Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Nesnáším pondělky

Nesnáším pondělky. Ještě méně mám rád pondělky, když prší. A taky dušené ledvinky. Dokážete si představit situaci, kdy v pondělí dostanete na oběd dušené ledvinky a nezhroutíte se z toho? Já ne.

Hádejte, co jsem dnes měl k obědu.Teda, co se mi pokoušeli k obědu naservírovat. Skončilo to urážkou na cti (číšníka), naštváním (mým) a pobavením (spolustolovníci).

Pondělí je odporný den. Všichni jsou odpočinutí po víkendu a hlavně šéfové překypují energií, novými nápady (zpravidla těmi, které ještě v pátek byly moje). No a hádejte na kom je realizace těch paskvilů - no a hádáte správně. Na mě. A to podotýkám, že mám hlad, protože druhá volba v restauraci byly játra na slanině a ty mi vadí jen o krapítek méně než ledvinky. Bohužel ten krapítek nestačil, abych něco tak odporného pozřel. Zbytek jídel byl prostě vyprodán.

Kolega v kanceláři si usmyslel že mě dnes uvrhne do totální deprese. Nevím proč, ale poslední dobou jako by to pokládal za svůj úkol dne. Dostat mě do deprese, odejít středem. A zajistit, aby každé pondělí pršelo.

Do kanaceláře nám pořídili novou kopírku. Je japonská a evidentně taky nemá ráda deštivé pondělky. Nefunguje. Poté co jsem se marně snažil donutit supermoderní stroj, aby vydal kopii mých dokumentů, jsem raději rezignoval a požádal jsem o pomoc naši asistentku. Několika superrychlými údery do ovládacích čudlíků donutila ten zarputilý kus elektroniky, aby vydal kýženou kopii.

Elektronika se zřejmě rozhodla, že mi dnešní den znepříjemní na maximum - jako by nestačily ledvinky, šéf a kolega se zálibou v mých depresích. Můj počítač začal vydávat zvláštní zvuky, ne zcela nepodobné škrabání křečka stiženého epileptickým záchvatem. Rozhodl jsem se křečkovi ulevit a tak jsem povolal IT support.

Oznámili mi, že je nejspíš něco špatně (asi tomu křečkovi) - a že se na to do konce týdne přijdou podívat. Jak mám pracovat bez toho krámu, to už mi nevysvětlili. Pokusil jsem se požádat kolegu, jestli by chvíli nešel indukovat deprese někomu jinému, pokud možno v jiné kanceláři, jiné budovy v jiném městě jiného státu - naštěstí úspěšně.

Poté co jsem si konečně otevřel svůj milovaný soubor a téměř dokončil všechny změny, které jsem stihl udělat, než křeček v mém počítači dostal onen epileptický záchvat... stalo se přesně to, co jsem očekával. Z ničeho nic - přestal jít proud. Veškerá práce, kterou jsem dnes už podruhé udělal... ztracená. Ještě že křeček v mém počítači přestal rachotit - už mi to opravdu lezlo na nervy.

Kolega se vrátil asi po deseti minutách - a říkal něco o incidentu s varnou konvicí a pojistkami. Nepřekvapilo mě to.

Doufám, že úterý už bude pohodovější.

Článek byl uveřejněn na serveru volny.cz v sekci BLOK - kde autor kdysi blogoval pod pseudonymem Brandt. Protože mnohé kolegy a kamarády pobavil, rozhodl jsem se jej s laskavým svolením volný.cz publikovat i zde..

Autor: Pavel Bláha | středa 19.9.2007 12:06 | karma článku: 15,02 | přečteno: 1272x
  • Další články autora

Pavel Bláha

Další protest před ministerstvem spravedlnosti

Dovolím si doplnit jednu ze včerejších událostí, o které média vesměs neinformovala. Včera se před ministerstvem spravedlnosti opět konal protest několika desítek lidí. Z mého úhlu pohledu (jediné informace , které jsem v tuto chvíli dohledal) se jednalo o protest proti postupu ministryně spravedlnosti, která si do úřadu přivedla nové spolupracovníky. Především se pak zřejmě jednalo o náměstkyni Marvanovou.

4.3.2014 v 14:20 | Karma: 17,26 | Přečteno: 731x | Diskuse| Politika

Pavel Bláha

Když už prezident lustruje

koho mu pan skoroprimátor S. za ministra předložil, chtěl bych ctěnému čtenářstvu připomenout že se nějak pozapomnělo na jeho spolupracovníka pana Mynáře. Pan prezident s oblibou hledá kde by co mohl komu vytknout nebo čím by koho urazil. To už všichni víme a nikoho to nejspíš ani nepřekvapuje.

12.1.2014 v 1:18 | Karma: 22,10 | Přečteno: 703x | Diskuse| Politika

Pavel Bláha

Happy já :)

tak jsem po půl roce a téměř tříleté přestávce našel "klíče" od blogu. Hurá, hračka není rozbitá!

6.7.2013 v 2:53 | Karma: 0 | Přečteno: 26x | Miniblogy

Pavel Bláha

Je mi nevolno ze sociálních demokratů (a nejen z nich)

Už zase se mi udělalo špatně. Konkrétně po přečtení titulku: Sociální demokraté našli kličku, jak nevyplatit větší důchody. Ústavní soud svým rozsudkem zrušil redukční hranice pro výpočet důchodu. Můžeme s rozsudkem soudu nesouhlasit, nicméně to je tak jediné, co s tím můžeme dělat. Já osobně s ním souhlasím. Už zase se mi udělalo špatně. Konkrétně po přečtení titulku: Sociální demokraté našli kličku, jak nevyplatit větší důchody. Ústavní soud svým rozsudkem zrušil redukční hranice pro výpočet důchodu. Můžeme s rozsudkem soudu nesouhlasit, nicméně to je tak jediné, co s tím můžeme dělat. Já osobně s ním souhlasím.

19.4.2010 v 10:55 | Karma: 30,42 | Přečteno: 1803x | Diskuse| Ostatní

Pavel Bláha

Půjdou důchodci stávkovat?

Teď jsem se konečně přesvědčil na vlastní selský rozum, že je něco shnilého v našem důchodovém systému. Ne, že bych o tom neslýchal často a zřetelně.. - ale nikdy mi to tak nějak... nedocvaklo. Důchodce, který si za aktivního pracovního nasazení vydělával téměř 70 tisíc korun najednou spadl na "pouhých" 13,5 tisíce korun. (Částky neuvádím zcela přesně, ale to není důležité) Je to spravedlivé? Konec konců, když vydělával platil také patřičně vysoké sociální pojištění. A tady, myslím si, je kámen úrazu. Pokud se pojistím, dostávám plnění za daných podmínek. Pojistím-li se vyšší částkou - logicky mám nárok na úměrně vyšší plnění. Nicméně u důchodů to (tradičně) neplatí tak docela.

16.4.2010 v 19:01 | Karma: 21,25 | Přečteno: 1729x | Diskuse| Ostatní
  • Nejčtenější

Policie v pohotovosti kvůli hrozbě terorismu. Zadržela podezřelého cizince

8. června 2024  23:01,  aktualizováno  9.6 12:41

Policie dopadla cizince podezřelého ze zvlášť závažného zločinu, po kterém vyhlásila pátrání v...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Volby vyhrálo ANO před SPOLU. Stačilo! i Přísaha mají dvě křesla, propadli Piráti

9. června 2024  20:29,  aktualizováno  10.6

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO. Od voličů získalo 26,14 procenta hlasů,...

Policie prověřovala nákup vojenského materiálu pro Ukrajinu. Zajistila 300 milionů

5. června 2024,  aktualizováno  8.6 21:12

Premium Česká policie v tichosti prověřovala třaskavý případ, který může mít negativní dopad na zbrojní...

Poslanci schválili navýšení podpory investic. Řeší také status umělce

13. června 2024  8:37,  aktualizováno  12:19

Přímý přenos Poslanci ve čtvrtek schválili navýšení peněz pro Státní fond podpory investic. V prvním čtení také...

Slovenská prezidentka Čaputová obdržela od prezidenta Pavla Řád Bílého lva

13. června 2024  9:31,  aktualizováno  12:18

Prezident Petr Pavel ve čtvrtek předal končící prezidentce Zuzaně Čaputové Řád Bílého lva. Nejvyšší...

Smrt Arabům! Pochod židovských extremistů Jeruzalémem na vlastní kůži

13. června 2024  12:15

Bezvýchodná situace kolem izraelského tažení v Gaze je do značné míry i výsledkem rostoucího vlivu...

Mladistvý vyhrožoval školám výbuchem. Policii nezmátl ani maskováním IP adresy

13. června 2024  12:08

Ani maskování IP adresy nezabránilo kriminalistům odhalit anonymního pachatele výhružných zpráv, v...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 40
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1613x
Těším se na diskuzi s Vámi. Někdy, asi jako každý z nás, mám pocit, že některé věci prostě potřebuju okomentovat :) a idnes mi dal šanci. Už dávno