Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Při každých volbách v Ústí nad Labem věříme v malý zázrak

Mohla bych rezignovat jako mnoho jiných. Ale po nějaké době jsem vyrazila do města a nestačila se divit."Podívej, ten kruháč pod lanovkou je dokonalý, ale tady se vyjímá  jako růže na rumišti ," řekl Holanďan své

ženě v kabince lanovky.

I když ne zcela naivně, ale přece jen k těm volbám jdeme s vírou, že tentokrát dáváme důvěru a svěřujeme své peníze k hospodaření člověku slušnému, poctivému, pravdomluvnému, skromnému, svědomitému, vnímavému, pečlivému, zdatnému, čestnému, statečnému a třeba ještě odpovědnému.

Pak uplyne nemnoho týdnů a měsíců a v zastupitelstvu či radě na vás zírají neslušní, nepoctiví, ulhaní, chamtiví, bezcharakterní, nedbalí, neschopní, klamající, zbabělí a velmi lehkomyslní lidé.

Všimli jste si, že před těmi pár měsíci byli přátelští, laskaví, veselí, houževnatí, vlídní ? Všimli, jak by ne.

Dnes?

Všichni máme stejnou zkušenost, pokud jsme nějakému politikovi stáli tváří tvář a chtěli odpověď. Před námi stojí a nepřátelsky na nás zírá nepříjemný, mračící se, poplatný vlastním zájmům a výhodám, nezdvořilý a arogantní, mnohdy povýšený...politik.

Mohla bych rezignovat jako mnoho jiných. Ale po nějaké době jsem vyrazila do svého města a nestačím se divit.

Ještě musím říci, že za těch téměř patnáct let, co zde žiji, jsem nenašla odvahu své milované Ústí hanět. Je tady tolik nádherných míst, úžasných architektonických skvostů, přírodních útvarů, spousta možností kulturních a sportovních vyžití a pohádkové okolí, jaké jinde nenajdete. Ale, ale zdaleka není vše tak, jak by dnes v evropském městě mělo být. A nyní o tom chci psát více veřejně, nejen do místních plátků nebo na FB. Třeba se pak alespoń malý zázrak stane.

Celé město je zanedbané, špinavé, pár metrů od magistrátu jsou odpadky a rozbité koše, plevel jen bují. V jiném městě by zanedbané opuštěné staveniště bylo obehnáno přijatelně estetickou zdí. Mírové náměstí je smutné a ponuré jako vše ostatní, snad kromě Lidického a Větruše, a kruháče pod lanovkou, který je dokonalý a vyjímá se jako růže na rumišti. To jsou slova turistů z Holandska, kteří byli se mnou v něděli v kabince lanovky. Zanedbaná výsadba kolem Kulturního domu a Národního domu je vizitka i Krajského úřadu, protože jsou v bezprostřední blízkosti. Do betonových truhlíků z Mírového náměstí k Fóru se vysázelo pár kytiček, zrovna jako v parcích, které bez přepečlivé údržby hynou, namísto kosodřevin, které jsou k tomu ideální, rychle vzrostlé a trvanlivé a udržuje se kolem nich jen ta čistota. Celá dlouhá léta a žádná změna. Zarostlé ohavné nábřeží, které je zároveň pro každé jiné město skvostem k výletům a procházkám, je snad nemožno slušně komentovat a ti, kteří jej fotí a na všechny nedostatky upozorňují, jsou označováni za potížisty, kritiky, věčné rebely apod. Jinak je tomu ovšem v období voleb a oni kandidují (ale to by vydalo na zcela jiný blog). Stačilo by třeba jen séct a odstranit zdevastovaná betonová "mola" namísto megalomanských plánů, které se schválí, pak se nerealizují a vybrané firmě se musí uhradit odškodné. V tomto případě přes půl milionu. Zdroj: http://ustecky.denik.cz/zpravy_region/revitalizace-strekovskeho-nabrezi-nebude-usti-ji-zastavilo-20150527.html

A to každý rok nutí magistrát podnikatele, kteří mají co do činění s turisty, aby do speciálních tabulek vypsali, co se turistům na Ústí nad Labem líbí a nelíbí. Paní Bubílková by řekla něco o nažraném vlkovi a celé koze - minimálně. A já? Ústí mám ráda a jeho okolí miluju, před patnácti lety jsem se zde rozhodla žít. A stále ještě věřím, že se zde stane nějaká změna a nebude toto statutární město ze všech statutárních měst v naší zemi nejzanedbanější a nejubožejší. A není to o penězích, je to o hospodaření a přerozdělování - je to o zodpovědnosti a čestnosti. Všechno co je kvalitní je o kvalitních lidských vlastnostech.

Zase doufám, že si to někdo, koho jsme volili a komu jsme věřili, přečte. Ale vím, že budu potřebovat ještě hodně trpělivosti a víry v lepší a hezčí město.

 

Autor: Mira Anna Barsa | středa 27.5.2015 20:36 | karma článku: 24,49 | přečteno: 897x
  • Další články autora

Mira Anna Barsa

Politici, připravujete zákony proti vandalismu a násilí imigrantů?

Policie nemá pravomoci k okamžité pomoci při přestupku proti občanskému soužití - rušení nočního klidu, vandalismus apod. A jsme-li fyzicky napadeni? Naše zákony jsou k ničemu nyní. Příslušník Policie ČR v danou chvíli nepomůže.

3.6.2015 v 11:30 | Karma: 33,83 | Přečteno: 1049x | Diskuse| Politika

Mira Anna Barsa

Neschopnosti, zbabělosti a vychytralosti tvé jméno je Kvóta

Články o kvótách putují mezi potenciálními uprchlíky jako pozvánka do Evropy. Stačí překládat a lepit do desek nazvaných: Kam to bude? Chceme situaci změnit? Tak si ji kupme. Investujme do pravdivých informací a do jejich šíření!

1.6.2015 v 20:07 | Karma: 33,10 | Přečteno: 942x | Diskuse| Politika

Mira Anna Barsa

Ať už k nám ti Němci raději nejezdí aneb jak stavíme dálnici aneb kdyby to šlo, Babiš by nás spasil

Přijedou po několika měsících, po roce, po dvou, po deseti letech a ptají se... A já se taky stále ptám. Němci se ptají, kdy dostavíme dálnici D8. Ptají se mile, mnohdy blahosklonně, někdy s pochopením i rezignovaně.

23.5.2015 v 15:03 | Karma: 24,69 | Přečteno: 1025x | Diskuse| Ostatní

Mira Anna Barsa

Co má společné chataření se zdravým rozumem?

Neřku-li zdravým životním stylem? Zhola nic. Po zkušenostech s různými chatami vlastními i cizími musím konstatovat, že nic.

22.5.2015 v 9:20 | Karma: 22,23 | Přečteno: 910x | Diskuse| Ostatní

Mira Anna Barsa

Další krok k zrovnoprávnění mužů a žen v Německu

Poslední bašta mužské dominance musí padnout, ženy mají právo na rovnoprávnost, a pokud to nejde jinak, je nutné udělat vše k zavedení dalších kvót. Ženy mohou stejně dobře jako muži krást, vraždit, podvádět, ubližovat, zneužívat pravomoci nebo se vyhýbat placení daní. 30 procent účasti ve vedení firem mají jistých. Nyní se jedná o kvóty pro ženy ve výkonu trestu.

7.3.2015 v 17:21 | Karma: 30,74 | Přečteno: 1061x | Diskuse| Ona
  • Nejčtenější

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  18:16

Chorvatská policie propustila Čecha vyšetřovaného kvůli výbuchu u města Obrovac, při němž zemřelo...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

Vyzývám Čínu, aby uznala realitu. Prezident Tchaj-wanu navrhuje jednání

24. června 2024  6:16

Podle tchajwanského prezidenta William Laje Čína nemá právo postihovat obyvatele ostrova nebo...

Žhářství, agrese, vyhrožování rodině. Úředníci se bojí, lidé na ně útočí

24. června 2024

Premium Mají dohlížet na to, aby děti vyrůstaly v co nejbezpečnějším a nejlaskavějším prostředí,...

USA zaspaly. Čínská přístavní strategie funguje, přebírá si přístav v Peru

24. června 2024

Premium Klidné jihoamerické městečko se za čínské peníze brzy promění v obří přístav, který změní...

Útok na Krymu zranil na 150 lidí. Rusové kvůli dodávkám střel viní USA

23. června 2024  8:44,  aktualizováno  23:14

Sledujeme online Ukrajina v neděli na území okupované Ruskem vyslala desítky bezpilotních letounů. V Sevastopolu na...

  • Počet článků 30
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2464x
Že nejsem dáma se snažím maskovat, výhodou je můj věk, je mně 54 a to je zatraceně hodně, abych občas něco pochopila, třeba jen systémem pokus omyl...