Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Proč se vzdalujeme Bohu?

Postoje omezování přístupu k Pánu Bohu mívají nedozírné následky. Náš narušený vztah s Bohem se nutně projeví ve vztazích k jiným lidem.  Začneme používat stejné falešné představy ve vztahu k naším bližním.

 Pokud se začneme vzdalovat Bohu, nebudeme přijímat bez podmínek, budeme vybírat, testovat, posuzovat a odsuzovat. Zabráníme lidem, aby přistupovali k Bohu s radostí, nadějí a jistotou.Dnes můžeme nově prožít, že pro nás je chrámová opona roztržena až dolů. Přístup k živému svatému Bohu je otevřen.Židé se neodvážili ani vyslovit Boží jméno. My si s ním tykáme, naučil nás nazývat Boha „Abba“, což znamená" tatínku". Protože Ježíš vše učinil novým. Zaplatil za náš hřích, očistil nás, vykoupil, jsme jeho milované děti.Naučil nás, jak můžeme navazovat vztah s ním. Učil nás to ještě tehdy, když chodil po zemi. Často s lidmi sedával u stolu, povídal si s nimi. Dotýkal se jich, objímal je. Totéž dělal s jejich dětmi. Kladl na ně ruce, bral je na klín. Oslovoval je jménem a oni jeho. Vždy se snažil rušit překážky ve vztahu.Žena, která smáčela Kristovy nohy svými slzami, byla tak velmi blízko, až to bylo některým podezřelé. Byla ním přijata a pochválena. Další ženy přicházely a navazovaly s ním blízké, až důvěrné vztahy.Jan sklonil svoji hlavu na jeho hrudi. V podobenství o marnotratném synovi, otec syna při jeho návratu objal a políbil.Opravdu náš nebeský Otec a Ježíš chtějí mít s námi ten velmi blízký osobní kontakt. Víte proč? Abychom ho mohli opravdu milovat. Nemůžeme milovat, je- li mezi námi překážka, bariéra, opona, zeď. To nejde.Ta Ježíšova touha být velmi blízko se projevuje prakticky. „Tam kde jsou dva, neb tři v mém jménu, jsem uprostřed nich". Není vysoko, ani daleko, ale uprostřed, jako jeden z nás, jako náš nejlepší přítel. Ale on je ještě blíž. Skrze svého Ducha se rozhodl přebývat v nás, v našem nitru. To je nádhera. To je neuvěřitelné. Představte si ten paradox. Opona je roztržena, chrám je zbořen a chrám je vybudován v nás. V něm vládne Kristův Duch. Nejsou zde žádné překážky, žádné odcizení. Žádný těžký kámen. Jedinou překážkou je náš hřích. Ale ten může být během okamžiku vyznán, odpuštěn. Díky té Kristově prolité krvi. Díky jeho vzkříšení. Co bychom ještě chtěli víc? Vše je připraveno, vybojováno, je dokonáno.V pořadu „Pošta pro tebe“, se moderátorka často ptá, chcete, abychom odstranili tuto zeď? A většina chce proto, aby mohla navázat kontakt s lidmi na druhé straně, aby se mohli seznámit, obejmout, nebo si spolu poplakat.Ježíš roztrhl oponu, odvalil kámen, zbořil zeď mezi národy, odstraňuje překážky My můžeme dělat totéž. Vůči našim bližním, potřebným, národům. Abychom se mohli pochopit, přijmout, obejmout a sdílet mezi sebou.„Protože Ježíš obětoval svou krev, smíme se odvážit vejít do svatyně cestou novou a živou, kterou nám otevřel zrušením opony, to jest obětováním svého těla. Přistupujme před Boha s opravdovým srdcem a v plné jistotě víry, se srdcem očištěným od zlého svědomí…..Mějme zájem jeden o druhého a povzbuzujme se k lásce a k dobrým skutkům"."Přistupme tedy směle k trůnu milosti, abychom došli milosrdenství a nalezli milost a pomoc v pravý čas“.    

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Tadeáš Firla | pátek 5.4.2024 17:50 | karma článku: 8,41 | přečteno: 138x
  • Další články autora

Tadeáš Firla

Černé mraky migračního paktu nad Českem - reakce na komentáře

Můj článek otevřel cestu k mnohým komentářům. Rozhodl jsem se napsat společnou odpověď. V ní se pokouším vysvětlit mé motivace a zkušenosti z této oblasti.

24.4.2024 v 6:21 | Karma: 17,50 | Přečteno: 1310x | Diskuse| Společnost

Tadeáš Firla

Černé mraky migračního paktu nad Českem

Nedávné dějiny se opakují. Znova se vrací hledání řešení, co s těmi, kteří přicházejí do naší země. Někteří lidé tuto skutečnost berou s nadhledem a pragmaticky. Jiní s hrůzou a snahou ovlivnit jiné strachem, rozdělit národ.

22.4.2024 v 10:54 | Karma: 22,40 | Přečteno: 2947x | Diskuse| Společnost

Tadeáš Firla

"Čím hůře, tím lépe"

Tak mně toto rčení napadlo v souvislostí se situací u nás, částečně ve světě. Pro některé opravdu zlé je dobré. A taky to dokážou patřičně použít ve svůj prospěch. Využijí při tom strach a nekalé prostředky. Chci na to upozornit.

19.2.2024 v 6:05 | Karma: 14,88 | Přečteno: 392x | Diskuse| Společnost

Tadeáš Firla

Paní Schillerová je zklamaná z Ústavního soudu

Není jen zklamaná, ale bytostně nesouhlasí. Proč asi? Nebyly naplněny ambice opozice. Zdá se, že se chtěli zviditelnit, jak pečují o náš národ a utrpěli porážku. Mohla říci na ČT 24: "Pane ministře, blahopřeji vám. Je to úspěch"?

25.1.2024 v 1:39 | Karma: 28,60 | Přečteno: 778x | Diskuse| Společnost

Tadeáš Firla

Velikáni na naši politické scéně

Taky jste si všimli, že nám na politické scéně vyrostl velikán, moudrý, znalý všeho, bývalý dvojí ministr p. Karel Havlíček? Problém je v tom, že své vlastnosti a schopností hodnotí jen on sám před televizními obrazovkami.

11.12.2023 v 6:17 | Karma: 12,42 | Přečteno: 289x | Diskuse| Společnost
  • Nejčtenější

„Krok ke třetí světové.“ Ukrajinci zasáhli klíčovou ruskou radarovou stanici

25. května 2024  12:55

Ukrajinská armáda zřejmě tento týden zasáhla významnou ruskou radarovou stanici, která je součástí...

Turek: Z Nerudové mi bývá špatně, o hlasy komoušů a progresivistů nestojím

24. května 2024

Bývalý automobilový závodník a lídr Přísahy s Motoristy Filip Turek patří mezi černé koně...

Česko explodovalo zlatou hokejovou radostí, fanoušci v Praze kolabovali

26. května 2024  11:40,  aktualizováno  23:29

Česko v neděli zažilo hokejový svátek. Fanoušci vyrazili sledovat finále mistrovství světa na...

Nemocnému synovi vstříkla do krve vodu. Chtěla jsem, aby to skončilo, řekla

29. května 2024  13:51

Mimořádně nešťastný případ matky samoživitelky a jejího vážně nemocného dítěte řeší Městský soud v...

Ženě se do ruky zakousl pes. Muž, který jí přispěchal na pomoc, zvíře zabil

29. května 2024  15:12

Ženu v Žihli na Plzeňsku vážně pokousal volně pobíhající pes. Na pomoc jí přiběhl příbuzný, který...

Co budou dělat končící europoslanci? Zvažují zkusit politiku i návrat k profesi

30. května 2024

Premium Sedm současných europoslanců z jedenadvaceti se po nadcházejících volbách do parlamentních lavic v...

Otočka v Berlíně: deportace už nevadí. Němci zvažují posílat běžence do Afriky

30. května 2024

Premium V Německu dlouho bylo pravidlem, že britské plány na deportace žadatelů o azyl do africké Rwandy...

Ortel měl hrát v dětském zábavním parku, po tlaku rodičů koncert zrušili

29. května 2024  10:29,  aktualizováno  23:13

Pražský zábavní park Krtkův svět v Horních Měcholupech ohlásil na 7. července koncert. U lunaparku,...

Opozice vyčetla Jurečkovi tvrzení, že lidé v penzi stráví v průměru 21,5 roku

29. května 2024  6:06,  aktualizováno 

Poslanci opozičního ANO se přeli s ministrem práce a sociálních věcí Marianem Jurečkou z KDU-ČSL...

  • Počet článků 133
  • Celková karma 16,10
  • Průměrná čtenost 586x
Jsem kazatelem Církve bratrské, ženatý, mám čtyři dospělé děti. Kromě mých pracovních povinností, se zajímám o otázku cizinců a o osoby na okraji společnosti.

Seznam rubrik