Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Susan na to vyzrála

Od doby, kdy téměř padesátiletá žena vstoupila na jeviště soutěže Britain´s Got Talent, uplynulo už pár let. Mezitím se tam vystřídalo mnoho dalších. Všichni zažili dlouhé čekání, únavu a stres, někteří se setkali s úšklebky, nesouhlasným mručením či pobavenými pohledy. Jen pár vyvolených zažije pocit slávy. Takové už soutěže jsou.

Žena z anglického venkova, která vystoupila v dubnu roku 2009, to vůbec neměla lehké. Chovala se nenuceně, pro některé divně a komicky. Byla skromná, ale přitom velmi přirozená a veselá, nic si ze sebe ani svého okolí nedělala. Obecenstvo ani porota jí s velkým nadšením nepřijaly.
Brzy však všechny přesvědčila, že první zdání klame. Když začala zpívat, celý sál oněměl v úžasu, lidé zírali s otevřenými ústy, porota zkameněla. Její hlas se zvučně rozléhal celým sálem, zpívala lehce a jistě, jako skutečný profík.
 
Tou ženou nebyl nikdo jiný, než Susan Boyle. Proč o ní píšu? Nějak mi utkvěla v paměti a nestydím se za to, že mne dojímají takové situace. Příběhy přehlížených a nedoceněných lidí, kteří dlouho stáli v koutě, ale když vyšli na světlo, zazářili jako nikdy předtím a ukázali světu, že i oni mají své místo na slunci.
Jejich síla tkví v obyčejnosti, přirozenosti a vůli k životu i přes nesnáze. Tyto silné příběhy nejsou jen otázkou emocí, které člověk zažívá při jejich vystoupení. Přišli jako obyčejní, možná byli k smíchu, možná koktali, odcházeli však jako vítězové a lidé nadšeně tleskali.
Jde o něco víc. Jsou tu životy obyčejných lidí, kteří nikdy na žádnou soutěž nepůjdou, i když by měli co ukázat. Ne každý má potřebu nebo dostatečnou odvahu. Jsme různí a tak to má být. Ostatně „světská sláva polní tráva“, vše je pomíjivé. Susan Boyle zná dnes sice mnohem více lidí, než by znalo před její účastí v Britain´s Got Talent, ale ona zůstává svá. Stále veselá, ze svého úspěchu nic nedělá, protože jí jen nesmírně těší zpívat. Na Susan Boyle si cením jednoho. Umí si ze sebe dokonale udělat srandu. 
Není to tak jednoduché, jak by se zdálo, hodně lidí s tím má problém. Odmala jsme učeni se "nějak chovat", "nějak tvářit", hlavně zapadnout, nevypadat blbě. Tak se snažíme být umírnění, vážní, distingovaní, chápaví, moudří a já nevím co ještě, ale přitom to často nejsme my.
Lidé to vidí jako určitou slabost a degradaci, udělat si ze sebe srandu, bavit se na svůj účet. Vypadat jako nějaký hlupák, to přeci nejde. A přeci. Kdo tohle dokáže je formát a ne hlupák.
Susan Boyle se díky soutěži a jejímu úspěchu otevřely neskutečné možnosti. Rozhodla se dál je využít a také na sobě pracovat, což nikdy není na škodu. Nezapomněla však přitom na své přátele, rodinu i místo, kde žije. Je to stále ta stejná Susan, usměvavá a pozitivně nastavená k životu.

Je důkazem toho, že si lze splnit sen a přitom zůstat svůj a také toho, že když si na sobě člověk příliš zakládá, svazuje ho to, ale pokud popustí uzdu, lépe se mu dýchá a život mu tak nějak zlehkne.

Autor: Veronika Bujoková | pátek 31.1.2014 8:36 | karma článku: 14,91 | přečteno: 574x
  • Další články autora

Veronika Bujoková

Migréna a kofein – je skutečným pomocníkem?

Jak se to vezme. Většina migreniků si ráno s chutí vypije kávu a většina má představu, že silná káva může migrenózní záchvat zadržet. Najdou se i argumenty proti. Kofein skutečně může migréně docela rychle zabránit. Avšak reaguje prostřednictvím závislosti. Mnoho pacientů trpících migrénou pije kávu kvůli nízkému krevnímu tlaku. Na chvíli káva pomůže, ale po dvou až třech hodinách účinek odezní a člověk se cítí ještě hůř než předtím. Blížící se únava vyžaduje další kávu a ta může vést k migréně.

12.2.2014 v 8:36 | Karma: 11,37 | Přečteno: 3181x | Společnost

Veronika Bujoková

Pohřebiště lidských vztahů

Tak jsem se dřív trápila. Co mi kdo řekl a neřekl, co mi kdo vyčetl, kdo mi vynadal, kdo mě ignoroval a jak jsem se měla chovat já. Míša mi řekla, že se přetvařuju, Eva zase, že jsem moc vážná a Vlasta dokonce, že jsem nafoukaná. Mirka se urazila, že jsem si s ní málo povídala.

7.2.2014 v 8:36 | Karma: 13,18 | Přečteno: 514x | Společnost

Veronika Bujoková

Red Bull že dává křídla?

Po staletí se vypráví příběh o jednom vládci, který často zval hosty do svého paláce. Dostalo se jim královského zacházení. Brzy však měli poznat, jak je vládce krutý. Byl pro ně připraven velký pokoj s krásnou postelí. Každý z hostů se však musel přesně vejít do jejích rozměrů. Pokud se nestalo, byly mu nemilosrdně useknuty nohy nebo byl bolestivě natahován. Mnoho jich přišlo o život.

9.1.2014 v 8:36 | Karma: 10,75 | Přečteno: 536x | Společnost

Veronika Bujoková

„Malá Praha“, které slunce přeje

Klikatí se v hustém porostu stromů, pomalu a jistě stoupá. Kdo vytrvá, naskytne se mu pohled z dávných dob. Čas se tu opravdu tak trochu zastavil.

19.12.2013 v 8:36 | Karma: 13,30 | Přečteno: 405x | Fotoblogy

Veronika Bujoková

Oči, které neklamaly

Vytvořil rekord v nominacích na Oscara. Nominován byl osmkrát, sošku nikdy nezískal. Na ocenění si však nijak nepotrpěl. I přes alkoholové eskapády, kouření nefiltrovaných cigaret a různé zdravotní potíže se dožil úctyhodných 81 let. Zemřel v sobotu 14. prosince.

17.12.2013 v 8:36 | Karma: 24,30 | Přečteno: 3573x | Kultura
  • Nejčtenější

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Francouzský volební šok. Vyhrála levicová koalice, Le Penová je až třetí

7. července 2024  14:25,  aktualizováno  8.7 6:05

Druhé kolo předčasných parlamentních voleb ve Francii překvapivě ovládla levicová Nová lidová...

Spadlý strom v Praze zranil dva lidi. Bouřky v Česku komplikovaly dopravu

6. července 2024  11:58,  aktualizováno  22:56

Silné bouřky, které v sobotu večer přecházely přes Česko, za sebou zanechaly mnoho škod, potíže v...

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Vraťte se domů! Barceloňané stříkali vodu na turisty, ti opouštěli restaurace

8. července 2024  9:51

Zatímco turisté obědvali nebo se jinak občerstvovali v centru Barcelony, téměř tři tisíce místních...

Atentátník na Trumpa jednal sám, FBI hledá motiv. Zabil hasiče, vezl výbušniny

14. července 2024  15:36,  aktualizováno  22:05

Atentátník na exprezidenta Donalda Trumpa jednal sám, uvedli vyšetřovatelé z FBI. Stále neznají...

Zvířata budou mít v Česku větší zastání, chránit je má ústava

14. července 2024  20:41

Vlk zavřený v kleci. Svoboda uměleckého projevu, nebo týrání? Na konci května pražská Karpuchina...

Po deštích opět horko. Na začátku týdne se vrátí tropické třicítky

14. července 2024  12:10,  aktualizováno  20:36

Přímý přenos V neděli se postupně snižovaly zvýšené toky některých řek po vydatných deštích, ale už na začátku...

Hákové kříže a orlice. Evropskými zeměmi putují drogy s nacistickými symboly

14. července 2024  19:48

Evropou se v posledních měsících šíří drogy s nacistickými symboly. Koncem minulého měsíce takové...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 96
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 960x
Mám ráda dobré knihy, dobrou muziku, dobré jídlo, lidi, zvířata, les a řeku. Miluji především rodnou Šumavu. Ráda se učím, ráda pomáhám druhým. Bez zdraví však nic není.
Redaktorka webu www.diety-recepty.cz