Rusku vládne mafie, která likviduje slušné podnikatele a mění zemi v korupční ráj

Hoteliér Torubarov tvrdí, že se v Rusku stal obětí mafie, které nechtěl platit výpalné, a proto v České republice požádal o politický azyl. Zkorumpované špičky ruské policie a prokuratury u nás údajně perou špinavé peníze.  

Bývalý ministr financí Miroslav Kalousek kvůli němu nechal na Ruzyni zablokovat letadlo do Moskvy. Ruský podnikatel Alexej Torubarov byl vydán do Ruska, aniž by bylo rozhodnuto o jeho žádosti o politický azyl. To Ústavní soud ČR nyní označil za porušení jeho lidských práv a s vysokou pravděpodobností dostane odškodné. Rusko na úspěšného volgogradského hoteliéra vydalo mezinárodní zatykač kvůli údajným podvodům a vydírání. Ten to popírá a tvrdí, že se stal sám obětí mafiánů spojených se státní mocí, kteří se chtěli zmocnit jeho majetku za desítky milionů korun a jimž už dále nechtěl platit výpalné. Jak nedávno uvedly Hospodářské noviny, Torubarovovi se povedlo z Ruska opět utéct a nyní snad žije v Maďarsku.

Jistě, daňové podvody se dějí všude na světě a samozřejmě i v Rusku. Jenomže, také je o Rusku známo, že mu ve skutečnosti vládne mafie složená ze soudců, prokurátorů, policistů, celníků a dalších státních úředníků, kteří berou mnohamilionové úplatky jenom za to, aby podnikatelé mohli bez problému existovat. Pokud se člověk vzepře, následují nejrůznější kontroly, obvinění z daňových úniků a nakonec likvidace firmy. To, že mnohé prosperující ruské společnosti skončili v rukou této mafie, je faktem. Důkazem propojenosti státu a organizovaného zločinu v Rusku je osud Sergeje Magnitského, který přeložil důkazy o korupci policejních špiček, aby byl sám obviněn z finančních podvodů a potom byl umučen ve vyšetřovací vazbě.

Sídlo šéfa celníků Beljaninova

      

Korupci v ruské státní správě dokazuje na svých blozích opozičník Alexej Navalnyj, který jednoduše zveřejní majetek vysoce postavených státních činitelů a na faktech doloží, že oficiálně si na ně vydělat nemohli. Tak například šéf ruských celníků vlastní vilu Andrej Beljaninov v přepočtu za cca 70 milionů korun. Pravda, u něj se našly peníze v krabicích od bot (asi se inspiroval u jistého středočeského hejtmana), a tak skončil. Jenomže o jeho problémech se ví už dlouho, ale teprve nyní, když se znelíbil Kremlu, skončil. Jiní, jako např. ministr sportu Vitalij Mutko, patří nadále mezi chráněnce Putin, a mohou být zatím v klidu. Ale dobře vědí, že jejich konec může nastat kdykoliv.

Tito lidé mají na kontech miliony dolarů z úplatků a chtějí je dostat ruských bank ven, aby tyto špinavé peníze mohli sami následovat. To je nyní velmi obtížné, ale donedávna to šlo přes investice. A v naší zemi jsou podle jistých důvěryhodných zdrojů některé ruské projekty údajně financovány z peněz pochybného původu ruských policistů a prokurátorů.  Koneckonců v zemi, kde stát řídí doping s pomocí tajných služeb, je možné všechno.

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Jan Ziegler | úterý 2.8.2016 17:23 | karma článku: 28,85 | přečteno: 1117x