Nejde jen o kalašnikov
Měli by pochopit, že média tu nejsou, aby nás objektivně informovala. Jsou těmi nejmocnějšími světa sponzorována, aby čtenáře a diváky zpracovávala účelově upravenými zprávami. Majitelé novin a TV pak jen respektují zásadu "koho chleba jíš, toho píseň zpívej". Posledních pár let se dá soudit, že "dárcem bochníků" bude Brusel s USA. Jak někdo z vládců přestane skákat, jak se odtud píská, nejdříve je očerňován a potom sesazen.
Když se jim vzepřel libyjský Kaddáfi, okamžitě jsme mohli číst řadu článků o jeho tyranské hrůzovládě a vlastencích bojujících v této zemi za demokracii. Žádné noviny nezjišťovaly, kde demonstranti přišli ke zbraním, ani se nepozastavovaly nad zásahy leteckých sil NATO ve prospěch rebelů. Díky Západu je tato země, která pečovala o občany jako žádná jiná v Africe, v troskách. V anarchii vládne lůza a média mlčí.
Stejně jako vůdce Libye, měl dopadnout, nezakročit Rusko, i syrský prezident Asad. Média nám jak flašinet do omrzení líčila prezidenta Asada jako despotu a vraha vlastního lidu. S podporou Bruselu a USA žoldáci s protivládními rebely roky ničí syrská města a konflikt má na tří set tisíc obětí.
I ukrajinský Janukovyč se dostal na "tabuli hanby", když si spočítal, že pro Ukrajinu budou lepší konkrétní vrabci od Putina, než iluzorní holubi slibovaní Bruselem. V tu ránu se, podle evropských médií, z dosud přijatelného ukrajinského vůdce stal hrabivý padouch, třebaže byl úplně stejný, jako v době, kdy se s ním Brusel bratřil. Stejně jako v Tripolisu a Damašku, i v Kyjevě tyto západní síly zinscenovaly pouliční demonstrace a jim oddaná média na Majdanu natáčela "vlastence" bojující za demokracii.
Z té doby si pamatuji blog, ve kterém v Česku pracující Kyjevanka napsala, že demonstranti dostávali od kohosi žold, který měl několikanásobně převyšovat průměrnou ukrajinskou mzdu. Bohužel se nenašel jediný investigativní novinář, který by to ověřil, či zkoumal, co je to za lidi, že mohou trávit měsíce na náměstí, nebo co tomu říká jejich zaměstnavatel, když půl roku nechodí do práce.
Nikdo z novinářů ani reportérů se rovněž nepozastavil nad porušováním ženevské konvence, když na jejich televizních záběrech stříleli demonstranti z mysliveckých brokových automatů a kulovnic. Naopak, jen co došlo na základě referenda k odtržení Krymu, do omrzení to označují za anexi a Putinovi nasazují psí hlavu.
Stejně nikdo z investigativních novinářů nezjišťuje, co způsobilo, že se takřka přes noc A. Merkelová změnila z rozumně chovající kancléřky v nezodpovědnou ochránkyni pobudů a ztělesněnou zkázu Německa. Jak na zásah shůry nám přestali ukazovat snímky mladých, svalnatých přivandrovalců a místo toho nám masírují mozky záběry zbídačelých matek s dětmi v náručích či snímky utonutého chlapce, ze kterého se nakonec vyklube oběť hrabivosti jeho otce.
Píše se o tisících anglických aktivistech demonstrujících za puštění imigrantů z Calais do V. Británie. Podle televizních záběrů, nejde ani tak o rodilé Brity, jako spíš o Asiaty, kteří příbuzné do svého na sociální podpory štědrého domova pozvali.
V televizi nám ukazovali skupiny Němců nadšeně vítající v Mnichově utečence. Záběry na mne působily stejně, jako když vidím Severokorejce freneticky tleskající Kimovi. Diváky mají přesvědčit, že tak smýšlí celý národ. Jak v Německu, tak ani v KLDR se televizní štáby obyčejných lidí neptaly. V Severní Koreji je jasné, že režimem zastrašení lidé do objektivu kamer pravdu neřeknou. Obávám se, že v současném Německu by to bylo podobné.
Polopravdy a lži, přesně podle osvědčené a léty nacismu a socialismu vyzkoušené praxe, že všechno, co mocní dokázat chtějí, se s trochou šikovnosti dokázat i dá. V pravý čas vypuštěnou, účelově překroucenou a jednostranně podanou informací se dá dokonale ovlivnit veřejné mínění a probudit rozhořčení davů.
Až příliš mnoho indicií naznačuje, že se jedná o globální, strategický záměr, prováděný v hrůzu nahánějícím rozsahu. Co tím mocní sledují, se dá zatím jen předpokládat. I tak je však jasné, že nic dobrého se na nás nechystá.
Štěpán Bicera
Blatské baroko K 22 Tři pohřby

Pozoruji hospodskou pečlivě točící pivo a přemítám, proč Jednota, dokud ji hospoda patřila, nenabídla také vedle desítky i dvanáctku a polotmavé. Už se nese a vidím, že rozjásaný nemusí být jen obličej, ale i chůze.
Štěpán Bicera
Selské baroko K21 Nenahraditelné ztráty

Slunce se dotklo okrajem Svineckého lesa v místech, kde se říká Na Americe. Za pět minut se schová za špičkami stromů a po chvíli ho bude následovat i Večernice. Za spoustu let se nebeské představení téměř nezměnilo.
Štěpán Bicera
Selské baroko K 20 Zanedbatelné ztráty

Ostře znějící výstřely nemohly být z brokovnice, ale nepřipomínaly ani rány z kulovnic. Zkusil jsem si vybavit střelbu ze samopalu vzor 58, ale od vojny už uteklo příliš času, aby se mi to povedlo. Manželce jsem namluvil,
Štěpán Bicera
Selské baroko K 19 Přijde hic

Dvířka do dvora visela jen na horní skobě a při otevření hlasitě zaskřípala. Sténající pant jsem použil místo zvonku, ale ani po opakovaném zavrzání se Bašta neobjevil. Nezbylo, než na nevábně vyhlížející dvůr vstoupit.
Štěpán Bicera
Selské baroko K18 Špitál

Šipka s nápisem onkologie nás zavedla ke vchodu do nevábně vypadajícího pavilonu, kolem kterého byly o zeď opřené tyče s cedulkami "pozor, padá omítka". Jakmile jsme vešli do vestibulu, Kubík vyvalil oči na pacientku v županu.
Další články autora |
Před a po. Satelitní snímky ukazují zkázu po útocích USA na jaderná zařízení
Nové satelitní snímky ukazují následky amerického vojenského úderu, který v neděli cílil na íránská...
Tomahawky z ponorky, „drtiče bunkrů“ z B-2, zasypané vchody. Co ničilo jaderný Írán
USA zdevastovaly íránský jaderný program a jaderné ambice Teheránu jsou nyní v troskách, uvedl...
Velký fototest: Kolik stojí máslo, chleba a další zboží v Chorvatsku
Od našeho zpravodaje v Chorvatsku Redakce iDNES.cz projela Chorvatsko od severu až na jeho nejjižnější konec. Prozkoumala a...
Decroix odstraňuje magisterský titul. Vzdělání z Francie je výhoda, zastal se jí Fiala
Ze stránek vlády zmizel ve středu večer titul Mgr. u jména nové ministryně spravedlnosti Evy...
Seznamte se, Chris Kebbon. Aktivista je po boku Grety Thunbergové vídán už rok a půl
Švédský fotograf a kameraman Christofer Kebbon (22) upoutal pozornost médií díky tomu, kolik času...
Průsvitný most a velká socha. Ví se, kdo postaví památník královny Alžběty II.
Británie vybrala, kdo postaví památník pro zesnulou královnu Alžbětu II. Volba padla na studio...
Íránci bombu nevyrobí. Zničeno je zázemí i výroba, míní Netanjahuův exporadce
Výsledný efekt války může znamenat diplomatický posun a návrat k mírovým dohodám se sunnitskými...
ANALÝZA: Nejdůležitější summit od konce studené války? Spojenci musí konat
Mohl by to být nejdůležitější summit NATO od konce studené války. Historický, protože 32 spojenců...
Chceš si prohlédnout mrtvého z války na Ukrajině? Za to je v Rusku trest
Ruští činitelé zakazují rodinám vojáků, kteří zemřeli v bojích na Ukrajině, otevírat rakve s...
- Počet článků 991
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1282x