Potopí Karel Šíp Všechnopárty až na dno?
Zprvu mi byl sympatický, neboť ve své vlastní knížce o sobě psal rozumně, prostě, na žádného humoristického boha si tam nehrál. Sympaticky v ní přiznal, že za svou popularitu vděčí hlavně správným lidem kolem něj, kteří ho o komediálních schopnostech přesvědčili.
Potud vše v pořádku, měl jsem jeho přízemní humor vcelku rád, protože se k uvádění písničkových Hitšarád s kolegou Uhlířem hodil. Jenomže vloni jsem se zúčastnil představení jeho komediální party (Josef Náhlovský a jiní) a prozřel jsem. Téměř celý pořad byl založený na dotazech diváků a kdo ví, jestli jenom diváckých. Už odpověď na papírkovou otázku jedné z divaček, že se na něj už hrozně moc těší i do Živanic, mě dostala a paní snad znejistila. Karel ji přečetl a přiznal se: „Co Živanice? Kdo Živanice? Nevím, nechápu, pojďme na další.“
Budiž chvályhodné, že když něco nepochopil, dal to najevo, ale když mně hlava něco nebere, zažeru se do toho podruhé, potřetí, soustředím se víc a z kontextu se dá poznat ledacos. V tomto konkrétním případě to, že Živanice asi bude bohatá vesnice, kam se na Karla aspoň jedna jeho příznivkyně těší, nebo už dotěšila?
Takto „ohromně zábavný“ zůstával i nadále, přičemž pořad byl ukončen samopoloženou otázkou na výlet do Thajska, (na kterou tazatelé určitě zapomněli,) kde jejich vypečená umělecká partička navštívila i erotický klub. Z toho usoudili, že sdílení vzrušujícího zážitku jevištních, svěračově zdatných činovnic, které se činili frnkáním pingpongových míčků z onoho intimního místa co nejdál mezi diváky, bude pro každého nesmírně vzrušující. Dejme tomu, že to z pohledu tělesné zdatnosti překvapivé a zajímavé je, ale přičinit se o tuto super informaci tak nadmíru aktivně, považuji za nevhodné až trapné.
Konečně se dostáváme k té předminulé páteční Všechnopárty, do které si pozval i úspěšného mladého českého šermíře-fleretistu, Alexandra Choupenitche. Nejdřív se podivoval nad jeho nezvyklým příjmením, jako by snad byla netradiční jména výjimkou, a když se tomu vysmál, měl v rukávu další trumf. Hrozně moc ho překvapilo, že šerm je v podstatě velmi bezpečný sport. Ikdyž! Ze šermíře vydoloval, že jedno úmrtí se v něm přece jenom vyskytlo, což Karla nesmírně pobavilo, zaujalo a vyzvěděl i to, že se jednalo o Rusa. Vykulil oči, otočil se k publiku jako pokaždé, když si vynucuje smích, a „vtip“ aktuálně vyšperkoval tím, jestli to náhodou nebyl Ukrajinec. Ha ha! Následoval aplaus jemu podobných ubožáků a já se ptám: Co je na smůlovatém, tedy zbytečném úmrtí tak hrozně směšného? Zvláště na takovém, které se stane mladému muži při sportu tak relativně bezpečném?
Představte si tehdy ten tragédijní moment, z kterého si teď dovolí někdo jako Šíp dělat jakože legraci, tím spíš proto, že se jednalo o Rusáka. Nevím, nechápu, nepozřu to a kálím na Karla! Problematicky nevhodnému slovu se nedivte, to jenom upozorňuji na jeho styl. Totiž, před lety uváděl Nejlepšího českého fotbalistu a myslel si, jak velkou srandu vytvořil sdělením, že jeho malý syn zřejmě fandí fotbalovému mužstvu AC Milán, protože když se posadí na nočník, tak volá Kaká!
Vskutku, ať mi nikdo netvrdí, že tato vtipná moudra a rozhovory nejsou v talk show s hosty aspoň rámcově připravené dopředu, samozřejmě s ohledem na to, že by měly být zábavné. Jistěže i na improvizaci může dojít, ale gró povídání by určitě mělo být předem promyšlené. Chápete? Promyšlené, odsouhlasené, tedy vkusné! A přesto dojde i na takové smutné faux paux.
Jak pravil klasik, dělat legraci není žádná legrace, ale přece jenom: čert ať vezme pražský výkon v Přelouči, kde se jeho kvalita určitě polovině publika líbila, ale když už jde o televizi, tam to není o dvoustovce natěšených a shovívavých diváků, kteří jsou vděční za návštěvu věhlasné kultury z Prahy.
Podtrženo, sečteno: nikdo Karlu Šípovi nezazlívá jeho prostotu a neočekává nadmíru inteligentní vtípky, když na ně nemá. Ať zůstane povrchní, lidový, ale ne nezdvořilý a nevychovaný. Začít může uvědoměním si, že černý humor není to, když se znevažuje konkrétní smrt a kanálie jakéhokoli druhu by si mohl odpustit také. Až pak bude mít k záchraně své povídací estrády rázně nakročeno.
Martin Hatala
Já to byl, kdo zklamal s cílovou fotkou Velké pardubické

Až teď, téměř po půl roce se odhodlávám přiznat, že za zmatky kolem vítěze z 13. října 2024 můžu nejvíc já, protože: Jsem dva měsíce před závodem asi po 30 letech potkal kamaráda ze studií, doktora Tomáše Brože a slovo dalo slovo:
Martin Hatala
Rozmohl se nám tady takový nešvar: Překlady tzv. bestsellerů

Anebo možná, že i nejenom jakože úspěných knih, protože zas až tak prudce vášnivý čtenář nejsem. Na čtení knížky Anděl smrti od Roberta Bryndzy jsem se těšil, neboť manželce se líbila. Ne tak mně.
Martin Hatala
Zrádci: Skončila vcelku zdařilá reality šou, ke které mám jenom dvě až tři výtky

Ovšem seskupení v Ranní show Evropy 2, která by se spíš měla jmenovat „Prostě jakoby šou,“ji asi před třemi týdny přesnebetyčně vychválilo až někam do stratosféry. „Je to naprosto super giga maxi, nic lepšího jsem dosud neviděl,“
Martin Hatala
Smrtelně bezvýchodné filmové scény, ze kterých jde o zdraví jenom divákovi

Nedávno jsem zhlédnul český nadsázkový film „Buď chlap!“ a hysterčil jsem stejně, jako když mě brzdí auto jedoucí po obci pětatřicítkou, a pak smrtící 70kilometrovou rychlostí mezi poli. Samozřejmě, že s nemožností předjetí.
Martin Hatala
Broky v zadnici a provaz delší než sebevražedný

Jednou si takhle s kafem a buchétkou k němu lebedíme na předzahrádce, kolem nás voní trávník, bohužel jako obvykle čerstvě posekaný jenom do tří čtvrtin, protože dvě zelené baterie nám v sekačce vystačí jenom na tuto plochu.
Další články autora |
Skokem do propasti Macocha ukončila život matka oběti střelby na fakultě
Skokem do Macochy ukončila o víkendu život matka jedné z obětí tragické střelby na Filozofické...
Bílá rakev, věnec od Gottové. Na rozloučení se Slováčkovou dorazil i prezident
Rodina a přátelé se v kostele v centru Prahy rozloučili Annou Julií Slováčkovou. Zpěvačka a...
Výbuch v Poličce: ostraha hlásila, že se předtím nad areálem vznášely cizí drony
Exploze v muničním areálu v Poličce, k níž došlo koncem března, stále vyvolává otázky. Ačkoli...
Bili ho, řezali a natáčeli, jak umírá. Mladíci umučili třináctiletého kluka, pro zábavu
Premium Mladistvý spolu s kamarádem zabil v Děčíně před třemi lety třináctiletého chlapce. Nebývale...
Trump si hraje s vojáčky. Stažení by Evropu bolelo, na výběr jsou jen špatné varianty
Premium Je to jen pár dní, co Donald Trump vyslal směrem k Evropě poněkud nepříjemnou zprávu. USA mohou ze...
KOMENTÁŘ: Smrt na Velikonoce. Proč Rusko o svátcích s oblibou zabíjí civilisty
Premium Šestatřicet mrtvých si vyžádal raketový útok na Sumy a Ukrajina řeší, proč se v té době ve městě...
Neznámý útěk z ČSSR. Vietnamec prchal přes železnou oponu hned dvakrát
Premium Z Československa uprchl přes železnou oponu občan Severního Vietnamu. Když v létě 1969 odvysílalo...
Test řeckých jogurtů: Tučné i plné bílkovin. Který je ale nejlepší?
Premium Jako superpotravina se dnes označuje kdeco. Přitom jogurtu – zvlášť originálnímu řeckému, který je...
Druhá série The Last of Us je úspěšnější než jednička. Sledujte s iDNES Premium
Druhá řada populárního seriálu HBO právě odstartovala a na streamovací platformě Max sklízí velký...

Akční letáky
Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!
- Počet článků 632
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1551x
Elektronické knihy k recenzím mi na požádání laskavě poskytují www. palmknihy.cz, za což jim děkuji.
Moje čtvrtá knížka "Čekání na gól" je k mání na: www.kniznieshop.cz.
neviditelny text