Jak jsem vypadal jako hňup
Jenomže tenhle snědej panáček s kloboukem měl tak tlusté prsty, že to i přesto, že i ten prsten byl hovadskej, prostě nešlo. A tak na mě mrknul, ať si ho tedy nechám já. "No jasně. Zapomeň!" pomyslel jsem si. Nějakej šestej smysl mi napověděl, že tady něco nehraje. Kdepak, sbohem, a už se otáčím a peláším si dál, hlavně abych byl od něj už pryč. Vyčítavě na mě cosi zahalekal románským jazykem, čímž mému šestému smyslu dopomohl k dokreslení obrázku jisté falše, v téměř kompletní dokonalosti.
Skoro celej Václavák jsem potom přemýšlel, o co tady vlastně šlo. Jak mě chtěl ten člověk nachytat, a bylo to tak vůbec? Nejsem jenom zbytečně paranoidní, že ve všech šťastných nálezcích zlatých prstenů, válejících se bezprizorně po ulicích, hned vidím podvodníky a zloděje? No dost mě to žralo, a když mě něco žere, tak to potřebuju vyřešit. Nemám, bohužel, ten knoflík, kterým se vymažou události z paměti, ač bych si to leckdy přál, a tak jsem o tom pořád dumal.
Vysvobodil mě můj kamarád, u kterého jsem v Praze bydlel. Když jsem mu svou příhodu popsal, přičemž on projevil nebývalou dávku trpělivosti, neboť mi neskákal do řeči a nechal si to doříct až do konce, a dokonce mě nechal i položit finální otázku. Opravdu jsem nemohl zbohatnout. Správný byl pocit, že zlato na ulicích neroste, jenom problémy, a že skutečných hodnot se lze dobrat jen poctivou prací, a nikolivěk přešťastným nálezem prstenu závratné hodnoty.
Byl bych obrán o domnělý podíl na nálezu, jež by mi byl nadto nenápadně vyměněn za ubohý bezcenný kov, pokud bych nebyl obrán ještě o daleko víc, anebo ještě zbit tím záložním nenápadným účastníkem příběhu, který nepřišel na scénu, neboť já jsem ji vyklidil včas.
"Tak Ti děkuju, že jsi mi to osvětlil. Ale jedna věc mě teda netěší, a to vůbec. Musim asi vypadat jako hodně velkej hňup, když se někomu vyplatí, aby na mě tyhle finty zkoušel," povídám kamarádovi. Ušklíbl se, "asi jo," a zasmál se mizerným, skřehotavým smíchem. Je to dobrej kámoš.
Petr Forejtek
nemám volný čas

a proto ráno, když poctiví lid spí, poslouchám Jethro Tull. Vůbec nerozumím textu, nevím o čem se mluví. Baví mě šašek
Petr Forejtek
jmenuju se Petr, je mi 49, jsem ajťák a ve volným čase chytám pokémony

Velkorysost blahé paměti mě osvobodila od potřeby pamatovat si to přesně, ale je to asi tak dva roky...
Petr Forejtek
Nevím

Když se mě veterinář zeptal, jak se to stalo, zarazilo mě to. Můj pes měl v oku zaraženou třísku. Malou třísku. Přímo uprostřed oka. Jak se to stalo?
Petr Forejtek
kočka, the Crab

Řekněte, že chcete vidět kočku... napověděl jsem na odchodu směrem k hloučku studentů. Terka po mně sekla pohledem, co zase dělám ostudu, ale mně to nedá, baví mě to.
Petr Forejtek
Jak klapka klapla

Dovolil jsem si tento malý trochu zlomyslný jazykolam přiřadit ke vzpomínce, která by mi jinak zapadla, leč sama zlomyslná není ani trochu.
Další články autora |
Chlípní rudoarmějci na lovu. Slavný fotograf nafotil tutlanou sexualitu v SSSR
Seriál Jen rok po Stalinově smrti dorazil do Sovětského svazu Henri Cartier-Bresson. Slavný francouzský...
Koruny místo eur. Reebok nabízel oblečení za hubičku, Češi zběsile nakupovali
Za neobvykle nízké ceny nabízel oblečení internetový obchod značky Reebok. V sekci „výprodej“ na...
V Indii se zřítil letoun s 242 lidmi mířící do Británie, dopadl na lékařskou ubytovnu
Letadlo společnosti Air India s 242 lidmi na palubě mířící do Británie se krátce po startu zřítilo...
Plzeň truchlí, oblíbený učitel a psycholog Václav Holeček nepřežil drama u přehrady
Ve věku třiasedmdesáti let náhle zemřel oblíbený plzeňský učitel, matematik, vědec a psycholog ...
Zlomový nález v septiku. Nová stopa v záhadném zmizení Ivany Koškové
Premium Bylo jí 14 let, když v roce 1997 beze stopy zmizela. Ivana Košková z Příšovic na Liberecku se stala...
Střelec v Minnesotě napadl demokratické politiky. Vydával se za policistu
Neznámý pachatel střílel v americkém státě Minnesota po členovi místního Senátu Johnu Hoffmanovi....
Nové dači a vinice. Medveděv proválečnou nenávistí vydělal miliardy rublů
Ruský exprezident Dmitrij Medveděv byl začátkem roku 2022 v politickém důchodu, ruská invaze na...
Nemají na nás nic kromě nálepek. Hřib Piráty vycentroval, říká Olga Richterová
Premium Místopředsedkyně Sněmovny Olga Richterová mluví o volebních šancích Pirátů, možných povolebních...
Putin hovořil s Trumpem, odsoudil Izrael a vyjádřil ochotu jednat s Ukrajinou
Sledujeme online Ruský prezident Vladimir Putin dnes měl zhruba padesátiminutový telefonický hovor s americkým...

Pronájem bytu 3+1, 84 m2, Louny, ul. Přemyslovců
Přemyslovců, Louny
11 700 Kč/měsíc
- Počet článků 219
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1416x
Seznam rubrik
- Autismus a mezilidské vztahy
- Jednohubky
- Iveta
- Pro neposedná dítka
- Lezecké
- Mensa
- Osudy
- Osobní
- Nezařazené
Oblíbené stránky
Oblíbené knihy
- Julia Moor, Hry a zábavné činnosti pro děti s autismem
- Průvodce rodičů dětí s poruchou autistického spektra
- H.W. Freihow, MILÝ GABRIELI
- Gabriel Chevallier, Zvonokosy