Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Teror v Krasnogorsku: šílený chaos, korupce a katastrofální selhání policie

Do Crocusu dorazily první pořádkové jednotky nejdříve hodinu po začátku masakru, přitom policejní stanice je nedaleko. Podle svědectví byla koncertní hala ilegální stavbou postavenou z mizerných hořlavých čínských materiálů.

Nad mnoha příšernými pochybeními při teroristickém útoku nedaleko Moskvy kroutí hlavy samotní Rusové. Tak ruský podnikatel Vitalij Ginzburg si ve svém komentáři na webu kasparov.ru všímá skutečnosti, že bezpečnostním složkám trvalo hodinu a půl (podle jiných zdrojů hodinu) než dorazily na místo. Přitom stanice jedné z ruských policejních složek je v docházkové vzdálenosti od koncertní haly Crocus City Hall v Krasnogorsku na předměstí Moskvy, kde k otřesnému zločinu došlo. Ginzburg také poukázal na to, že jediný, komu se tento čin hodí, je Kreml.

To je fakt obrovský skandál, že policie a Rosgvardija (ozbrojená složka podléhající přímo Putinovi) nechaly zločince vraždit nevinné lidi a uprchnout z místa činu, přijely až nejdříve za hodinu a místo stíhání teroristů začaly mlátit návštěvníky koncertu, kteří se snažili utéct z místa hrůzy. Inu, v Rusku nemá život člověka žádnou cenu.

Dobře to také vystihl článek na iDNES.cz. Rusové vyčítají Putinovi a jeho bandě, že místo zločinců pronásleduje neškodné disidenty a pak policisté nemají čas na nebezpečné teroristy. „Moskva je město s jednou z nejvyšších koncentrací bezpečnostních kamer a bezpečnostních sil na planetě. Ale když ozbrojení teroristé zabíjejí lidi v Moskvě, speciální jednotky cestují na místo teroristického útoku hodinu a půl (!). A když přijedou, obvykle začnou mlátit a zadržovat novináře, ne teroristy, kteří zůstali nepotrestáni,“ nebral si servítky na sociální síti Telegram ruský režisér Alexandr Rodňjanskij. Podivil se také nad tím, že na pohřbu Navalného byly nasazeny stovky policistů a při koncertu se sedmi tisíc diváky ani jeden. Jiní Rusové také poukazují na to, že když člověk vyjde na veřejnost s ukrajinskou vlajkou, je u něj do dvou minut zásahová jednotka. Řádění teroristů zřejmě není pro ruské strážce zákona prioritou.

Připomíná to takový náš totalitní vtip. Chlapík opakovaně vykřikuje na ulici „Husák je gauner,“ během chvilky jsou u něj čtyři policejní auta a jeden z policistů (tehdy příslušník VB) mu říká, „jste zatčen za urážku soudruha generálního tajemníka.“ Chlap na to, „já chci jenom ohlásit, že mne tady přepadli lupiči a sebrali mi peněženku.“ Policista na to, „a proč kvůli tomu nadáváte soudruhu prezidentovi?“ „Protože, kdybych křičel pomoc lupiči, tak nikdo nepřijede.“

Rodňjanskij také ironizuje neschopnost ruských úřadů, kdy čtyři roztřesení Tádžikové přemohli ochranku, zavraždili přes sto lidí, zapálili koncertní halu a bez problému ujeli stovky kilometrů daleko  od  Krasnogorska.

Ruský politolog Vladimír Pastuchov rovněž na Telegramu nechápe, proč Putin ignoroval hlášení západních tajných služeb. „Postoj k tomuto varování určil Putin osobně na zasedání rady FSB několik dní před teroristickým útokem, na kterém prohlásil: „Rád bych vám také připomněl nedávná, upřímně řečeno, provokativní prohlášení řady oficiálních západních struktur o možnosti teroristických útoků v Rusku. To vše vypadá jako otevřené vydírání a záměr zastrašit a destabilizovat naši společnost.“ Zločinec a mafián Putin tedy vědomě nedbal varování ze Západu.

Na další problémy upozornil v několika článcích ruský web zaregistrovaný v Německu rg-rb.de. Ten si všímá, že mnoho lidí v Crocusu zemřelo nikoliv vinou teroristů, ale kvůli totálnímu šlendriánu a absenci bezpečnostních opatření. Jeho vlastník- rodina Agalarových jej ani nenechala zkolaudovat, takže se se jedná o černou stavbu. Byla postavena z nekvalitních hořlavých čínských materiálů, které způsobily rychlé a masivní rozšíření požáru. Uzavřeny byly nouzové východy, světla se nepřepnula automaticky do nouzového režimu, hasící zařízení běžná v evropských zemích nebyla vůbec instalována. Inu, Rusko patří k nejzkorumpovanějším zemím na světě, a zaplatit se v něm dá opravdu všechno.

Tento otřesný brutální čin, který podle všeho spáchali muslimští fanatici, a při kterém umírali nevinní lidé, je třeba odsoudit. Zlehčování obětí jakékoliv národnosti není na místě. Pravdou však je, že mnozí Rusové nyní přestali věřit tomu, že žijí v bezpečné zemi, a obrovské selhání ruských bezpečnostních složek ukázalo, že Rusko je proti terorismu bezbranné.

Zdroje:

Plano-varovný útok | Pátá kolona | Články | Kasparov. Ru

Úplatkářství a nedbalost zabily v Krokusu více lidí než teroristů - Editorial Německo (rg-rb.de)

Nebezpečná pravda: Rusko je bezbranné proti skutečným teroristům - německá redakční rada (rg-rb.de)

Crocus: Jak to bylo - německá redakční rada (rg-rb.de)

? Kde jste byli? Místo teroristů zatýkáte kritiky, vyčítají Rusové Putinovu režimu - iDNES.cz

Telegram: Contact @alexander_rodnyansky

Telegram: Contact @v_pastukhov

 

 

 

 

Autor: Jan Ziegler | úterý 26.3.2024 12:36 | karma článku: 30,68 | přečteno: 912x
  • Další články autora

Jan Ziegler

Československo se mělo v roce 1938 bránit německé agresi

Měli jsme tenkrát válčit či bylo správné ustoupit? Zastánci odporu argumentují zachováním si páteře, odpůrci nemožnosti účinné obrany. Je ovšem možné, že naše kapitulace zabránila ve svržení Hitlera.

23.4.2024 v 12:42 | Karma: 16,73 | Přečteno: 457x | Diskuse| Společnost

Jan Ziegler

Je povinností Čechů přijít v případě ruské agrese Pobaltí na pomoc

Už jen z toho důvodu, že nás k tomu zavazují spojenecké smlouvy v rámci NATO. Putin si počíná v Pobaltí stejně jako kdysi Hitler v Československu. Rovnítkem je zneužívání národnostních menšin.

22.4.2024 v 12:20 | Karma: 24,21 | Přečteno: 876x | Diskuse| Společnost

Jan Ziegler

Beneš zradil a podpořil „chcimíry“, když navrhl odstoupení čs. území Německu

Technicky vzato, velezrada jako vyšitá. Prezident republiky vyslal už v polovině září 1938 svého emisara do Paříže s nabídkou předání asi 6000 km2 čs. pohraničí. Stalo se tak bez souhlasu vlády a parlamentu.

19.4.2024 v 12:30 | Karma: 16,80 | Přečteno: 744x | Diskuse| Společnost

Jan Ziegler

Ruský sport je jedna velká špína, kriminálníci, doping a podvody

V ruských sportovních soutěžích nyní startují delikventi, kteří utekli ze svých zemí před zákonem a vězením. A ani nepřekvapuje, že Rusové měli uplácet bývalého šéfa biatlonu, který jim za to kryl doping.

18.4.2024 v 11:14 | Karma: 21,38 | Přečteno: 646x | Diskuse| Sport

Jan Ziegler

Soudružko Konečná, za komunistů bylo cestování šíleně drahé a obtížné

Šéfka KSČM v zoufalství hází opravdové „perly“, které jsou k smíchu a pláči zároveň. Tak nedávno politovala na sociální síti X mladé, že sice mohou cestovat, ale jen když na to mají.

17.4.2024 v 12:15 | Karma: 30,46 | Přečteno: 1185x | Diskuse| Společnost
  • Nejčtenější

Tři roky vězení. Soud Ferimu potvrdil trest za znásilnění, odvolání zamítl

22. dubna 2024,  aktualizováno  14:47

Městský soud v Praze potvrdil tříletý trest bývalému poslanci Dominiku Ferimu. Za znásilnění a...

Moderní lichváři připravují o bydlení dlužníky i jejich příbuzné. Trik je snadný

18. dubna 2024

Premium Potřebujete rychle peníze, pár set tisíc korun a ta nabídka zní lákavě: do 24 hodin máte peníze na...

Takhle se mě dotýkal jen gynekolog. Fanynky PSG si stěžují na obtěžování

21. dubna 2024  16:37

Mnoho žen si po úterním fotbalovém utkání mezi PSG a Barcelonou postěžovalo na obtěžování ze strany...

Školu neznaly, myly se v potoce. Živořící děti v Hluboké vysvobodili až strážníci

22. dubna 2024  10:27

Otřesný případ odhalili strážníci z Hluboké nad Vltavou na Českobudějovicku. Při jedné z kontrol...

Prezident Petr Pavel se zranil v obličeji při střelbě ve zbrojovce

19. dubna 2024  15:44

Prezident Petr Pavel se při střelbě na střelnici v uherskobrodské České zbrojovce, kam zavítal...

Seniorka po pádu z tramvaje zemřela, z jejího usmrcení policie obvinila řidiče

24. dubna 2024  13:51

Obviněním řidiče tramvaje z usmrcení z nedbalosti skončilo po více než půl roce vyšetřování loňské...

Podezřelé nákupy zbraní se mají hlásit už od července, schvaluje vláda

24. dubna 2024  5:25,  aktualizováno  13:49

Prodejci mají mít už od července povinnost hlásit podezřelé nákupy zbraní. Počítá s tím novela...

Spolužáka kopali i bili pěstmi, za surové napadení dostali mladiství podmínku

24. dubna 2024  13:34

Okresní soud v Děčíně rozhodl o podmíněných trestech pro dva mladistvé, kteří loni v září brutálně...

VIDEO: Londýnem běhali splašení královští koně. Vráželi do aut, pět lidí zranili

24. dubna 2024  13:32

Centrem Londýna pobíhalo ve středu pět splašených koní královské kavalerie. Způsobili velký chaos v...

  • Počet článků 3316
  • Celková karma 26,48
  • Průměrná čtenost 1810x
Jsem publicista, žiji v Českých Budějovicích, mám rád historii i jižní Čechy. Jsem rád za rody vladařů z Rožmberka a knížat Schwarzenberských, které mají zásluhu na zvelebení této půvabné krajiny.

Kontakt: jan.ziegler@seznam.cz