Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Trest pro národ za selhání jednotlivců.

Praha - Ministr financí Eduard Janota navrhne v rozpočtu na příští rok škrty ve výdajích, počítá i se zvýšením některých daní. .... Do státního rozpočtu by to mělo přinést kolem 40 miliard korun,....Více šetřit se bude muset ale podle ministra i letos. Pro letošek je rozpočet schválen se schodkem 162,7 miliardy korun. Loni rozpočet skončil v rekordním deficitu 192,4 miliardy korun. Tolik citace.

            Současná mezinárodní a regionální politika se úporně snaží vyřešit ekonomickou krizi hledáním viníka, hledáním nápravy a politického profitu. Na adresu mi neustále chodí zaručené informace jak volit, jak se vypořádat s ekonomickou krizí a jak správně jednat, abych nebyl viníkem společenského úpadku naší civilizace.

            Přesto všechno se domnívám, že jsem za svého života spoustu věcí pochopil a ty co jsem nepochopil, už zřejmě nepochopím. Nebudu zlořečit na školy, které jsem absolvoval, nebudu zlořečit na armádu, ve které jsem sloužil, nebudu hanět firmy, ve kterých jsem pracoval a v neposlední řadě nebudu se distancovat od státu, který mi je rodným místem. Tak mne totiž vychovali a je mi odporné lhát a podvádět. V jednom vtipu praví desetiletý chlapec na otázku proč doposud mlčel: „Nebylo proč mluvit“. A mně se zdá, že čím méně má spousta lidí co říct, tím více se snaží mít názor. Možná se to týká i mne?

            Všichni se soustřeďujeme na plochu problému, místo abychom analyzovaly samotný bod té které plochy. Cožpak je tak složité pochopit, že vulgarita jednotlivce nemusí značit vulgaritu instituce? Že ekonomické problémy nemusely způsobit instituce, ale jejich odpovědní funkcionáři? V jednotlivcích je totiž ta největší potíž, kterou nám zatajují všichni darebáci a kterou my sami nechceme poznat, protože by se mohlo stát, že naše maličkost se zjeví v onom seznamu. Ovšem vyspělost společnosti se odvíjí od vyspělosti  jednotlivce a pokud nepochopíme tento elementární zákon, pak nás budou čekat pouze samé nesnáze.

            Evropa byla a je historicky spojená nádoba. Pokud neukáží naši „jednotlivci“ celé ploše národa nyní již konkrétní opatření nápravy kriminality mocných, pak lze předpokládat, že dojde k nechutnostem, typu rány pěstí pana Sobotky, útoky na etnika a skupiny, které díky politickým ambicím ministrů byly předhozeny davu jako jedna z příčin hospodářské krize. Řekové nechtějí příjmout fakt, že bohatí budou dál rabovat zemi a občané budou utahovat opasky.

            A nyní zpět k panu Janotovi. Jako ministr má obrovské pravomoci, jako ministr má neomezené informace a jako ministr má i historickou odpovědnost. Ve světě nás řadových občanů platí zákony, platí morální zásady a při každém jejich porušení, nás okolí nebo místně příslušné orgány volají k odpovědnosti. Nelze s tím než souhlasit. Ale při tvorbě rozpočtu na příští rok není zmínka o položce – majetek navrácený státu z trestné činnosti a pochybení státních úředníků. Současnou vládu mám vcelku rád, ale proč neustále trestat ovce za špatné hospodaření s jejich vlnou, když ovčák jezdí v mercedesu.

            Před dvaceti lety jsme chtěli změny, protože jsme měli pocit nespravedlnosti, mrhání naší energií a vulgaritou komunistického režimu. Hledali jsme řešení v návratu ke kapitalismu. Nebyli jsme hloupí, líní ani amorální. To jsou všechno lži, kterými nás plošně odsoudili současní „papaláši“ nebo lépe, naše „elity“ jež jsou jedni z nás. Jsme ovce, které se nechají dojit a stříhat v nezměrném měřítku a pokud nezačneme bez ohledu na postavení a vzdělání našich „pasáků“ poukazovat na jejich bezbřehé nekultivované rabování, pak nám nezbývá, než bečet u prázdných koryt v zadělané a rozpadající se stáji.

Autor: Miroslav G. Borůvka | pondělí 10.5.2010 10:35 | karma článku: 21,85 | přečteno: 825x
  • Další články autora

Miroslav G. Borůvka

Snowboarding lepší než škola.

Včera vyšla studie o záškoláctví a vyjádření jednoho reprezentanta této aktivity. Říkal, že ho zmáhá sjíždění svahů a snowboarding a proto nemá na školní docházku čas. Mnoho podobných školu nedokončí. 08.02.2013 byla nezaměstnanost ČR v lednu na 8,7%, bez práce je 585 809 lidí. Pracujících v ČR je pouhých 48,6% (5.109 419) z celkového počtu obyvatel. Ti živí 51,4% obyvatel + 8,7% nezaměstnaných (cca 6 413 056).

13.2.2013 v 10:29 | Karma: 12,57 | Přečteno: 340x | Společnost

Miroslav G. Borůvka

Miluji Kmotra od Maria Puza

Před nedávnem jsem v Britských listech zaznamenal krátkou informaci o tom, že Anglie řeší „Černou listinu“ dělníků, kteří si stěžovali na porušování bezpečnosti práce ve stavebnictví. Bylo jich cca 4000 a zhruba 12 roků nemohli sehnat práci. V našem zpravodajství jsem zaznamenal výrok pana Jakla, prezidentova muže, k požadavku pana Zaorálka o objasnění amnestie prezidenta: „.. že se budeme divit, až se dotyčný objeví na místě pana Rátha...“.

11.2.2013 v 13:49 | Karma: 12,74 | Přečteno: 415x | Společnost

Miroslav G. Borůvka

Bodáky vztyč

Bodáky vztyč a k útoku vpřed. Vše živé znič a vyřízni vřed. Ač salvy neduní a armády stojí, Bitvy se konají v života stroj. Šakali hladoví, co hltají kosti, ze zadu útočí, jsou morálky prosti. Ne, nejsem vždy připraven čelit té síle, písní jsem uchvácen, co píšu své milé. Láska prý zvítězí a nenávist zkape. Říkal nám dramatik, tak odvahu chlape. Hořké jsou polibky od našich vzorů, k nebi se dívají, když hodují spolu. Bitvu lze prohrát a o údy přijít, Však čest svou neztratit a přátelům věřit. Bodáky vztyč a k útoku vpřed! Za lásku, přátelství, za slušnost,... Já vrátím se zpět.

10.2.2013 v 14:15 | Karma: 4,60 | Přečteno: 491x | Poezie a próza

Miroslav G. Borůvka

Historie se s budoucností snoubí....

Jak často slýcháme povzdechnutí, že národ, který nezná svoji historii ji musí opakovat. Jak často se přesvědčujeme o tom, že podléháme klamavým studiím a jak často jsme sami příčinou nezasvěcených soudů. Kdysi platilo přísloví : „ Byl jsi v Rusku, nebyl. Je ti šedesát, není. Tak neraď!“. Jenomže pro samé cestování po zemských rájích nic nevidíme a důchodci nám smrdí starobou.

9.2.2013 v 22:20 | Karma: 15,02 | Přečteno: 337x | Společnost

Miroslav G. Borůvka

Jakou získat kvalifikaci pro život…

Začínám se špatně orientovat. To se nám to „žilo“, když se státní administrativa zajímala o to co každý občan koná, jak koná a kdy dokoná. Jenomže to jsem byl mladý a měl jsem sílu se bránit. Teď se mi situace obrátila dokonale vzhůru nohama. Ať konám jak konám, jsem v tom sám. Učím se právo, ekonomiku, chemii, rétoriku, elektrotechniku, potravinářství, předvídám počasí. No, je to dřina.

8.2.2013 v 9:28 | Karma: 16,66 | Přečteno: 320x | Společnost
  • Nejčtenější

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Francouzský volební šok. Vyhrála levicová koalice, Le Penová je až třetí

7. července 2024  14:25,  aktualizováno  8.7 6:05

Druhé kolo předčasných parlamentních voleb ve Francii překvapivě ovládla levicová Nová lidová...

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Vraťte se domů! Barceloňané stříkali vodu na turisty, ti opouštěli restaurace

8. července 2024  9:51

Zatímco turisté obědvali nebo se jinak občerstvovali v centru Barcelony, téměř tři tisíce místních...

Biden se znovu ostudně přeřekl. Prezident Putin, představil Zelenského

12. července 2024  6:35,  aktualizováno  11:22

Joe Bidenovi se opět nepodařilo přesvědčit veřejnost, že je duševně schopen vykonávat funkci...

Po celý týden budou teploty okolo 30 stupňů. Místy přijdou bouřky

15. července 2024

Přímý přenos Po celý týden očekávají meteorologové teplé letní počasí s občasnými bouřkami. Denní teploty se...

Akvapark jako volební kampaň. Radnice stavějí bazény, ačkoliv na nich prodělají

15. července 2024

Premium Navzdory nedostatku peněz mají města velké investiční plány – alespoň co se týče zábavy a vyžití...

ANALÝZA: USA si koledovaly dlouho. A co bude dál? Atentát Trumpa nakopne

15. července 2024

Premium O to, že Donald Trump se stane cílem atentátu, si Amerika koledovala dlouho. Unikl o necelé dva...

Velká výměna elektroměrů. Dotkne se milionů lidí, umožní sdílení elektřiny

15. července 2024

Bezmála 1,5 milionu domácností v Česku čeká výměna elektroměrů. Nyní v červenci započala tříletá...

Nejlepší kosmetika na citlivou dětskou pokožku: Tohle musíte mít!
Nejlepší kosmetika na citlivou dětskou pokožku: Tohle musíte mít!

Značka Bübchen existuje už přes 60 let a v německy mluvících zemích je jedničkou mezi výrobci dětské kosmetiky. Stala se favoritem i pro naše...

  • Počet článků 15
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 638x
Jsem občan, kterému není jedno jak se nakládá s jeho zemí, hmotnými a kulturními statky.