Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Svět se točí ... II,.. aneb - Ano? Pane premiére?

V diskuzi na svůj předchozí "článek" jsem dostal od dvou čtenářů vynadáno. Mají pravdu, nevyjádřil jsem se dostatečně jasně. Ale chtěl jsem spíše upozornit na to, že namísto aut, bytů a dalších, spíše závistí motivovaných prkotin bysme měli hlasitě kritizovat něco jiného.

internet Dnes ráno jsem narazil na idnesu na krátký článek, který jsem v podstatě očekával - nese titulek Kuchtová odnesla český průšvih v EU (odkaz na zmíněný článek na konci textu).

V onom mém předchozím blogu jsem se pozastavoval nad tím, že naše společná typická česká závist a malost nás často odvádí od toho důležitého. Dokážeme na každého politika vyhrabat, ani ne tak špínu, ale každé smítko, ale kvůli té lupě - kterou k tomu potřebujeme nevidíme balvany, které se na nás valí.

Znovu opakuji, je mi srdečně jedno, že přítelkyně premiéra si koupila auto od spolužačky kamaráda premiérova známého. Nebo jak to vlastně je. To už abych se příště bál dostat v hypermarketu slevu, co když je ředitel spolužák některého mého známého. Ještě že nejsem politik.

Ale jsem občan tohoto státu. A jako občanovi mi záleží na tom, jak pracují politici, které jsem pomohl zvolit (je jedno, které z nich). A vláda, které platím daně ze svého příjmu.

Pan ministerský předseda se nechal v průběhu tiskové konference (na "počest" odchodu paní Kuchtové) slyšet, že by v podobném případě měřil všem stejně. A je to chlap s gulama. Ten by měl držet slovo.

Z výše zmíněného článku (Kuchtová odnesla...) jsem se dozvěděl, že ve stejném průšvihu je vlastně čtveřice průmyslu (pánové Bursík, Čunek, Řebříček a Říman - řazeno abecedně). Jediný program, který peníze do naší kasy přinese - je, světe div se, program paní Kuchtové.

Znovu opakuji, je mi srdečně jedno kde kdo koho pozval na oběd, od koho si premiérova přítelkyně koupila ojetinu, ale není mi jedno, že ze  24 programů na získání dotací z EU uspěly jen 3. Jeden z nich, je právě program odstoupivší ministryně Kuchtové.

Jste-li pane ministře chlap s "gulama" a držíte-li slovo - odstoupí i pánové Bursík, Čunek a dokonce i vaši straničtí kolegové Řebříček a Říman? Chcete přeci měřit všem stejně! Anebo byla paní Kuchtová ve skutečnosti "odejita" z jiného důvodu (temelín, radar...)?

Pojďme se přestat rozčilovat nad ojetými auty, byty a dalšími podobnými a podezřelými věcmi. Tohle nemusí zajímat nás, ale policii. Od toho si ji platíme a od toho je institut oznámení o spáchání trestného činu. To nejenom můžeme, ale dokonce je to naše povinnost. Pokud má kdokoliv pocit, že někdo spáchal trestný čin (a korupce trestným činem je) - nahlašme to, je tolik možností. Dokonce máme i speciální protikorupční linku (hehe - sice vznikla za divných okolností...) - no dobrá, raději to oznamujme policii. Ale co nás musí zajímat a kvůli čemu musíme křičet a hlásit se, jsou výsledky práce vlády, obou sněmoven a jejich aparátu.
 
Odkaz na článek Kuchtová odnesla český průšvih v EU zde

Autor: Pavel Bláha | neděle 30.9.2007 8:15 | karma článku: 13,28 | přečteno: 1064x
  • Další články autora

Pavel Bláha

Další protest před ministerstvem spravedlnosti

Dovolím si doplnit jednu ze včerejších událostí, o které média vesměs neinformovala. Včera se před ministerstvem spravedlnosti opět konal protest několika desítek lidí. Z mého úhlu pohledu (jediné informace , které jsem v tuto chvíli dohledal) se jednalo o protest proti postupu ministryně spravedlnosti, která si do úřadu přivedla nové spolupracovníky. Především se pak zřejmě jednalo o náměstkyni Marvanovou.

4.3.2014 v 14:20 | Karma: 17,26 | Přečteno: 731x | Diskuse| Politika

Pavel Bláha

Když už prezident lustruje

koho mu pan skoroprimátor S. za ministra předložil, chtěl bych ctěnému čtenářstvu připomenout že se nějak pozapomnělo na jeho spolupracovníka pana Mynáře. Pan prezident s oblibou hledá kde by co mohl komu vytknout nebo čím by koho urazil. To už všichni víme a nikoho to nejspíš ani nepřekvapuje.

12.1.2014 v 1:18 | Karma: 22,10 | Přečteno: 703x | Diskuse| Politika

Pavel Bláha

Happy já :)

tak jsem po půl roce a téměř tříleté přestávce našel "klíče" od blogu. Hurá, hračka není rozbitá!

6.7.2013 v 2:53 | Karma: 0 | Přečteno: 26x | Miniblogy

Pavel Bláha

Je mi nevolno ze sociálních demokratů (a nejen z nich)

Už zase se mi udělalo špatně. Konkrétně po přečtení titulku: Sociální demokraté našli kličku, jak nevyplatit větší důchody. Ústavní soud svým rozsudkem zrušil redukční hranice pro výpočet důchodu. Můžeme s rozsudkem soudu nesouhlasit, nicméně to je tak jediné, co s tím můžeme dělat. Já osobně s ním souhlasím. Už zase se mi udělalo špatně. Konkrétně po přečtení titulku: Sociální demokraté našli kličku, jak nevyplatit větší důchody. Ústavní soud svým rozsudkem zrušil redukční hranice pro výpočet důchodu. Můžeme s rozsudkem soudu nesouhlasit, nicméně to je tak jediné, co s tím můžeme dělat. Já osobně s ním souhlasím.

19.4.2010 v 10:55 | Karma: 30,42 | Přečteno: 1803x | Diskuse| Ostatní

Pavel Bláha

Půjdou důchodci stávkovat?

Teď jsem se konečně přesvědčil na vlastní selský rozum, že je něco shnilého v našem důchodovém systému. Ne, že bych o tom neslýchal často a zřetelně.. - ale nikdy mi to tak nějak... nedocvaklo. Důchodce, který si za aktivního pracovního nasazení vydělával téměř 70 tisíc korun najednou spadl na "pouhých" 13,5 tisíce korun. (Částky neuvádím zcela přesně, ale to není důležité) Je to spravedlivé? Konec konců, když vydělával platil také patřičně vysoké sociální pojištění. A tady, myslím si, je kámen úrazu. Pokud se pojistím, dostávám plnění za daných podmínek. Pojistím-li se vyšší částkou - logicky mám nárok na úměrně vyšší plnění. Nicméně u důchodů to (tradičně) neplatí tak docela.

16.4.2010 v 19:01 | Karma: 21,25 | Přečteno: 1729x | Diskuse| Ostatní
  • Nejčtenější

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Tři dny v práci, poté domů s majákem. Ministr Bek jel záchranářskou uličkou

19. června 2024

Premium Ministerstvo školství proplácí coby přespolnímu politikovi Mikuláši Bekovi (STAN) přes 57 tisíc...

Pravda o střelbě na fakultě. Unikátní rekonstrukce, vrah přišel ve 13:23

17. června 2024

Premium Pravda o střelbě na filozofické fakultě se vynořuje postupně a některé detaily jdou proti tvrzením,...

„Tak dlouho tam ta zrůda byla...“ Zjištění o střelbě na fakultě rozlítila pozůstalé

18. června 2024

Premium Univerzita Karlova i pozůstalí podali stížnosti proti policejním závěrům prosincové střelby na...

Hrozí velmi silné bouřky s kroupami a přívalovými dešti

19. června 2024  7:56,  aktualizováno  14:47

Později odpoledne a večer hrozí hlavně na severovýchodě a východě Česka velmi silné bouřky....

Nic jsem neporušil, hájí se Bek. Podle Fialy se na majáčky musí rozumně

19. června 2024  14:38

Ministr školství Mikuláš Bek (STAN) si není vědom, že by porušil pravidla pro použití majáčku...

Je mrtvý, zoufal si po nehodě opilý mladík s ježkem v ruce. Ten přitom žil

19. června 2024  14:26

Ústečtí dopravní policisté řeší kuriózní dopravní nehodu. V ní figurují dvacetiletý řidič, láhev...

Lidé nejvíc věří starostům, ukázal průzkum. Nejméně vládě a Sněmovně

19. června 2024  14:19

Sněmovně a vládě věří podle Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) 21 % Čechů, z ústavních...

  • Počet článků 40
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1613x
Těším se na diskuzi s Vámi. Někdy, asi jako každý z nás, mám pocit, že některé věci prostě potřebuju okomentovat :) a idnes mi dal šanci. Už dávno