Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Jasná zpráva o konci slavičího světa

Osud tomu chtěl, že jsem musela strávit celý večer sledováním přenosu Českého slavíka. Recyklace odpadu je v současnosti v módě, takže přehlídka vrcholu naší popmusic-scény by vlastně měla být v pořádku bez ohledu na jakékoliv výstřednosti v podobě intonačních přešlapů a zdrogovaných majitelek ukulele, ale dovolte mi prosím v době, kdy nás prezident krmí dílem recyklovanými citáty a dílem vulgaritami, a televize i rádia dílem klamavými reklamami a dílem duševním odpadem, malou reportáž psanou na bidýlku. Protože hrůza, které jsem byla svědkem, by měla tvořit náš kulturní prostor a proti tomu cítím coby bytost obdařena mozkem potřebu se ohradit.  

Začátek tohoto stylově extraordinérního podniku byl poznamenán lehce zdařilým vtipem moderátora Libora Boučka s navlečenou mikinou coby novým českou verzí dress codu black tie. Kdyby neměl tu tendenci vysvětlit jej zemanovskému národu k plnému pochopení ještě dvakrát, rozhodně by to aspirovalo na fór týdne.

Slovutný gurmet Láďa Hruška poté představil zcela v intencích reklamní podpory TV Nova národu supermarketových znalců skvělý recept na kolečko banánu obalené dvěma piškoty a oblepené čokoládou na vaření. Po afterparty jistojistě plánuje tomutéž národu představit ještě svoji vizi snoubení buketu Sklepmistra ročníku 2013 s asijskou dobrotou M14 s obyčejnou rýží.

Výsledek ankety o zpěvačku roku nikoho nepřekvapil. Ewa Farna by měla více zpívat a méně papat,  Lucii Vondráčkové by pak slušelo, kdyby při videopozdravu fanouškům odložila pletenou kapuci. Do Kanady už možná dorazila zimní příprava, ovšem Státní opera je Státní opera i v online přenosu. Naopak zavile sluníčková Lucie Bílá předvedla jeden z neupřímnějších a nejauteničtějších projevů od volby Václava Klause prezidentem.

Následovala nepochopitelná živá reklamní vložka majitelky jakéhosi estetického salónu na neinvazivní způsoby redukce váhy. Soudě dle vizáže dotyčné dámy můžeme tvrdit, že salon je mimořádně dobrý, neb kovářova kobyla zde chodí zcela bosa.

Poté se na pódiu zcela vymateně zjevily tři mladistvé ženské pěvecké objevy, z nichž první byl zaručeně něčí milenka, z druhého možná někdy něco bude a třetí (soudě dle prasátkovitého nosánku a absolutního nedostatku v intonaci i síle hlasu) něčí dcera. Situaci na scéně nezachránila ani krásná, vtipná a bohužel poněkud zazenitová Eva Pilarová a Hanička Písnička Šampíčko, jejímž plastikem evidentně není nikdo jiný než proslulý komiksový hrdina  Joker. Starým bardům dochází hlas i dech a mladá generace dostává šanci jen v případech velice pofidérních. Nevěřím, že v našich hudebních školách neexistuje jediná mladá dáma schopná vyloudit ze sebe několik po sobě jdoucích čistých tónů. Leč výběr nám předkládaných zpěvaček pro slavnosti se dnes zjevně řídí jinými kritérii.

Překvapil Xindl X, který svým pepíkovským zjevem a absolutní absencí hudebního sluchu i schopnosti intonace úspěšně zakrývá svůj geniální textařský potenciál. Při technických problémech s mikrofonem se zachoval jako profík a frajer. Roztomilý byl i Jan Saudek, jemuž bych velice doporučila fotografovat geniální a vtipnou Halinu Pawlovskou. 

Proklamovaně přítomné topmodelky bohužel neprokázaly opak tvrzení, že mimořádná krása se vždy snoubí s lehkou formou imbecility. Karolina Kurková národu předvedla, že po několika letech strávených v New Yorku přijdete o přirozenou schopnost skloňovat, a že nejen pro ženy lehké pověsti je někdy dobrým nápadem nechat nohy u sebe. Óóóó. Úžasný byl v projevu klasický skladatel Vadim Petrov a úžasně sebevědomá byla i jeho vnučka Linda Vojtová, jež zcela americkým sebeprezentačním způsobem přiznala, že sice pracuje na dědečkově hudbě, ovšem na žádný hudební nástroj nehraje. Ale třeba krásným ženám k provozování hudby stačí, když mistrům přistřihují brky. 

Celé parádě pak přitakával v hledišti přítomný spolek prapodivně oděných kreatur, jež ani při nejlaskavější vůli nesplňovaly nutný dress code creative black tie. Lokální celebritky žvýkající svoji bubble gum na celou Operu a příslušníky panelákové šlechty v krepsových šatech ukořistěných na rohu kdesi za ValMezem doplňovaly obstarožní subrety narvané do flitry pošitých kapucí, případně nesourodých kompletů značky H und M. Noblesa každým coulem, ale aspoň budou mít módní blogeři do koho rýpat a bulvární média si zvýší klikavost svých stránek.  

Ještě, že se konal každoroční happyend v podobě zvolení mistra Karla Gotta.

Autorská tvorba jde do kytek, potomci slavných leda tak recyklují slavné melodie a staří bardi recyklují svoji slávu aniž by byla šance, že budou nahrazeni někým trochu přijatelným. Ti přijatelní pro jistotu pozvánku na tuto sešlost vůbec nepřijali. Národ má, co si zaslouží, a to ve všech směrech. Pokud totiž budeme žrát bez připomínek takové blbiny, zasloužíme si místo hudby jen tádžickou verzi státní hymny v aranži vesnické kutálky. 

 

P.S. Osvětlení a ozvučení scény bylo bez chybičky!

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Barbora Topinková | sobota 29.11.2014 23:25 | karma článku: 28,51 | přečteno: 1800x
  • Další články autora

Barbora Topinková

Modlitba za České země, verze 2.0.2.0.

Svatý Václave, vévodo české země, kníže náš, pros za nás Boha, svatého Ducha, a kohokoliv na nebesích potkáš, krom ozónové díry, exkurze z Marsu a Artura C. Clarka! Korona eleison.

28.10.2020 v 11:54 | Karma: 12,33 | Přečteno: 338x | Diskuse| Politika

Barbora Topinková

Letecký deníky 5: Hledání bodu G (7:42 – 15:10)

Začít si dělat pilotní průkaz v době, kdy se světové letectví potácí v největší krizi od doby, co Jára Cimrman havaroval se svým kamenným letadlem v Jámách, je boj. Zvlášť, když ještě nevíte, kde máte svůj bod G.

23.10.2020 v 11:42 | Karma: 16,86 | Přečteno: 356x | Diskuse| Sport

Barbora Topinková

Popelnicová proklamace

Setkáte-li se při vyhazování odpadků s člověkem, který současně s vámi obsah popelnice s tyčí v ruce a soustředěným výrazem ve tváři prohledává, získáte dost jasný názor na dopady existující/ neexistující pandemie.

11.10.2020 v 20:01 | Karma: 17,75 | Přečteno: 566x | Diskuse| Politika

Barbora Topinková

Letecký deníky 4 – Lítá pilot wokolo, nekoukej se na něho (6:47 - 7:42)

Začít si dělat pilotní průkaz v době, kdy se světové letectví potácí v největší krizi od doby, co Jára Cimrman havaroval se svým kamenným letadlem v Jámách, je ryzí rozkoš. I když na wokruhu lítá víc pr..lí než vrabčáků.

3.10.2020 v 12:10 | Karma: 23,15 | Přečteno: 499x | Diskuse| Sport

Barbora Topinková

Letecký deníky 3: Do nebe! (4:09 - 6:47)

Začít si dělat pilotní průkaz v době, kdy se světové letectví potácí v největší krizi od doby, co Jára Cimrman havaroval se svým kamenným letadlem v Jámách, je výzva. Takže knipl a odvahu do ruky, a marš nahoru!

17.9.2020 v 10:27 | Karma: 20,04 | Přečteno: 351x | Diskuse| Sport
  • Nejčtenější

Atentát na Fica. Slovenského premiéra postřelili

15. května 2024  14:56,  aktualizováno  17:56

Slovenského premiéra Roberta Fica ve středu postřelili. K incidentu došlo v obci Handlová před...

Fico je po operaci při vědomí. Ministr vnitra mluví o občanské válce

15. května 2024  19:25,  aktualizováno  23:12

Slovenský premiér Robert Fico, který byl terčem atentátu, je po operaci při vědomí. S odkazem na...

Drahé a rezavé, řeší Ukrajinci zbraně z Česka. Ani nezaplatili, brání se firma

18. května 2024  12:02

Premium České zbrojařské firmy patří dlouhou dobu mezi klíčové dodavatele pro ukrajinskou armádu i tamní...

Fica čekají nejtěžší hodiny, od smrti ho dělily centimetry, řekl Pellegrini

16. května 2024  8:42,  aktualizováno  15:38

Zdravotní stav slovenského premiéra Roberta Fica je stabilizovaný, ale nadále vážný, řekl po...

Putinova časovaná bomba. Kadyrov umírá, rozjíždí se krvavý boj o trůny

17. května 2024  14:16

Premium Ramzan Kadyrov ještě dýchá, v Čečensku se však už začíná hledat jeho nástupce. Naznačují to i...

Přežil jsem rakovinu, jsem spokojený, říká Kajínek. A trvá na obnově procesu

23. května 2024

Premium Nejznámějšímu českému vězni Jiřímu Kajínkovi dnes vyprší sedmiletá podmínka, kterou dostal spolu s...

Blackface! Ne, jen mast na uhry. Škola v Kalifornii vyhodila žáky, teď jim zaplatí

23. května 2024

Premium Mlýn války proti „systémovému rasismu“ a cynismus školy semlel i studenty, kteří se v roce 2014...

Překvapivé oznámení. Volby budou už 4. července, oznámil britský premiér

22. května 2024  19:05,  aktualizováno  20:58

Britský premiér Rishi Sunak oznámil, že parlamentní volby v ostrovní zemi se uskuteční už 4....

Loď při smrtelné srážce na Dunaji řídil Čech. Soud mu zakázal opustit bydliště

22. května 2024  20:13,  aktualizováno  20:32

Kapitán výletní lodi, která v sobotu na Dunaji narazila do motorového člunu, je podle MTI Čech...

Rozdáváme tělové mléko Kind od Mádara ZDARMA
Rozdáváme tělové mléko Kind od Mádara ZDARMA

Kosmetiku Mádara určitě od nás už znáte – potkat jste je mohli veletrhu FOR KIDS v Praze nebo také v nedávném v uživatelském testování, kde jsme...

  • Počet článků 85
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 4258x
Geoložka, běžkyně, triatlonistka a tanečnice flamenka s rozvinutým smyslem pro hédonismus.

Autorka knih "Z lehu k běhu" a "Vánoce na sádle a jiné trable". Redaktorka časopisu Cosmopolitan.

Principiální odpůrkyně pitomců všeho druhu a propagátorka užívání zdravého rozumu ve všech aspektech lidského života.

www.pivaruvpruvodcegalaxii.cz

https://www.facebook.com/barboratopinkovaspisovatelka/

http://www.vecizpolicky.cz