Ladič rádií

Když řídím auto a jedu sám, řadím se mezi ladiče rádií. Už mám vyzkoušeno, kde jaké dobře hraje, a potom se mi dobře jede, neboť ta paní z navigace, co mi pořád nadává, že jedu blbě, není tolik slyšet. Cestou do Prahy po dálnici zažívá moje rádio opravdové rodeo. Neboť obstarožní anténa, čnící ze střechy, nejspíš vůbec nefunguje, je třeba ladit řádně a často, a přesto jsou úseky, kdy jedu jen s tou protivnou navigační paní.

Jak jedu a ladím, zaslechnu najednou tuhle zprávu: "úřad pro kontrolu hospodářské soutěže celý rok kontroloval (cosi, nevím už co) a zveřejní o tom zprávu". Než to slečna dočte, jsem už na jiné stanici, neboť co mě v autě zajímá jsou noty, ne blbé zprávy. Ale když už jsem tu zprávu slyšel, rozjede se mi v hlavě sled myšlenek na to téma: zpráva: "nějaký úřad něco celý rok kontroloval a něco o tom zveřejní", představa: "každý zaměstnanec úřadu každý den každou celou jednu hodinu po jeden celý rok kontroloval stohy a cojávím ještě někoho, koho teď veřejně znectí, neb si to zasluhuje", realita: "jeden referent úřadu dostal za úkol kontaktovat jiného referenta kontrolovaného subjektu, přičemž jeden dostal za úkol se pokusit toho co nejvíce zjistit, a druhý toho co nejvíce utajit", výsledek: "úřad zveřejní, že se mu nepodařilo zjistit nic, z čeho by se dal udělat závěr". Blbec za volantem se nažere, koza zůstane celá a jeden referent dostane prémie.

Naštěstí na většině rádíí i hrajou, takže kromě blbých zpráv, které jsou o ničem, se dá i pobavit, když už musíte jenom dřepět a kroutit tím kolem.

Autor: Petr Forejtek | pátek 24.10.2014 10:00 | karma článku: 11,53 | přečteno: 670x

Další články autora

Petr Forejtek

nemám volný čas

a proto ráno, když poctiví lid spí, poslouchám Jethro Tull. Vůbec nerozumím textu, nevím o čem se mluví. Baví mě šašek

17.12.2023 v 5:22 | Karma: 9,19 | Přečteno: 293x | Diskuse | Osobní

Petr Forejtek

jmenuju se Petr, je mi 49, jsem ajťák a ve volným čase chytám pokémony

Velkorysost blahé paměti mě osvobodila od potřeby pamatovat si to přesně, ale je to asi tak dva roky...

19.10.2023 v 9:51 | Karma: 12,88 | Přečteno: 346x | Diskuse | Ostatní

Petr Forejtek

Nevím

Když se mě veterinář zeptal, jak se to stalo, zarazilo mě to. Můj pes měl v oku zaraženou třísku. Malou třísku. Přímo uprostřed oka. Jak se to stalo?

10.10.2023 v 13:07 | Karma: 14,15 | Přečteno: 420x | Diskuse | Ostatní

Petr Forejtek

kočka, the Crab

Řekněte, že chcete vidět kočku... napověděl jsem na odchodu směrem k hloučku studentů. Terka po mně sekla pohledem, co zase dělám ostudu, ale mně to nedá, baví mě to.

3.7.2023 v 8:02 | Karma: 9,98 | Přečteno: 307x | Diskuse | Ostatní

Petr Forejtek

Jak klapka klapla

Dovolil jsem si tento malý trochu zlomyslný jazykolam přiřadit ke vzpomínce, která by mi jinak zapadla, leč sama zlomyslná není ani trochu.

12.6.2023 v 8:04 | Karma: 8,98 | Přečteno: 187x | Diskuse | Ostatní

Nejčtenější

A modré přilby jen přihlížely... Fotka ze Srebrenice dodnes straší Nizozemsko

9. července 2025

Seriál Nizozemští vojáci sedí na střeše obrněného vozidla, vedle sebe modré přilby. Pod nimi stojí tisíce...

Plovoucí bary a „nepřevratitelný“ raft. Na Vltavě kvete zvláštní vodácký byznys

6. července 2025  14:16

Je deset hodin ráno a na jezu v Herbertově, dva kilometry po Vltavě od Vyššího Brodu na jihu Čech a...

Proslavily ji šaty z minerálky. Topmodelka z ikonické reklamy se vrátila do Varů

7. července 2025  9:35

Michael Douglas, Dakota Johnson, Peter Sarsgaard. Celá řada hvězd a celebrit ozdobila letošní...

Drát, který odpojil polovinu Čech. ČEPS zveřejnil snímky poškozeného vedení

10. července 2025  14:06

Provozovatel přenosové soustavy ČEPS zveřejnil ve čtvrtek poprvé i snímky poškozeného vedení V411....

OBRAZEM: Stano odhalil Bartoškův poslední portrét. Dakota si napravila reputaci

7. července 2025  1:17

Jak naposledy zvěčnil renomovaný fotograf Tono Stano Jiřího Bartošku, se můžete jít podívat do...

Neštěstí na Trojském mostě. Mladý muž nepřežil pád z výšky do kolejiště

12. července 2025  21:39,  aktualizováno  21:57

K tragické události došlo v sobotu v Praze 7. Podle informací policie zemřel kolem osmé hodiny...

Byl slyšet 12 kilometrů. Francie po více než století vrátí do Afriky mluvící buben

12. července 2025  20:26

Francie vrátí Pobřeží slonoviny téměř půltunový buben, který před více než sto lety odvezli...

Proč se u nás říká klokan a ne kengura? Vševěd ví o původu českých jmen zvířat

12. července 2025

Premium Anglicky kangaroo. Německy Känguru. Španělsky canguro. Rusky kenguru. I slovensky kengura, dokonce...

USA zavedou od srpna cla 30 % na zboží z EU. Leyenová připustila jednání i odvetu

12. července 2025  14:51,  aktualizováno  19:57

Spojené státy zavedou od 1. srpna na dovoz zboží z Evropské unie clo 30 procent. Vyplývá to z...

  • Počet článků 219
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1416x
Kdysi mě dost zajímala politika, ale teď už to je pro mě okrajové téma. Zůstal mi zájem o techniku, mechaniku a historii. Mám rád přírodní vědy, ale i přírodu samu v její nejčistší podobě. O sportu si myslím, že je to ta aktivita, která člověka udržuje v pohybu a hezké formě, nikoli na židli. Znovu pro sebe objevuji hudbu, kterou jsem rád poslouchal před lety, a ve které slyším srdce. Mám rád barvy a různost.
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.