevylepšili.

Otázkou tedy bude, zda-li chtějí klimaskeptici budovat kapitalismus nebo socialismus. Já to první, proto také jsem napsal mnoho článků, které respektují vědecké bádání v kontextu s liberální politikou.

 

Autorem článku je člen Strany svobodných občanů.

 

Autor: Petr Hlinomaz | pátek 11.12.2015 16:20 | karma článku: 9,80 | přečteno: 592x
  • Další články autora

Petr Hlinomaz

Hysterie kolem CO2...?

29.11.2019 v 9:40 | Karma: 10,05

Petr Hlinomaz

Nejlepší předpověď na světě

11.7.2019 v 8:35 | Karma: 15,02