Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Taky se vám chce zvracet?

Nechci se nijak zastávat pana Drymla, pana Moravy či jiných "šikulů" a vyčůránků na české politické scéně, a že jich je. To, z čeho se mi chce zvracet, citlivější povahy prominou, je podoba, do které se dostala naše politická situace.

Nejsem příznivec ČSSD, a pomalu se začínám stydět, že jsem patříval k příznivcům současné vládní strany, ale poslední "kauza" na naší politické scéně mě donutila se zamyslet nad tím, zda ještě vůbec chci být občanem našeho státu.

Před řadou let jsem si "zvolil" české občanství, pozbyl nároku na slovenské a dlouhá léta jsem se "smál" jak jsem na všechno vyzrál. V čechách a na moravě jsem prožil takřka celý svůj život, a tak jsem měl "srandu" z toho, co vyvádí slovenští politici. Teď vážně začínám uvažovat o tom, jak složité by bylo moje dávné rozhodnutí změnit, a raději se stát občanem jiného státu. Třeba i toho slovenska s jeho populistickými politky, zmatenými reformami typu zavedeme poplatky, a zase je zrušíme. (ano myslím TY poplatky).

Nechci se zastávat pana Drymla, když už nic, jeho výrok o tom, že když už si někdo z veřejného bere, měla by většina zůstat pro občana a stát.. je minimálně skandální a všude jinde na světě by takovýto politik byl automaticky politická mrtvola bez nároku se ukázat ve slušné společnosti. To že těmto lidem dovolíme se na veřejnosti nejen ukazovat, je naše vlastní ostuda.

Pana Drymla a jeho kauzu spojuje s řadou jiných jeden základní fakt. To už novináři opravdu nemají na práci nic jiného, než rozesílat všem politikům provokační výzvy typu: Máme něco na tvého oponenta? Kam jsme to vlastně dospěli?

Uznávám, že člověk, který v tomto pseudonovinářském testu selže by asi neměl setrvat ve veřejné funkci, a samozřejmě souhlasím s tím, že by se měl ihned omluvit a vyvodit následky. Ale nelíbí se mi forma a provedení. Tragicky pak na mě působí prezentace výsledků takovéhoto zkoušení v médiích.

Z naší politické reprezentace, až na řídké výjimky, se mi chce plakat. Bohužel musím si vždy připomenout, že jsme to byli mi, kdo si tyto jednotlivce vybral za své zástupce. Jestli jsou naši poslanci, semnátoři, ministři, hejtmani....atd... opravdu tím nejlepším, co jsme mohli zvolit, tak to už asi fakt nechci být občanem tohoto státu.

Jediné, co snad ještě můžeme zkusit je, pro příště tyhle pány <doplňte si libovolná jména> nevolit.

Jen ještě poznámka na okraj, včera jsem na kterési televizi zaslechl zajímavý názor. Jak vládní straně (a členům koalice), tak i opozici prostě chybí respekt k těm voličům, kteří měli jiný názor. Stejně by měl respektovat pan Paroubek, že polovina (neberte mě úplně za slovo) národa je spíše pravicového názoru, tak jako by měl pan Topolánek (a spol.) respektovat, že druhá polovina národa chce své sociální jistoty a pohodlnou sociální síť. Zmítat se ve zmatcích typu vy zavedete, my zrušíme - neprospěje nikomu z nás.

Osobně navrhnuju vytvořit speciální úřad, ve kterém se budou postupně vyměňovat všichni občané státu. Tento úřad bude sledovat chování politiků v průběhu jejich funkčních období a za jakýkoliv exces jim bude stržen plat a odměny (a náhrady) za den, či období, kdy se těchto prasáren dopustí. Postihl bych stejně kecy pánů Ráthů, ale i vztyčené prostředníčky Topolánků a Kalousků. Žvýkání Vydímů, chatování a hraní solitéru ve sněmovně, telefonování, opilecké potácení po chodbách sněmovny atd... Nesmyslné interpelace, blokování sněmovny... Občané by tuto funkci zastávali zcela zdarma, bez nároku na odměnu, po 1 den v roce.

Dovolí si snad někdo z nás zaměstnaných něco podobného ve své práci?

Autor: Pavel Bláha | pátek 2.1.2009 13:28 | karma článku: 19,18 | přečteno: 1095x
  • Další články autora

Pavel Bláha

Další protest před ministerstvem spravedlnosti

Dovolím si doplnit jednu ze včerejších událostí, o které média vesměs neinformovala. Včera se před ministerstvem spravedlnosti opět konal protest několika desítek lidí. Z mého úhlu pohledu (jediné informace , které jsem v tuto chvíli dohledal) se jednalo o protest proti postupu ministryně spravedlnosti, která si do úřadu přivedla nové spolupracovníky. Především se pak zřejmě jednalo o náměstkyni Marvanovou.

4.3.2014 v 14:20 | Karma: 17,26 | Přečteno: 731x | Diskuse| Politika

Pavel Bláha

Když už prezident lustruje

koho mu pan skoroprimátor S. za ministra předložil, chtěl bych ctěnému čtenářstvu připomenout že se nějak pozapomnělo na jeho spolupracovníka pana Mynáře. Pan prezident s oblibou hledá kde by co mohl komu vytknout nebo čím by koho urazil. To už všichni víme a nikoho to nejspíš ani nepřekvapuje.

12.1.2014 v 1:18 | Karma: 22,10 | Přečteno: 703x | Diskuse| Politika

Pavel Bláha

Happy já :)

tak jsem po půl roce a téměř tříleté přestávce našel "klíče" od blogu. Hurá, hračka není rozbitá!

6.7.2013 v 2:53 | Karma: 0 | Přečteno: 26x | Miniblogy

Pavel Bláha

Je mi nevolno ze sociálních demokratů (a nejen z nich)

Už zase se mi udělalo špatně. Konkrétně po přečtení titulku: Sociální demokraté našli kličku, jak nevyplatit větší důchody. Ústavní soud svým rozsudkem zrušil redukční hranice pro výpočet důchodu. Můžeme s rozsudkem soudu nesouhlasit, nicméně to je tak jediné, co s tím můžeme dělat. Já osobně s ním souhlasím. Už zase se mi udělalo špatně. Konkrétně po přečtení titulku: Sociální demokraté našli kličku, jak nevyplatit větší důchody. Ústavní soud svým rozsudkem zrušil redukční hranice pro výpočet důchodu. Můžeme s rozsudkem soudu nesouhlasit, nicméně to je tak jediné, co s tím můžeme dělat. Já osobně s ním souhlasím.

19.4.2010 v 10:55 | Karma: 30,42 | Přečteno: 1803x | Diskuse| Ostatní

Pavel Bláha

Půjdou důchodci stávkovat?

Teď jsem se konečně přesvědčil na vlastní selský rozum, že je něco shnilého v našem důchodovém systému. Ne, že bych o tom neslýchal často a zřetelně.. - ale nikdy mi to tak nějak... nedocvaklo. Důchodce, který si za aktivního pracovního nasazení vydělával téměř 70 tisíc korun najednou spadl na "pouhých" 13,5 tisíce korun. (Částky neuvádím zcela přesně, ale to není důležité) Je to spravedlivé? Konec konců, když vydělával platil také patřičně vysoké sociální pojištění. A tady, myslím si, je kámen úrazu. Pokud se pojistím, dostávám plnění za daných podmínek. Pojistím-li se vyšší částkou - logicky mám nárok na úměrně vyšší plnění. Nicméně u důchodů to (tradičně) neplatí tak docela.

16.4.2010 v 19:01 | Karma: 21,25 | Přečteno: 1729x | Diskuse| Ostatní
  • Nejčtenější

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

Šlachta se v televizi hrubě pohádal s komentátorem, Schmarz pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Tři dny v práci, poté domů s majákem. Ministr Bek jel záchranářskou uličkou

19. června 2024

Premium Ministerstvo školství proplácí coby přespolnímu politikovi Mikuláši Bekovi (STAN) přes 57 tisíc...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

Pátek přinese tropické teploty i silné bouřky, některé doprovodí kroupy

20. června 2024  6:30

Přímý přenos Podle meteorologů bude ve čtvrtek slunečno, jen na západě se k večeru mohou objevit přeháňky. „V...

Kdyby evakuovali školu, žil by, říká bratr oběti. Rakušan podle něj něco kryje

20. června 2024

Premium Rodiny obětí střelby na fakultě kritizují policii – ta i ministr vnitra mlčí. „Kdyby policie řekla,...

Romance dvou diktátorů. Severokorejský vůdce Kim kuje pikle s přítelem Putinem

20. června 2024

Premium Tak už to prasklo: severokorejský diktátor Kim Čong-un si našel nového „nejlepšího přítele“....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 40
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1613x
Těším se na diskuzi s Vámi. Někdy, asi jako každý z nás, mám pocit, že některé věci prostě potřebuju okomentovat :) a idnes mi dal šanci. Už dávno