Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Smrad rezignace aneb jak německé lázně k mešitě přišly a…

Představte si poklidné lázeňské městečko, určitě pětkrát menší než vaše Teplice. Před takovými sedmi  lety se tady lázeňský host z arabských zemí objevil zřídka. Jak začala doslova invaze hostů z arabských zemí?

Management místních lázní zaměstnal arabské lékaře.  Netrvalo dlouho, za těmito lékaři začali přijíždět rodinní příslušníci, pak celé rodiny a vzápětí spousta dalších, to už lázeňských hostů, kteří se již navzájem ani neznali.

Hosté a později, jen na krátký pobyt přijíždějící rodiny, pocházející evidentně z vesměs  velmi dobrých majetkových poměrů, nebyly zpočátku žádný velký problém. Naopak. Pronajímaly si sem tam nějaký byt nebo pokoje v hotelích a penzionech, platily bez problémů a vyžadovaly nepřeberné množství služeb, za něž byli ochotni velmi dobře platit. Sem tam z okna vyhozené odpadky, podělané dětské pleny, nebo jejich typické jídlo – cosi plovoucí v litrech oleje, servírované přímo na koberci se tolerovalo, protože škody bez problémů uhradily. Majitelé hotelů a penzionů se neozývali, raději vše v tichosti a rychle dali do pořádku, jak vevnitř, tak i venku. O kritiku z řad občanů města nestáli. Zisk je zisk, ale nechat si nadávat, že pro peníze si nechají všechno líbit…No, tomu hřbet nikdo nastavovat nechtěl. 

Nemyslete, že to trvalo dlouho. Pak stačilo dát pár dalších pracovních míst těm, z rodinných příslušníků, kteří zvládli předepsané jazykové zkoušky, které nejsou pro získání pobytu v Německu až tak obtížné a problémy se začaly jen hrnout.  Možnost trvalého pobytu šla ruku v ruce s nutností trvalého bydliště. Už nebylo tak jednoduché udržet pořádek kolem domu, jež patří společenství vlastníků. Majitel bytu dostal slušně zaplaceno a o úklid a pořádek se měl začít starat kdo? Majitel bytu? Nestíhal. Správce? Proč? Ostatní nájemníci? Úklidová firma? Kdo by jim všem platil? A co ten strašný hluk do pozdních nočních hodin? Majitelé, pronajímající byty těmto lidem, věřte nevěřte, nebydlí ve stejném městě.

A začal nastávat kolotoč stížností. Domáhání se zákroku policie a úřadů, správců domů. A ze strany přistěhovaných obyvatel výhružky a napadání a ještě větší nepořádek a ještě větší hluk. Byla to jen voda na mlýn všeho negativního v celé této nesmyslné snaze smísit dvě zcela odlišné kultury tak, že jedna může přestupky páchat a druhá ne, protože je ve vlastní zemi a ví již po desetiletí, jak se v ní chovat.  

A úřady? A policie? Mám často pocit, že jsem v Jižní Africe bezprostředně po zrušení apartheidu. V Pretorii, v parku vládní budovy, byly cedulky s nápisem Nemočit.  Močil běloch, od bílého policisty dostal pokutu, od černého nakládačku a pokutu. Močil černoch, bílý policista dělal, že to nevidí a černý si přátelsky pokecal.   Německý úředník by německého občana bezpardonu pokutoval a arabskému přátelsky domlouvá. Německý politik a německý úředník chce po německých občanech toleranci, pochopení pro jinou kulturu, úctu a respekt. Ale proč nechce vzájemnou kulturu, úctu a respekt?

Jednání na úřadech kvůli neustálým přestupkům stále probíhala. Bez efektu. Jediného efektu, kterého se dosáhlo? Začal se šířit strach. Němec začal mít strach, že bude nařčen z rasismu, ačkoliv muslimové nejsou žádná rasa, začal mít strach, že ačkoliv chce jen čistotu a klid, bude osočen z iracionálního strachu z islámu a muslimů.  

A tak se lidé přestali ozývat jednotlivě, spíše psali petice a raději trpěli, než to stále dokola řešili. Šířil se smrad /omlouvám se za to slovo, ale zápach to nebyl/ rezignace. Když vás zradí ten, který by měl stát na vaší straně, poněvadž tam, kde je, je protože jste to chtěl vy, je to zrada jedna z největších. Ale tady bych se dostal na další dlouhou cestu filozofie  v duchu -  Vznes stížnost a dobrý politik ji využije ve svůj prospěch.

Ale u konce nejsme. Před více než rokem se v malém lázeňském městečku začalo mezi arabskými obyvateli vážně diskutovat téma výstavby mešity. Městečkem proběhla tzv. vlna zděšení. Klidné, tiché, půvabné již méně, zvláště po ránu, než technické služby uklidily hromady odpadků po nočních piknicích, ale přesto…

„To budeme pětkrát za den poslouchat ten strašlivý řev muezzinů, svolávající k motlitbám?“  Povšimněte si, prosím. Nikomu nevadilo k jakým modlitbám a kdo se bude modlit, vadil řev.

Proti se obyvatelé postavili sepsáním petice. Na radnici rozhodli, že stavba povolena nebude. Bude, nebude, nebude  prozatím? On také nikdo z místních nenašel do té doby odvahu, aby vyznavačům Koránu na výstavbu mešity prodal pozemek. Kdo a za co by ho uklízel?

ALE…

Ale našel odvahu v obytném bloku pronajmout přibližně 250 m2 na modlitebnu. A místní této modlitebně neřeknou jinak než Moschee, mešita. V obytném bloku sídlí v přízemí čtyři různé ordinace, včetně jedné dětské se speciálním vybavením pro motoricky postižené děti, která je nákladně rekonstruovaná tak, aby byla bezbariérová. Dále jsou zde 4 různé prodejny a herna pro starší děti. Ve třech patrech nad tímto blokem jsou byty.

A…

A jak se zde žije? Na trávnících, záhonech a lavičkách posedávají v hlučné a rozhodně ne družné zábavě vyznavači koránu. Mohou tady sedět  třeba buddhisté nebo křesťané nebo pravoslavní, ale sedí tady vyznavači koránu. Kolem pobíhají jejich nevychované agresivní a bezohledné děti. Pokud si normálně povídají, tento jejich řev má sílu kolem 90 decibelů. Někteří polehávají a pokuřují shishu nebo hookah. Kolem sebe kupí veškeré odpadky od čehokoliv, co použijí. Před modlitbou se shromažďují před Moschee, po ukončení modlitby se shromažďují před Moschee. Do pozdních nočních hodin a mnohdy do hodin ranních se „společensky“ oddávají duchovnímu a morálnímu růstu. „Odměna,“ jak říkají, „je bezměrná.“ A blaho si prý neumíme představit.  

A vážení úředníci a politici,

my, špinaví psi, přitom toužíme jen po klidném soužití v čistotě.

 

Autor: Mira Anna Barsa | pondělí 5.1.2015 21:06 | karma článku: 45,44 | přečteno: 7910x
  • Další články autora

Mira Anna Barsa

Politici, připravujete zákony proti vandalismu a násilí imigrantů?

Policie nemá pravomoci k okamžité pomoci při přestupku proti občanskému soužití - rušení nočního klidu, vandalismus apod. A jsme-li fyzicky napadeni? Naše zákony jsou k ničemu nyní. Příslušník Policie ČR v danou chvíli nepomůže.

3.6.2015 v 11:30 | Karma: 33,83 | Přečteno: 1049x | Diskuse| Politika

Mira Anna Barsa

Neschopnosti, zbabělosti a vychytralosti tvé jméno je Kvóta

Články o kvótách putují mezi potenciálními uprchlíky jako pozvánka do Evropy. Stačí překládat a lepit do desek nazvaných: Kam to bude? Chceme situaci změnit? Tak si ji kupme. Investujme do pravdivých informací a do jejich šíření!

1.6.2015 v 20:07 | Karma: 33,10 | Přečteno: 942x | Diskuse| Politika

Mira Anna Barsa

Při každých volbách v Ústí nad Labem věříme v malý zázrak

Mohla bych rezignovat jako mnoho jiných. Ale po nějaké době jsem vyrazila do města a nestačila se divit."Podívej, ten kruháč pod lanovkou je dokonalý, ale tady se vyjímá jako růže na rumišti ," řekl Holanďan své

27.5.2015 v 20:36 | Karma: 24,49 | Přečteno: 897x | Diskuse| Ústí nad Labem

Mira Anna Barsa

Ať už k nám ti Němci raději nejezdí aneb jak stavíme dálnici aneb kdyby to šlo, Babiš by nás spasil

Přijedou po několika měsících, po roce, po dvou, po deseti letech a ptají se... A já se taky stále ptám. Němci se ptají, kdy dostavíme dálnici D8. Ptají se mile, mnohdy blahosklonně, někdy s pochopením i rezignovaně.

23.5.2015 v 15:03 | Karma: 24,69 | Přečteno: 1025x | Diskuse| Ostatní

Mira Anna Barsa

Co má společné chataření se zdravým rozumem?

Neřku-li zdravým životním stylem? Zhola nic. Po zkušenostech s různými chatami vlastními i cizími musím konstatovat, že nic.

22.5.2015 v 9:20 | Karma: 22,23 | Přečteno: 910x | Diskuse| Ostatní
  • Nejčtenější

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  12:47

Chorvatská policie vyšetřuje 46letého občana Česka v souvislosti se středečním výbuchem u města...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

Muž nepřišel dva týdny do práce, šéf ho našel spát ve firmě. Vypil 14 lahví vodky

21. června 2024  16:43

Dva týdny se nedostavil do práce v centru Brna pětatřicetiletý muž z Jihlavska. Když ho jeho šéf ve...

Přes Čechy postupují extrémně silné supercely. Kroupy mohou mít přes 5 cm

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  16:42

Česko odpoledne a večer zasáhnou velmi silné bouřky. Doprovázet je budou nárazy větru kolem 90...

Na D1 bouraly dva náklaďáky, jeden vezl žíravinu. Stojí i D46 u Vyškova

21. června 2024  14:13,  aktualizováno  16:25

Provoz na 52. km D1 směrem k Brnu odpoledne výrazně omezila nehoda dvou nákladních aut bez zranění....

Žena ve skalách zapadla do pětimetrové průrvy, hasiči ji vytáhli na kladce

21. června 2024

Do hluboké trhliny spadla před polednem turistka v Broumovských stěnách na Náchodsku. Záchranáře...

  • Počet článků 30
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2464x
Že nejsem dáma se snažím maskovat, výhodou je můj věk, je mně 54 a to je zatraceně hodně, abych občas něco pochopila, třeba jen systémem pokus omyl...