Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Taškařice kolem našich dálnic

Pamatujete si na předvolební sliby o tom, jak se budou stavět dálnice? O tom, že předchozí vlády nic neudělaly? A podívejte se na tu veselici kolem současné skutečnosti.

Taškařice č.1: V Česku se například mezi lety 2000 až 2016 zvýšil počet km dálnic o asi 60%. V Polsku a Maďarsku za stejné období o více jak 300%! A trend pokračuje. Abychom se aspoň trochu vyrovnali, tak jsem tahem pera převedli v roce 2016 434km rychlostních komunikací do kategorie dálnic. A rázem jsme si skokově přilepšili.

Taškařice č.2: To se sice papírově podařilo, ale tím pádem máme asi evropský unikát v tom, že máme na dálnicích autobusové zastávky (D4 a D7).

Taškařice č.3: Na obou zmiňovaných dálnicích máme i přechody pro chodce, ale pro jistotu je to tam značením radši z dálniční sítě vyjmuto.

Taškařice č.4: V Německu mají momentálně 13183km dálnic. Z toho je 3541km 6ti a víceproudých. Tedy skoro třetina. U nás můžeme počítat za víceproudé asi 20km D1 u Prahy a v součtu tak dalších 20km na Moravě. Ale aby to nevypadalo špatně, tak výměnu povrchu na D1, která ani nevedla k tolik potřebnému rozšíření na 6 pruhů, označil pan premiér za stavbu nové dálnice.

Taškařice č.5: Ta je nakonec a je unikátní. Úsek D11 od Prahy – Černého mostu po Jirny (asi 9 km) je už asi rok postaven a hotov jako 6ti pruhový. Ale jelikož chybí potřebná povolení, tak je namalován a provozován jako klasický 4 pruhový. Ministerstva dopravy pod vedením ANO za posledních 8 let nebyla schopna ani upravit legislativu, aby k těmto paradoxům nedocházelo. Tohle byly na přestavbu jen vyhozené peníze. Léta utíkají, povrch se opotřebovává a možná po další rekonstrukci už těch 6 pruhů sloužit bude.

Autor: Tomáš Flaška | čtvrtek 12.8.2021 7:38 | karma článku: 32,17 | přečteno: 859x

Další články autora

Tomáš Flaška

Holandské vodní mlýny

Teprve když do toho proniknete do všech detailů, tak si uvědomíte, jak je to vše vlastně geniální. Na svou dobu neuvěřitelné.

17.7.2026 v 8:06 | Karma: 12,29 | Přečteno: 151x | Diskuse | Cestování

Tomáš Flaška

BeNeLux = Belgie, Nizozemí, Lucembursko

U nás v pořadí Lucembursko, Belgie, Nizozemí. Tak jsme se trochu pocourali za jeden týden. Podívejme se na méně známá místa.

12.7.2026 v 20:11 | Karma: 13,62 | Přečteno: 183x | Diskuse | Cestování

Tomáš Flaška

Když se dělají podrazy, tak i vláda může dostat přes papulu

A ohromně se u toho bavím. Pojďme si připomenout výroky členů naší morálně čisté, naprosto nezkorumpované a všeho schopné koalice.

10.7.2026 v 7:55 | Karma: 33,90 | Přečteno: 1099x | Politika

Tomáš Flaška

Kluci motorističtí to mají v hlavách asi poněkud pomotané

Myslím, že události folklorního festivalu ve Strážnici vejdou do dějin, podobně jako v roce 1989 vystoupení komunisty Miroslava Štěpána v ČKD, kdy řekl:

28.6.2026 v 17:08 | Karma: 40,96 | Přečteno: 2367x | Kultura

Tomáš Flaška

Zelená je tráva, fotbal to je mrcha

Současný mediální cirkus zvaný Mistrovství světa ve fotbale je vše možné, jen ne sport. Ani fotbal sám o sobě není sport, je to jen a jen show pro ty, kteří chtějí platit.

23.6.2026 v 7:28 | Karma: 24,24 | Přečteno: 953x | Diskuse | Sport

Nejčtenější

Špičatý výdech z metra na náměstí Jiřího z Poděbrad budí rozpaky. Ptákům ale neublíží

Nová podoba náměstí Jiřího z Poděbrad
14. července 2026  15:25

Po více než dvouleté rekonstrukci se veřejnosti znovu otevřelo náměstí Jiřího z Poděbrad. Jeho...

Třesně vs. mléko. Znáte mýty o jídle?

Ve Vizovicích mají nejmladšího zmrzlináře v Česku, šestnáctiletý Jindřich...
vydáno 15. července 2026

Strašily vás babičky bolavým břichem po zapití třešní nebo angínou z bleskově snědené zmrzliny v...

Nejroztomilejší fotogalerie prázdnin je tu. Zoo se chlubí novými mláďaty

Dvě květnová koťata karakalů v Zoo Praha přišla na svět pod širým nebem, a...
15. července 2026

Zvířecí školky se během léta pořádně rozrostly. Návštěvníci mohou v Brně pozorovat šest malých...

Rybářka z Prahy ulovila vysněného albína. Na jedinou rybu čekala celé roky

Albín je zpět ve vodě, kam patří.
11. července 2026  5:01

O některých rybách rybář ví dlouho. Ví, kde se zdržují, kdy se ukazují, v jakých podmínkách by...

Pražský autobusák, který zmizel z mapy. Pankrác nahradily kanceláře a metro zůstalo

Autobusové nádraží Pankrác ve filmu Pan Tau na horách z roku 1970
14. července 2026  14:14

Film Florenc 13.30 z roku 1957 proslavil nejen herce, především Josefa Beka v roli řidiče autobusu,...

Policie pátrá po vězni, který odjel z nestřeženého pracoviště na Rakovnicku

ilustrační snímek
18. července 2026  20:17,  aktualizováno  20:17

Policisté pátrají po vězni, který dnes odjel na kole z nestřežené pracoviště v Oráčově na...

Kvůli nehodě kamionu byla neprůjezdná silnice I/4 z Vimperku do Strážného

ilustrační snímek
18. července 2026  19:39,  aktualizováno  19:39

Kvůli nehodě kamionu byla dnes odpoledne více než čtyři hodiny neprůjezdná silnice I/4 z Vimperku...

Centrální park Praha 13

Centrální park Praha 13
vydáno 18. července 2026  20:01

"Tak jako slunečnice každým dnem otáčí se za sluncem, tak já stále hlavu svou obracím jen za...

Galerie Klatovy/Klenová připravila na Klenové kolektivní výstavu Zvířata

ilustrační snímek
18. července 2026  18:19,  aktualizováno  18:19

Kolektivní výstavu sedmi autorů nazvanou Zvířata/Transformace vnímání připravila na letní sezonu...

Objevily jsme parádní herní kufříky, které naše děti zatím nepustily z ruky
Objevily jsme parádní herní kufříky, které naše děti zatím nepustily z ruky

Léto a prázdniny jsou v plném proudu, což pro nás maminky znamená jediné – vymyslet atraktivní program pro děti a přežít dlouhé cesty autem nebo...

  • Počet článků 1519
  • Celková karma 25,45
  • Průměrná čtenost 2821x
Co mě štve, o tom rád napíšu. Ale i rád něco pochválím. Mám rád hory, lyžování a horské kolo. Nic jsem nezprivatizoval ani nezrestituoval, ale žiju si dobře. Píšu na různé servery, ale všechny mé články nejdete tady: https://www.blogosfera.cz/author/tomasflaska/. Tam je vždy i otevřená diskuse pro věcné a slušné komentáře. Pokud chcete, napište mi přímo: tflaska@seznam.cz. 

Seznam rubrik

Oblíbené články

Oblíbené blogy

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.