Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Snowboarding lepší než škola.

Včera vyšla studie o záškoláctví a vyjádření jednoho reprezentanta této aktivity. Říkal, že ho zmáhá sjíždění svahů a snowboarding a proto nemá na školní docházku čas. Mnoho podobných školu nedokončí. 08.02.2013 byla nezaměstnanost ČR v lednu na 8,7%, bez práce je 585 809 lidí. Pracujících v ČR je pouhých 48,6% (5.109 419) z celkového počtu obyvatel. Ti živí 51,4% obyvatel + 8,7% nezaměstnaných (cca 6 413 056).

Narodil jsem se v době, kdy se říkalo: „ uč se, nebo budeš utírat kravám zadky“. I přes toto varování jsme tu a tam (obzvláště v pubertě) skončili za školou. Také jsem slýchal, že tamta stará paní nebo tamten starý pán jsou velice šikovní nebo měli velice těžké období života a následoval jejich příběh. Osobní, se znalostí věci od člověka známého, nemedializovaný.

Neuvěřitelná moc médií a současné vládní ideologie devastuje i to málo, co zbylo v tomto národě. Jsou zde pravda rodiče, kteří jsou bezesporu odpovědni za výchovu svých potomků, ale Bohužel nemají zpravidla potřebné vzdělání v oboru marketing nebo manipulace s lidskými zdroji. Takže uplatnit vlastní autoritu v současné době je setsakramentsky těžké. Již prezident Masaryk řekl, že: „..člověk, který dělá svou práci bez zájmu a jenom z chlebařství, je nešťastný a otrávený člověk“. Rád poslouchal lidi zapálené, kteří mluvili o svém povolání s láskou a chutí. Takže kdo vychovává novou generaci?

Jistě, že jsou i tací, kteří ke vzdělání přistupují zodpovědně a cíleně. Jenomže se díky mediálním masážím mění procenta. Za dvacet roků školních „reforem“, podvodných titulů a vysvědčení, vysvětlování, že je třeba „ nové inteligence“, bylo dosaženo nižšího vzdělání národa. Nebyla mnoha dětem dána šance, být hrdý na řemeslo, na to, co je pro každou společnost nejdůležitější, co je grunt. To je vidět. Na to není třeba statistiky. Dnešní magistři, jsou ne vlastní vinou nezkušení a naivní, ale s rozhodovací pravomocí, kterou bezesporu plně uplatňují. Tak jim to řekli, tak to dělají, nepřemýšlí nad důsledky. Chtějí svoji mzdu.

Práce, vzdělání a zkušenost ztratila svůj kredit. Naopak jej získala zlodějina, podvod, krása těla a sportovní výkony. A tak lze očekávat, že se procenta budou i nadále měnit v náš neprospěch. Když se nám povedlo vychovat generaci, která je odvislá od pomoci státu a rodiny, generaci, která se zhlédla v opilství a zábavě, která bude plodit další „vzdělance“. No, není to pro nás dobrá vizitka. Nikdo asi nečekal, že hlad po moci a penězích bude u pánů Klause, Kalouska a jejich přisluhovačů tak veliký. Nechci moralizovat ani předjímat, ale zasahuje to moji hrdost, moje češství. Vadí mi selekce, vadí mi odchody schopných občanů do zahraničí, protože tady se nedá žít, vadí mi budoucnost způsobená sobectvím a bezohledností. To mi vadí.

Jenomže zákony přírody platí. Rovnováha se vždy nějak dostavila. Jde to pomalu, ale nedá se to zastavit. Pokud lidé nebudou mít svůj chléb a své hry (nemyslím těch pár majetných), pokud nebudou kultivovaní, pokud budou ctít podvod, sílu a krásu těla jako prioritu, dostaví se hrubost. Mocní se začnou obávat o svoje majetky, soukromí a snad i životy. Posílí represivní složky státu. Určitě se najdou tací, co budou chtít svou mzdu a klidně budou řezat do dělnické lůzy. Pak se ale časem najde někdo, kdo bude díky své rétorice a ambicím schopen stát v čele těch davů a vykoná své. „Běžný“ občan, který nemá důvod si vážit svých „vzorů“ se na chvíli otočí a nechá dav vykonat své. Pak se zase začne orientovat a bude chtít přežít, jako vždy. Život půjde dál, jenom na tom prodělají všichni, jak to vždy bývá a nebude vítěze. Všichni budeme zase poraženi. Škoda. To je ale dějepis, nic víc.

Autor: Miroslav G. Borůvka | středa 13.2.2013 10:29 | karma článku: 12,57 | přečteno: 340x
  • Další články autora

Miroslav G. Borůvka

Miluji Kmotra od Maria Puza

Před nedávnem jsem v Britských listech zaznamenal krátkou informaci o tom, že Anglie řeší „Černou listinu“ dělníků, kteří si stěžovali na porušování bezpečnosti práce ve stavebnictví. Bylo jich cca 4000 a zhruba 12 roků nemohli sehnat práci. V našem zpravodajství jsem zaznamenal výrok pana Jakla, prezidentova muže, k požadavku pana Zaorálka o objasnění amnestie prezidenta: „.. že se budeme divit, až se dotyčný objeví na místě pana Rátha...“.

11.2.2013 v 13:49 | Karma: 12,74 | Přečteno: 415x | Společnost

Miroslav G. Borůvka

Bodáky vztyč

Bodáky vztyč a k útoku vpřed. Vše živé znič a vyřízni vřed. Ač salvy neduní a armády stojí, Bitvy se konají v života stroj. Šakali hladoví, co hltají kosti, ze zadu útočí, jsou morálky prosti. Ne, nejsem vždy připraven čelit té síle, písní jsem uchvácen, co píšu své milé. Láska prý zvítězí a nenávist zkape. Říkal nám dramatik, tak odvahu chlape. Hořké jsou polibky od našich vzorů, k nebi se dívají, když hodují spolu. Bitvu lze prohrát a o údy přijít, Však čest svou neztratit a přátelům věřit. Bodáky vztyč a k útoku vpřed! Za lásku, přátelství, za slušnost,... Já vrátím se zpět.

10.2.2013 v 14:15 | Karma: 4,60 | Přečteno: 491x | Poezie a próza

Miroslav G. Borůvka

Historie se s budoucností snoubí....

Jak často slýcháme povzdechnutí, že národ, který nezná svoji historii ji musí opakovat. Jak často se přesvědčujeme o tom, že podléháme klamavým studiím a jak často jsme sami příčinou nezasvěcených soudů. Kdysi platilo přísloví : „ Byl jsi v Rusku, nebyl. Je ti šedesát, není. Tak neraď!“. Jenomže pro samé cestování po zemských rájích nic nevidíme a důchodci nám smrdí starobou.

9.2.2013 v 22:20 | Karma: 15,02 | Přečteno: 337x | Společnost

Miroslav G. Borůvka

Jakou získat kvalifikaci pro život…

Začínám se špatně orientovat. To se nám to „žilo“, když se státní administrativa zajímala o to co každý občan koná, jak koná a kdy dokoná. Jenomže to jsem byl mladý a měl jsem sílu se bránit. Teď se mi situace obrátila dokonale vzhůru nohama. Ať konám jak konám, jsem v tom sám. Učím se právo, ekonomiku, chemii, rétoriku, elektrotechniku, potravinářství, předvídám počasí. No, je to dřina.

8.2.2013 v 9:28 | Karma: 16,66 | Přečteno: 320x | Společnost

Miroslav G. Borůvka

Blíží se výročí „Vítězného února“ …

Máme za sebou dramatické okamžiky, které bezesporu vstoupí do historie národa českého. První demokraticky zvolení zástupci KSČM na vedoucích pozicích úřadů, metylalkoholová aféra vyrůstající ze státem kontrolované firmy, loupeživé daně dopadající na zaměstnance, které slouží k naplnění břich mocných, nepochopitelné selhání instituce amnestie a první přímou volbu hlavy státu.

8.2.2013 v 3:03 | Karma: 14,76 | Přečteno: 465x | Společnost
  • Nejčtenější

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Francouzský volební šok. Vyhrála levicová koalice, Le Penová je až třetí

7. července 2024  14:25,  aktualizováno  8.7 6:05

Druhé kolo předčasných parlamentních voleb ve Francii překvapivě ovládla levicová Nová lidová...

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Vraťte se domů! Barceloňané stříkali vodu na turisty, ti opouštěli restaurace

8. července 2024  9:51

Zatímco turisté obědvali nebo se jinak občerstvovali v centru Barcelony, téměř tři tisíce místních...

Biden se znovu ostudně přeřekl. Prezident Putin, představil Zelenského

12. července 2024  6:35,  aktualizováno  11:22

Joe Bidenovi se opět nepodařilo přesvědčit veřejnost, že je duševně schopen vykonávat funkci...

Nastal čas zchladit politickou rétoriku, vyzval Biden. Násilí není řešením, dodal

15. července 2024  7:50

Americký prezident Joe Biden vyzval vyzval k uklidnění na politické scéně a odmítl násilí v...

Trump dorazil na sjezd do Milwaukee, po pokusu o atentát upravil projev

15. července 2024  7:36

Donald Trump bude pokračovat v prezidentské kampani. Jen několik hodin po pokusu o atentát...

Po celý týden budou teploty okolo 30 stupňů. Místy přijdou bouřky

15. července 2024

Po celý týden očekávají meteorologové teplé letní počasí s občasnými bouřkami. Denní teploty se...

Akvapark jako volební kampaň. Radnice stavějí bazény, ačkoliv na nich prodělají

15. července 2024

Premium Navzdory nedostatku peněz mají města velké investiční plány – alespoň co se týče zábavy a vyžití...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 15
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 638x
Jsem občan, kterému není jedno jak se nakládá s jeho zemí, hmotnými a kulturními statky.