Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Stav duše jako to nejlepší zrcadlo

Moje dcera bývala typická dívenka se vším všudy. Chtěla být princeznou nebo vílou. Okupovala věčně moji skříň a botník. Vzhlížela se ve velkém zrcadle a nehezká si rozhodně nepřipadala.Nyní je ve věku, kdy je zrcadlo spíše nepřítel, velký kritik. Ještě neví, že to ona sama je sobě velkým kritikem. Kdeco je špatně. Postava, pleť, vlasy a tak dále.Připomíná mi to doby mého mládí, kdy jsem prožívala něco podobného. Asi to k tomu věku patří. Člověk je rád, že má takové období za sebou a doufá, že i jeho potomek to jednou překoná. Věřím, že ano.

Na rozdíl od dnešních dívek jsme měly přeci jen výhodu. Svět tak horečně nesrovnával všechno, co se dá, jako dnes. Stánky nepraskaly ve švech pod nánosy časopisů s krásnými modelkami na titulních stránkách. To, že je vyretušovaná v tu chvíli nikdo nevidí, necháme se oslepit krásou a leskem.
Hubnutí, postava, krásné tělo, to vše se probírá ve všech dostupných médiích dnes a denně. Nároky se zvyšují a v člověku to jen pokřivuje opravdové vidění skutečnosti. Schopnost vnímat člověka jako originál, který má také svou duši.
Případy anorexie či bulimie, které byly dříve spíše vzácností, jsou dnes opravdovým problémem. K tomu se přidává nepřijetí, narušená psychika, stres a deprese. Ani ty už nejsou výjimkou.
A těžko tady radit. Takový mladý člověk dá více na hodnocení okolí a rodiče jako kdyby ani nevnímal. Hodnocení vrstevníků má větší váhu, pochopitelně. Ovšem děti jsou nejkrutější.
Dobrá zpráva je, že čím jsme starší, tím se situace zlepšuje v závislosti na tom, jak o sobě smýšlíme. A s věkem se to zlepšuje. Máme také jiné hodnoty a dokážeme se lépe vyrovnat s kritikou okolí. Jistě jak kdo.
To, jak se líbíme sami sobě souvisí se stavem naší duše. A zde je zakopaný pes, protože většina lidí má duši nemocnou. Podle toho se i hodnotí, většinou špatně.
Odráží se to na postavě i zdraví, to je dokázané. Obézní člověk se vlastně nemá moc rád, jídlem se léčí, ale zároveň ničí.
Pomoc by měla začínat ne u počítání kalorií, ale u porady s psychologem nebo člověkem, který je schopen s takovým člověkem rozebrat jeho stav a pomoci, nabídnout řešení.
Pokud člověk začne pracovat na své psychice, začne se opravdu měnit! Je schopen se začít na sebe jinak dívat, je schopen se podívat do zrcadla a říct si: „Jsem krásný.“ Tam, kde jsme předtím jen viděli vady na kráse, začínáme vidět charakter. Nevidíme jen slabé stránky, ale i ty silné. Zakaboněný výraz nahrazuje úsměv.
Že udělal člověk pokrok, pozná podle toho, že se začíná vidět takový, jaký je, místo toho, aby se viděl takový, jaký by chtěl být!
Důkazem toho jsou členky jednoho ženského sdružení z Anglie, které se rozhodly do kalendáře, který každoročně vydávaly, umístit místo fotografií krajinek, fotografie vlastních aktů. Kalendář se k překvapení všech setkal s velkým ohlasem a jeho prodej vynesl víc než milion dolarů. Přitom ženy projevovaly o kalendář stejný zájem jako muži, kteří velmi ocenili, že namísto vyzáblin se v něm objevily krásné zralé ženy. Tento kalendář se později stal inspirací pro film Calendar Girl.

S každým dalším rokem, který následuje po překročení čtyřicítky, se o 1 % zvyšuje pravděpodobnost, že člověk bude své tělo vnímat pozitivně.

Autor: Veronika Bujoková | středa 8.8.2012 15:51 | karma článku: 9,34 | přečteno: 935x
  • Další články autora

Veronika Bujoková

Migréna a kofein – je skutečným pomocníkem?

Jak se to vezme. Většina migreniků si ráno s chutí vypije kávu a většina má představu, že silná káva může migrenózní záchvat zadržet. Najdou se i argumenty proti. Kofein skutečně může migréně docela rychle zabránit. Avšak reaguje prostřednictvím závislosti. Mnoho pacientů trpících migrénou pije kávu kvůli nízkému krevnímu tlaku. Na chvíli káva pomůže, ale po dvou až třech hodinách účinek odezní a člověk se cítí ještě hůř než předtím. Blížící se únava vyžaduje další kávu a ta může vést k migréně.

12.2.2014 v 8:36 | Karma: 11,37 | Přečteno: 3183x | Společnost

Veronika Bujoková

Pohřebiště lidských vztahů

Tak jsem se dřív trápila. Co mi kdo řekl a neřekl, co mi kdo vyčetl, kdo mi vynadal, kdo mě ignoroval a jak jsem se měla chovat já. Míša mi řekla, že se přetvařuju, Eva zase, že jsem moc vážná a Vlasta dokonce, že jsem nafoukaná. Mirka se urazila, že jsem si s ní málo povídala.

7.2.2014 v 8:36 | Karma: 13,18 | Přečteno: 514x | Společnost

Veronika Bujoková

Susan na to vyzrála

Od doby, kdy téměř padesátiletá žena vstoupila na jeviště soutěže Britain ́s Got Talent, uplynulo už pár let. Mezitím se tam vystřídalo mnoho dalších. Všichni zažili dlouhé čekání, únavu a stres, někteří se setkali s úšklebky, nesouhlasným mručením či pobavenými pohledy. Jen pár vyvolených zažije pocit slávy. Takové už soutěže jsou.

31.1.2014 v 8:36 | Karma: 14,91 | Přečteno: 574x | Společnost

Veronika Bujoková

Red Bull že dává křídla?

Po staletí se vypráví příběh o jednom vládci, který často zval hosty do svého paláce. Dostalo se jim královského zacházení. Brzy však měli poznat, jak je vládce krutý. Byl pro ně připraven velký pokoj s krásnou postelí. Každý z hostů se však musel přesně vejít do jejích rozměrů. Pokud se nestalo, byly mu nemilosrdně useknuty nohy nebo byl bolestivě natahován. Mnoho jich přišlo o život.

9.1.2014 v 8:36 | Karma: 10,75 | Přečteno: 536x | Společnost

Veronika Bujoková

„Malá Praha“, které slunce přeje

Klikatí se v hustém porostu stromů, pomalu a jistě stoupá. Kdo vytrvá, naskytne se mu pohled z dávných dob. Čas se tu opravdu tak trochu zastavil.

19.12.2013 v 8:36 | Karma: 13,30 | Přečteno: 405x | Fotoblogy
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Hvězdou příštího ročníku Colours Of Ostrava bude dýdžejské duo The Chainsmokers

20. července 2024  14:57

Jednou z hvězd příštího ročníku Colours Of Ostrava, který se bude konat v termínu 16. až 19....

KVÍZ: „Ježíšek je Děda Mráz a jede k nám.“ Znáte výroky papalášů z KSČ?

20. července 2024  14:25

Zatímco blábolení Miloše Jakeše na Červeném hrádku se lidé smějí, z jiných projevů komunistický...

SÓLO PRO DOLÁKOVOU: Nechlubím se, jen chci říci, že i vaše sny se splní

20. července 2024

Premium Názory, vzpomínky, glosy, momenty ze zákulisí. Každou sobotu píšou přední osobnosti české umělecké...

Pražské letiště po IT výpadku funguje normálně, síť lékáren opravila 220 poboček

20. července 2024  8:22,  aktualizováno  13:51

Na Letišti Praha už všichni letečtí dopravci, kterých se dotkl páteční celosvětový výpadek...

Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde
Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde

Na cestách může být péče o pleť a pokožku náročná. Abyste s sebou nemusela neustále nosit denní a noční krém, sérum, balzám či masku, přišla...

  • Počet článků 96
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 960x
Mám ráda dobré knihy, dobrou muziku, dobré jídlo, lidi, zvířata, les a řeku. Miluji především rodnou Šumavu. Ráda se učím, ráda pomáhám druhým. Bez zdraví však nic není.
Redaktorka webu www.diety-recepty.cz