Olympiáda všedního dne
„František Hrdina vede svůj nástroj jistou rukou a my fandíme, aby se i dnes trefil přímo do cíle a v závodě s časem uspěl. Zkušeně míjí problematickou část trasy a zkouší zavést stent do příslušné části arteriae coronariae…pozor, zdá se, že se na trati objevily menší fibrilace. František mazácky řeší situaci, natáčí stent více doleva, na tenhle manévr je radost koukat…a je úspěšný, je to TAM! František opět vítězí a jeho skóre s jeho největším soupeřem Dr. Smrtí se zvýšilo na 10 258 : 156! To je nový světový rekord, vážení diváci, následují standing ovations celého týmu okolo závodní plochy!!!“
„Jitka Smutná dnes vstávala už v pět ráno, aby mohla na celé trati svého trojboje předvést maximální vytrvalecký výkon. Během krátkého rozcvičení před zrcadlem sice zjistila, že body za umělecký dojem po právu dostane její soupeřka, ale protože některé zápasy se dohrávají až do konce, běží teď jako o život. První disciplínou dnešního dne byla přehazovaná, při které zaznamenala zisk bodů za dodržení časového limitu dodání svěřené nezletilé osoby do péče své soupeřky. Za ignorování jejího faulu z posledního zápasu navíc od diváků získává cenu fair play. Teď dokončila druhou disciplínu, kterou je kancelářská vybíjená a vybíhá do závěrečného finiše. Z kuloárů víme, že by Jitka ráda v další sezóně startovala za jiný tým, aby mohla sdílet šatnu s členy své oblíbené tréninkové skupiny, ale prozatím se z existenčních důvodů drží alespoň tohoto druholigového. Jitka běží do cíle, elegantně přeskakuje poslední překážku v podobě školního zábradlí, v ruce svírá štafetový kolík v podobě velké čokolády. V cílové rovince předává kolík nejmladší člence své tréninkové skupiny, která má dnes narozeniny, ale podle pravidel soutěže je stráví s druhou částí skupiny. Do ní před půlrokem bohužel přibyla i Jitčina hlavní soupeřka a zabrala tak její místo. Vážení přátelé, Jitka to dala v limitu a teď se vydýchává po úspěšně zakončeném závodě. Jako ultravytrvalkyně největšího kalibru má náš absolutní respekt, protože zítra, pozítří, popozítří i v dalších dnech nastupuje do úplně stejného závodu znovu a znovu."
„Antonín Hejduk dnes bojuje svoji životní bitvu a my to s ním můžeme prožívat v přímém přenosu. Nádech, výdech. Tondo, pojď, makej, máš poslední pokus! Určitě fandí celá tvoje rodina i kamarádi v oblíbené hospůdce v Třebíči, tak se do toho pěkně opři. Nádech, výdech, mocný záběr hlavního svalu v těle. Tondovi skvěle nahrává jeho partner v tomto deblu, František Hrdina. V nejhorším momentu celého zápasu ho skvělým manévrem podržel, kluci si navzájem nahráli a zvýšili společně skóre celého týmu!“
„Alena se odhodlává ke skoku. Je bedlivě sledována svým soupeřem, který je v protihlehlém koutě ringu připraven položit ji na lopatky. Už si nemůže dovolit zaváhání. Po několika podobných zápasech, které ve své kariéře absolvovala, si je jistá, že ženská a mužská zápasnická kategorie nemají být sloučeny. Její soupeř s tím zcela nesouhlasí, a tak se dnes poprvé rozhodla definitivně odložit další utkání s ním na neurčito. Klička vpravo, otočka…pozor, tenhle zákrok soupeře už byl hodně na hraně pravidel, ale rozhodčí sem nedohlédne a tak ho nikdo nezapískal! Alena ale neváhá, ví, že teď bojuje za dobrý výsledek celého týmu! Bravurním úkrokem stranou následovaným hladkou stovkou na čas opouští stadion a teprve venku si jen v dresu naboso dává pozávodní výklus. Tohle byl parádní sportovní výkon, vážení přátelé! Alena je jasná vítězka tohoto střetnutí a my z komentátorského stanoviště můžeme jen s radostí potvrdit zvěsti, že kariéru v tomto sportu ukončuje a přechází na něco méně kontaktního.“
Adorovat sportovní idoly je hezké a v pořádku. Ale nesmí se přitom zapomínat ani na všednodenní rekordmany. Vyjděte na ulici a zapojte se do naší společné olympiády taky. Nebo alespoň pořádně zafanděte…
Barbora Topinková
Modlitba za České země, verze 2.0.2.0.
Svatý Václave, vévodo české země, kníže náš, pros za nás Boha, svatého Ducha, a kohokoliv na nebesích potkáš, krom ozónové díry, exkurze z Marsu a Artura C. Clarka! Korona eleison.
Barbora Topinková
Letecký deníky 5: Hledání bodu G (7:42 – 15:10)
Začít si dělat pilotní průkaz v době, kdy se světové letectví potácí v největší krizi od doby, co Jára Cimrman havaroval se svým kamenným letadlem v Jámách, je boj. Zvlášť, když ještě nevíte, kde máte svůj bod G.
Barbora Topinková
Popelnicová proklamace
Setkáte-li se při vyhazování odpadků s člověkem, který současně s vámi obsah popelnice s tyčí v ruce a soustředěným výrazem ve tváři prohledává, získáte dost jasný názor na dopady existující/ neexistující pandemie.
Barbora Topinková
Letecký deníky 4 – Lítá pilot wokolo, nekoukej se na něho (6:47 - 7:42)
Začít si dělat pilotní průkaz v době, kdy se světové letectví potácí v největší krizi od doby, co Jára Cimrman havaroval se svým kamenným letadlem v Jámách, je ryzí rozkoš. I když na wokruhu lítá víc pr..lí než vrabčáků.
Barbora Topinková
Letecký deníky 3: Do nebe! (4:09 - 6:47)
Začít si dělat pilotní průkaz v době, kdy se světové letectví potácí v největší krizi od doby, co Jára Cimrman havaroval se svým kamenným letadlem v Jámách, je výzva. Takže knipl a odvahu do ruky, a marš nahoru!
| Další články autora |
Jak dobrý máte přehled o hudbě 80. let?
Máte rádi osmdesátky? Byly načančané, trochu kýčovité, ale vlastně krásně pohodové. Otestujte si,...
Smrt účastníka Prostřeno! Petra Adamce: Kuchař z folklorního dílu odešel náhle v mladém věku
Ve věku pouhých 32 let náhle zemřel Petr Adamec, známý z folklorního speciálu kuchařské soutěže...
Prahu čekají o víkendu výluky. Nepojede metro ani tramvaje pod Vyšehradem
Otevření zmodernizované stanice metra Českomoravská se blíží. Aby dopravní podnik stihl slibovaný...
Pozor, bude to zase klouzat! Ledovka a mlhy potrápí Česko také o víkendu
Zimní počasí bude v Česku pokračovat i během nadcházejícího víkendu. Po středě, kdy ranní teploty...
Česká klasika se vrací do hry. U Rozvařilů znovu otevřeli v Bílé labuti
Cinkající příbory dávají znát, že je čas oběda. Jsme v 5. patře obchodního domu Bílá labuť. Jídelna...
Dyje se očisťuje od kejdy, čpavek se dostává do normy. Voda je dál pitná
Do řeky Dyje na Znojemsku se z Junáckého potoka už další znečištění kejdou nedostává, limity v toku...
Skončím na úřadu práce, kritizuje vyhlášku taxikář. Před zastupiteli protestovali jen dva
Pražští zastupitelé budou ve čtvrtek hlasovat o zavedení bezemisních taxíků. Vyhláška by od roku...
Výhrůžka během cesty prezidenta v Olomouckém kraji. Policie pisatele zadržela
V souvislosti s návštěvou prezidenta Petra Pavla v Olomouckém kraji policisté prověřují nevhodný...
Ochránci přírody v CHKO Moravský kras poprvé zaznamenali vlka
Ochránci přírody v chráněné krajinné oblasti (CHKO) Moravský kras poprvé zaznamenali přítomnost...

Akční letáky
Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!
- Počet článků 85
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 4265x
Autorka knih "Z lehu k běhu" a "Vánoce na sádle a jiné trable". Redaktorka časopisu Cosmopolitan.
Principiální odpůrkyně pitomců všeho druhu a propagátorka užívání zdravého rozumu ve všech aspektech lidského života.
www.pivaruvpruvodcegalaxii.cz
https://www.facebook.com/barboratopinkovaspisovatelka/
http://www.vecizpolicky.cz



















