Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Red Bull že dává křídla?

Po staletí se vypráví příběh o jednom vládci, který často zval hosty do svého paláce. Dostalo se jim královského zacházení. Brzy však měli poznat, jak je vládce krutý. Byl pro ně připraven velký pokoj s krásnou postelí. Každý z hostů se však musel přesně vejít do jejích rozměrů. Pokud se nestalo, byly mu nemilosrdně useknuty nohy nebo byl bolestivě natahován. Mnoho jich přišlo o život.

Porovnáváme se. Dnešní doba tomu nahrává víc než kdy jindy. Mezi jedinci mnohdy vznikají propastné rozdíly. Mladí lidé to snáší hůř. Nezískali ještě potřebný nadhled a sebedůvěru. Ve snaze vyrovnat se svým vrstevníkům dělají vše možné i nemožné. Přízeň ani klid jim to však nepřinese.

Lišíme se. Barvou pleti, postavou, vzděláním, intelektem… Ale to neznamená, že jedni mají hodnotu a druzí ne. Každý člověk je jedinečný svým způsobem. Mnohdy však neví, jakým vlastně.

Srovnává se v rodině, ve škole, ve společnosti, lidé se pokřivují. Někteří se až moc vytahují, jiní zase příliš hrbí. Někteří se stávají věčnými studenty, nevynechají jedno školení či firemní večírek, pro firmu jsou ochotní udělat vše, jen aby uspěli. Druzí se v tom plácají.

Uspět je dopřáno pár vyvoleným. Jdou tvrdě za svým, vzdali se většiny citů a emocí, jednají s chladnou hlavou. Ne že by neměli svědomí, jen se naučili dokonale ovládat a klamat. Okolí i sebe.

Úspěch. Každý si pod tímto pojmem může představit něco jiného. To lidská jedinečnost je vodítkem k úspěchu. Nesouvisí to ani s posty v práci, vzděláním, nahromaděným majetkem. Souvisí to s výjimečností každého, s radostí, přijetím sebe sma, pokorou. A kdo opravdu hledá, ten nalezne.

Pak nebude muset zahánět svůj žal z frustrace a nepřijetí pomocí drog. Alkohol, cigarety, prášky, tvrdé drogy, promiskuita, pornografie. Nebude muset popíjet joint drinky, aby déle vydržel, byl výkonnější, aby vypadal jako borec. Drink, který dává křídla? Jen iluze, berlička.

Opravdová křídla se dostanou jinde. Kde? Přeci v dětství. Děti jsou obdarovávány, zvlášť v poslední době. Je jednodušší dát věc, těžké najít čas. Dnes ho prakticky nemá nikdo, jediným řešením je udělat si ho. Děti mají všeho dost jen zdánlivě. Zapomíná se na dvě nejpodstatnější věci. Láska a křídla. Nic víc. V tom je vše.

Kdo tohle dostal, má zčásti vyhráno. Ještě záleží, jak s životem naloží. Kdo dobře, pak pochopil, že pravé štěstí si nese v sobě, stejně jako má v sobě svůj vlastní hnací motor i osobního terapeuta. Stále může čerpat z lásky, které se mu dostalo. A když bude potřeba, vznese se jako orel, aby mohl být chvíli sám, aby získal potřebný nadhled a načerpal síly.

Všichni žijí nějak náročný život na téhle zemi. Každý den nosí svou kůži na trh. Mezi celebritami, mediáně známými lidmi, boháči či vládními činiteli se „obyčejní lidé“ zdánlivě ztrácí. Nikdo je nesleduje, zdají se být bezvýznamní. Naopak. Všichni zasluhují respekt. Kdo je respektován, cítí se být milován a může „létat“.

Autor: Veronika Bujoková | čtvrtek 9.1.2014 8:36 | karma článku: 10,75 | přečteno: 536x
  • Další články autora

Veronika Bujoková

Migréna a kofein – je skutečným pomocníkem?

Jak se to vezme. Většina migreniků si ráno s chutí vypije kávu a většina má představu, že silná káva může migrenózní záchvat zadržet. Najdou se i argumenty proti. Kofein skutečně může migréně docela rychle zabránit. Avšak reaguje prostřednictvím závislosti. Mnoho pacientů trpících migrénou pije kávu kvůli nízkému krevnímu tlaku. Na chvíli káva pomůže, ale po dvou až třech hodinách účinek odezní a člověk se cítí ještě hůř než předtím. Blížící se únava vyžaduje další kávu a ta může vést k migréně.

12.2.2014 v 8:36 | Karma: 11,37 | Přečteno: 3181x | Společnost

Veronika Bujoková

Pohřebiště lidských vztahů

Tak jsem se dřív trápila. Co mi kdo řekl a neřekl, co mi kdo vyčetl, kdo mi vynadal, kdo mě ignoroval a jak jsem se měla chovat já. Míša mi řekla, že se přetvařuju, Eva zase, že jsem moc vážná a Vlasta dokonce, že jsem nafoukaná. Mirka se urazila, že jsem si s ní málo povídala.

7.2.2014 v 8:36 | Karma: 13,18 | Přečteno: 514x | Společnost

Veronika Bujoková

Susan na to vyzrála

Od doby, kdy téměř padesátiletá žena vstoupila na jeviště soutěže Britain ́s Got Talent, uplynulo už pár let. Mezitím se tam vystřídalo mnoho dalších. Všichni zažili dlouhé čekání, únavu a stres, někteří se setkali s úšklebky, nesouhlasným mručením či pobavenými pohledy. Jen pár vyvolených zažije pocit slávy. Takové už soutěže jsou.

31.1.2014 v 8:36 | Karma: 14,91 | Přečteno: 574x | Společnost

Veronika Bujoková

„Malá Praha“, které slunce přeje

Klikatí se v hustém porostu stromů, pomalu a jistě stoupá. Kdo vytrvá, naskytne se mu pohled z dávných dob. Čas se tu opravdu tak trochu zastavil.

19.12.2013 v 8:36 | Karma: 13,30 | Přečteno: 405x | Fotoblogy

Veronika Bujoková

Oči, které neklamaly

Vytvořil rekord v nominacích na Oscara. Nominován byl osmkrát, sošku nikdy nezískal. Na ocenění si však nijak nepotrpěl. I přes alkoholové eskapády, kouření nefiltrovaných cigaret a různé zdravotní potíže se dožil úctyhodných 81 let. Zemřel v sobotu 14. prosince.

17.12.2013 v 8:36 | Karma: 24,30 | Přečteno: 3573x | Kultura
  • Nejčtenější

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Francouzský volební šok. Vyhrála levicová koalice, Le Penová je až třetí

7. července 2024  14:25,  aktualizováno  8.7 6:05

Druhé kolo předčasných parlamentních voleb ve Francii překvapivě ovládla levicová Nová lidová...

Spadlý strom v Praze zranil dva lidi. Bouřky v Česku komplikovaly dopravu

6. července 2024  11:58,  aktualizováno  22:56

Silné bouřky, které v sobotu večer přecházely přes Česko, za sebou zanechaly mnoho škod, potíže v...

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Vraťte se domů! Barceloňané stříkali vodu na turisty, ti opouštěli restaurace

8. července 2024  9:51

Zatímco turisté obědvali nebo se jinak občerstvovali v centru Barcelony, téměř tři tisíce místních...

Atentátník měl v autě výbušniny. Nemyslitelnému zabránil Bůh, řekl Trump

14. července 2024  15:36,  aktualizováno  20:59

Muž považovaný za pachatele útoku na amerického exprezidenta Donalda Trumpa měl podle amerických...

Zvířata budou mít v Česku větší zastání, chránit je má ústava

14. července 2024  20:41

Vlk zavřený v kleci. Svoboda uměleckého projevu, nebo týrání? Na konci května pražská Karpuchina...

Po deštích opět horko. Na začátku týdne se vrátí tropické třicítky

14. července 2024  12:10,  aktualizováno  20:36

Přímý přenos V neděli se postupně snižovaly zvýšené toky některých řek po vydatných deštích, ale už na začátku...

Hákové kříže a orlice. Evropskými zeměmi putují drogy s nacistickými symboly

14. července 2024  19:48

Evropou se v posledních měsících šíří drogy s nacistickými symboly. Koncem minulého měsíce takové...

  • Počet článků 96
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 960x
Mám ráda dobré knihy, dobrou muziku, dobré jídlo, lidi, zvířata, les a řeku. Miluji především rodnou Šumavu. Ráda se učím, ráda pomáhám druhým. Bez zdraví však nic není.
Redaktorka webu www.diety-recepty.cz