Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Teror v Krasnogorsku: šílený chaos, korupce a katastrofální selhání policie

Do Crocusu dorazily první pořádkové jednotky nejdříve hodinu po začátku masakru, přitom policejní stanice je nedaleko. Podle svědectví byla koncertní hala ilegální stavbou postavenou z mizerných hořlavých čínských materiálů.

Nad mnoha příšernými pochybeními při teroristickém útoku nedaleko Moskvy kroutí hlavy samotní Rusové. Tak ruský podnikatel Vitalij Ginzburg si ve svém komentáři na webu kasparov.ru všímá skutečnosti, že bezpečnostním složkám trvalo hodinu a půl (podle jiných zdrojů hodinu) než dorazily na místo. Přitom stanice jedné z ruských policejních složek je v docházkové vzdálenosti od koncertní haly Crocus City Hall v Krasnogorsku na předměstí Moskvy, kde k otřesnému zločinu došlo. Ginzburg také poukázal na to, že jediný, komu se tento čin hodí, je Kreml.

To je fakt obrovský skandál, že policie a Rosgvardija (ozbrojená složka podléhající přímo Putinovi) nechaly zločince vraždit nevinné lidi a uprchnout z místa činu, přijely až nejdříve za hodinu a místo stíhání teroristů začaly mlátit návštěvníky koncertu, kteří se snažili utéct z místa hrůzy. Inu, v Rusku nemá život člověka žádnou cenu.

Dobře to také vystihl článek na iDNES.cz. Rusové vyčítají Putinovi a jeho bandě, že místo zločinců pronásleduje neškodné disidenty a pak policisté nemají čas na nebezpečné teroristy. „Moskva je město s jednou z nejvyšších koncentrací bezpečnostních kamer a bezpečnostních sil na planetě. Ale když ozbrojení teroristé zabíjejí lidi v Moskvě, speciální jednotky cestují na místo teroristického útoku hodinu a půl (!). A když přijedou, obvykle začnou mlátit a zadržovat novináře, ne teroristy, kteří zůstali nepotrestáni,“ nebral si servítky na sociální síti Telegram ruský režisér Alexandr Rodňjanskij. Podivil se také nad tím, že na pohřbu Navalného byly nasazeny stovky policistů a při koncertu se sedmi tisíc diváky ani jeden. Jiní Rusové také poukazují na to, že když člověk vyjde na veřejnost s ukrajinskou vlajkou, je u něj do dvou minut zásahová jednotka. Řádění teroristů zřejmě není pro ruské strážce zákona prioritou.

Připomíná to takový náš totalitní vtip. Chlapík opakovaně vykřikuje na ulici „Husák je gauner,“ během chvilky jsou u něj čtyři policejní auta a jeden z policistů (tehdy příslušník VB) mu říká, „jste zatčen za urážku soudruha generálního tajemníka.“ Chlap na to, „já chci jenom ohlásit, že mne tady přepadli lupiči a sebrali mi peněženku.“ Policista na to, „a proč kvůli tomu nadáváte soudruhu prezidentovi?“ „Protože, kdybych křičel pomoc lupiči, tak nikdo nepřijede.“

Rodňjanskij také ironizuje neschopnost ruských úřadů, kdy čtyři roztřesení Tádžikové přemohli ochranku, zavraždili přes sto lidí, zapálili koncertní halu a bez problému ujeli stovky kilometrů daleko  od  Krasnogorska.

Ruský politolog Vladimír Pastuchov rovněž na Telegramu nechápe, proč Putin ignoroval hlášení západních tajných služeb. „Postoj k tomuto varování určil Putin osobně na zasedání rady FSB několik dní před teroristickým útokem, na kterém prohlásil: „Rád bych vám také připomněl nedávná, upřímně řečeno, provokativní prohlášení řady oficiálních západních struktur o možnosti teroristických útoků v Rusku. To vše vypadá jako otevřené vydírání a záměr zastrašit a destabilizovat naši společnost.“ Zločinec a mafián Putin tedy vědomě nedbal varování ze Západu.

Na další problémy upozornil v několika článcích ruský web zaregistrovaný v Německu rg-rb.de. Ten si všímá, že mnoho lidí v Crocusu zemřelo nikoliv vinou teroristů, ale kvůli totálnímu šlendriánu a absenci bezpečnostních opatření. Jeho vlastník- rodina Agalarových jej ani nenechala zkolaudovat, takže se se jedná o černou stavbu. Byla postavena z nekvalitních hořlavých čínských materiálů, které způsobily rychlé a masivní rozšíření požáru. Uzavřeny byly nouzové východy, světla se nepřepnula automaticky do nouzového režimu, hasící zařízení běžná v evropských zemích nebyla vůbec instalována. Inu, Rusko patří k nejzkorumpovanějším zemím na světě, a zaplatit se v něm dá opravdu všechno.

Tento otřesný brutální čin, který podle všeho spáchali muslimští fanatici, a při kterém umírali nevinní lidé, je třeba odsoudit. Zlehčování obětí jakékoliv národnosti není na místě. Pravdou však je, že mnozí Rusové nyní přestali věřit tomu, že žijí v bezpečné zemi, a obrovské selhání ruských bezpečnostních složek ukázalo, že Rusko je proti terorismu bezbranné.

Zdroje:

Plano-varovný útok | Pátá kolona | Články | Kasparov. Ru

Úplatkářství a nedbalost zabily v Krokusu více lidí než teroristů - Editorial Německo (rg-rb.de)

Nebezpečná pravda: Rusko je bezbranné proti skutečným teroristům - německá redakční rada (rg-rb.de)

Crocus: Jak to bylo - německá redakční rada (rg-rb.de)

? Kde jste byli? Místo teroristů zatýkáte kritiky, vyčítají Rusové Putinovu režimu - iDNES.cz

Telegram: Contact @alexander_rodnyansky

Telegram: Contact @v_pastukhov

 

 

 

 

Autor: Jan Ziegler | úterý 26.3.2024 12:36 | karma článku: 30,68 | přečteno: 913x
  • Další články autora

Jan Ziegler

Jak Češi nepřátelsky zabrali v roce 1920 rakouské Valtice

Mezi obyvateli tohoto dolnorakouského města převažovali Němci a ti razantně odmítali, aby se stalo součástí nového Československa. Jejich názor však nebyl brán vážně a Češi na tuto zbytečnou provokaci doplatili.

13.6.2024 v 15:35 | Karma: 16,17 | Přečteno: 575x | Diskuse| Společnost

Jan Ziegler

Velký úspěch! Rakovničtí lékaři odstranili obří kýlu

Majstrštyk se povedl chirurgům Masarykovy nemocnice v Rakovníku. Ti použili novou operační metodu přístrojem Fasciotens, který umožňuje operovat velké kýly bez změny anatomie břišní stěny.

12.6.2024 v 10:19 | Karma: 12,89 | Přečteno: 257x | Diskuse| Společnost

Jan Ziegler

Děsivá dopravní neštěstí budou v Rusku přibývat

Byla to hrozná podívaná, v ruském Kemerovu se „splašila“ tramvaj, která za jízdy vyhazovala lidi na silnici. Jeden cestující zemřel, více než stovka jich byla zraněných. Kvůli válce proti Ukrajině se nic nezmění.

10.6.2024 v 13:12 | Karma: 17,35 | Přečteno: 576x | Diskuse| Společnost

Jan Ziegler

Chci více kapitalismu, Západ však ničí populismus a tzv. sociální jistoty

Neustále změkčování podmínek, přemrštěné sociální jistoty a vymýšlení nesmyslů jako minimální mzda za 70 tisíc korun a minimální důchod za 50 tisíc korun. I to hlásá nějaká partaj kandidující do Evropského parlamentu.

7.6.2024 v 11:43 | Karma: 21,17 | Přečteno: 606x | Diskuse| Společnost

Jan Ziegler

Hajlující Filip Turek je nevolitelný ostatně jako každý nácek

Upřímně řečeno, ani jsem nevěděl, kdo to je. Takoví jako on mne nezajímají. Jenomže lidé, kteří píší na facebook „zlatej tatíček Hitler“ patří před soud za propagaci nacismu a nikoliv do parlamentu.

6.6.2024 v 15:29 | Karma: 20,66 | Přečteno: 1516x | Diskuse| Politika
  • Nejčtenější

Policie v pohotovosti kvůli hrozbě terorismu. Zadržela podezřelého cizince

8. června 2024  23:01,  aktualizováno  9.6 12:41

Policie dopadla cizince podezřelého ze zvlášť závažného zločinu, po kterém vyhlásila pátrání v...

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Volby vyhrálo ANO před SPOLU. Stačilo! i Přísaha mají dvě křesla, propadli Piráti

9. června 2024  20:29,  aktualizováno  10.6

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO. Od voličů získalo 26,14 procenta hlasů,...

Francouzi demonstrují proti krajní pravici, která může vyhrát předčasné volby

15. června 2024  18:17

Desetitisíce Francouzů dnes vyšly do ulic, aby vyjádřily odpor vůči krajní pravici, která by se po...

Dny v týdnu vidí barevně. Obrazy nelze číst logicky, říká malířka Klára Sedlo

15. června 2024  18:01

Už na vysoké škole se seznámila se svou současnou kurátorkou a začala se uměním naplno živit....

KOMENTÁŘ: Zase školné? Opravdu chceme bariéru bránící ve vzdělání?

15. června 2024

Premium Už je to tu zas. Eurovolby jsou za námi, voliče zase nějaký ten měsíc nepotřebujeme, tak proč po...

Než do jídelny jdou raději do mekáče. Děti jedí hůře, pětina má nadváhu

15. června 2024  16:19

Nevyvážená strava představuje v Česku nejvýznamnější rizikový faktor zodpovědný za mnoho...

  • Počet článků 3343
  • Celková karma 23,56
  • Průměrná čtenost 1801x
Jsem publicista, žiji v Českých Budějovicích, mám rád historii i jižní Čechy. Jsem rád za rody vladařů z Rožmberka a knížat Schwarzenberských, které mají zásluhu na zvelebení této půvabné krajiny.

Kontakt: jan.ziegler@seznam.cz