Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Paroubek se posral

přesně takhle zněl  text SMS zprávy, která byla před dvěma roky rozeslána několika tisícům majitelů mobilních telefonů. Omylem. V rámci testování. Tak zněla oficiální verze. Já si naopak myslím, že tehdy v redakci iHNed měli prorockou vizi a tušení věcí budoucích.

Internet, Pooh.CZ

Když jsem byl malý, maminka mi vštěpovala jakési základní principy a pravidla chování. Na vlastnosti jako pravdomluvnost a schopnost držet svoje slovo měla hezké odůvodnění. Přece si nebudeš dělat z vlastní huby řiť. Když něco řekneš, tak to musí platit. Škoda, že se moje maminka neznala s mámou pana předsedy Paroubka. Třeba by jí to pravidlo taky naučila.

Vcelku chápu, že předvolební sliby jsou předvolební právě proto, aby se s nimi argumentovalo pouze před volbami. Volební program strany slouží taky jenom k volbám. Obvykle se po těchhle dokumentech a slibech slehne zem, sotva zapadnou dveře poslední volební místnosti. Ale aby se předseda strany, která má plné billboardy slov jako férovost, změnil názor o 180 stupnů během několika hodin? Tohle už přestávám chápat.

Na jaře se sám překvapil tím, že se mu povedlo shodit vládu. V létě byl ohrožen fašisty, kteří po něm metali vejce. Na podzim se děsil posunutí předčasných voleb a vyhrožoval. Když už to vypadalo, že předčasné volby mít budeme a dokonce se zapouhé 2 dny stihli zákon přimout v obou komorách, podepsat prezidentem a vydat ve sbírce zákonů….. tak najednou další veletoč. No dobrá, měl plná ústa toho, že se bojí rozpočtové krize a kdovíčeho ještě dalšího. Samozřejmě paranoidní douška o tom, kterak zlí ústavní soudci ukradli sociálním demokratům výhru ve volbách.

Když už jsme si konečně začali myslet, že politikům došlo že politika je o dohodě a kompromisech… (ještě včera večer – vzpomeňte si) tak zase změna názoru. On si TO vlastně spletl… On to takhle vůbec nemyslel.

Osobně si myslím,že pan Paroubek definitivně dokázal že tomuhle člověku se nedá věřit už ani pozdrav. Nechápu že v ČSSD stále ještě tyhle jeho výstřelky trpí. Co je zatím vším? Shodil Topolánkovu vládu. Na to měl, jako opoziční politik plnéprávo. Pak se začal šprajcovat s 2. vládou – tentokrát úřednickou. Teď, když už to vypadalo na „do voleb klid“ a pan premiér spojil otázku svého setrvání ve funkci s osudem úsporného balíčku, tak najednou podrazí nohy i téhle vládě? Není to spíš než o „lidu“ o korytech?

Pane Paroubku, přiznejte konečně proč se chováte jako malé a totálně nedospělé dítě! Vysvětlete nám své myšlenkové pochody. Nerozumíme jim. Čekáte snad, že prezident po rezignaci této vlády pověří sestavením další vlády vás? Nebo vytvoříte nejakou další instantní krizi? Mnohé by tomu nasvědčovalo – ale takšílený osud nás snad nečeká. Anebo ano?

PS: na titulek a úvodní nápad mne přivedl miničlánek pana Daniela Dočekala z http://www.pooh.cz/pooh/a.asp?a=2015502 za což mu úpřimně děkuji.

Nemůžu odolat:

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Pavel Bláha | čtvrtek 24.9.2009 14:02 | karma článku: 23,25 | přečteno: 1678x
  • Další články autora

Pavel Bláha

Další protest před ministerstvem spravedlnosti

Dovolím si doplnit jednu ze včerejších událostí, o které média vesměs neinformovala. Včera se před ministerstvem spravedlnosti opět konal protest několika desítek lidí. Z mého úhlu pohledu (jediné informace , které jsem v tuto chvíli dohledal) se jednalo o protest proti postupu ministryně spravedlnosti, která si do úřadu přivedla nové spolupracovníky. Především se pak zřejmě jednalo o náměstkyni Marvanovou.

4.3.2014 v 14:20 | Karma: 17,26 | Přečteno: 731x | Diskuse| Politika

Pavel Bláha

Když už prezident lustruje

koho mu pan skoroprimátor S. za ministra předložil, chtěl bych ctěnému čtenářstvu připomenout že se nějak pozapomnělo na jeho spolupracovníka pana Mynáře. Pan prezident s oblibou hledá kde by co mohl komu vytknout nebo čím by koho urazil. To už všichni víme a nikoho to nejspíš ani nepřekvapuje.

12.1.2014 v 1:18 | Karma: 22,10 | Přečteno: 703x | Diskuse| Politika

Pavel Bláha

Happy já :)

tak jsem po půl roce a téměř tříleté přestávce našel "klíče" od blogu. Hurá, hračka není rozbitá!

6.7.2013 v 2:53 | Karma: 0 | Přečteno: 26x | Miniblogy

Pavel Bláha

Je mi nevolno ze sociálních demokratů (a nejen z nich)

Už zase se mi udělalo špatně. Konkrétně po přečtení titulku: Sociální demokraté našli kličku, jak nevyplatit větší důchody. Ústavní soud svým rozsudkem zrušil redukční hranice pro výpočet důchodu. Můžeme s rozsudkem soudu nesouhlasit, nicméně to je tak jediné, co s tím můžeme dělat. Já osobně s ním souhlasím. Už zase se mi udělalo špatně. Konkrétně po přečtení titulku: Sociální demokraté našli kličku, jak nevyplatit větší důchody. Ústavní soud svým rozsudkem zrušil redukční hranice pro výpočet důchodu. Můžeme s rozsudkem soudu nesouhlasit, nicméně to je tak jediné, co s tím můžeme dělat. Já osobně s ním souhlasím.

19.4.2010 v 10:55 | Karma: 30,42 | Přečteno: 1803x | Diskuse| Ostatní

Pavel Bláha

Půjdou důchodci stávkovat?

Teď jsem se konečně přesvědčil na vlastní selský rozum, že je něco shnilého v našem důchodovém systému. Ne, že bych o tom neslýchal často a zřetelně.. - ale nikdy mi to tak nějak... nedocvaklo. Důchodce, který si za aktivního pracovního nasazení vydělával téměř 70 tisíc korun najednou spadl na "pouhých" 13,5 tisíce korun. (Částky neuvádím zcela přesně, ale to není důležité) Je to spravedlivé? Konec konců, když vydělával platil také patřičně vysoké sociální pojištění. A tady, myslím si, je kámen úrazu. Pokud se pojistím, dostávám plnění za daných podmínek. Pojistím-li se vyšší částkou - logicky mám nárok na úměrně vyšší plnění. Nicméně u důchodů to (tradičně) neplatí tak docela.

16.4.2010 v 19:01 | Karma: 21,25 | Přečteno: 1729x | Diskuse| Ostatní
  • Nejčtenější

Drahé a rezavé, řeší Ukrajinci zbraně z Česka. Ani nezaplatili, brání se firma

18. května 2024  12:02

Premium České zbrojařské firmy patří dlouhou dobu mezi klíčové dodavatele pro ukrajinskou armádu i tamní...

Putinova časovaná bomba. Kadyrov umírá, rozjíždí se krvavý boj o trůny

17. května 2024  14:16

Premium Ramzan Kadyrov ještě dýchá, v Čečensku se však už začíná hledat jeho nástupce. Naznačují to i...

Královna fetiše rozdráždila Ameriku. Její fotografce se klaní i feministky

22. května 2024

Seriál „Nejkrásnější fotografka“ či „nejlepší pin-up fotografka na světě“. Taková čestná přízviska si...

Turisté si zajeli do Afghánistánu. Střelci část Evropanů povraždili i s průvodci

18. května 2024  17:57

Neznámí ozbrojenci v pátek večer v provincii Bámján v centrální části Afghánistánu zabili tři...

Turek: Z Nerudové mi bývá špatně, o hlasy komoušů a progresivistů nestojím

24. května 2024

Bývalý automobilový závodník a lídr Přísahy s Motoristy Filip Turek patří mezi černé koně...

Policie odvolala pátrání po chlapci z Chomutovska, podařilo se ho najít

25. května 2024  12:10,  aktualizováno  12:43

Policie odvolala pátrání po pohřešovaném dvanáctiletém chlapci z Chomutovska. Díky poznatkům od...

V JAR ve velkém přepadávají sanitky. Bez policie už pro pacienta nedojedou

25. května 2024  12:41

Gangsteři v Jihoafrické republice našli šokující terč: sanitky. Jejich řidiči čelí přepadením, při...

Za mávání nacistickou vlajkou na oslavách v Plzni žádá žalobce podmínku a pokutu

25. května 2024  12:16

Státní zástupce chce podmínku a pokutu v řádu desítek tisíc korun pro muže a ženu, kteří při...

Televize nabízí divákům spoustu výhod a obrazovka má stále své kouzlo

25. května 2024

Královnou domácí zábavy zůstává televize. Nabízí totiž výhody, které jiná média nabídnout nemohou,...

Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění
Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění

Spousta důchodců si dnes přivydělává, aby zvládli zaplatit stále rostoucí výdaje a nemuseli se spoléhat na pomoc svých blízkých. Podobně tomu bylo...

  • Počet článků 40
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1613x
Těším se na diskuzi s Vámi. Někdy, asi jako každý z nás, mám pocit, že některé věci prostě potřebuju okomentovat :) a idnes mi dal šanci. Už dávno