Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Chci více kapitalismu, Západ však ničí populismus a tzv. sociální jistoty

Neustále změkčování podmínek, přemrštěné sociální jistoty a vymýšlení nesmyslů jako minimální mzda za 70 tisíc korun a minimální důchod za 50 tisíc korun. I to hlásá nějaká partaj kandidující do Evropského parlamentu.

To je strašné, jak se některé strany podbízejí lidem ve stylu, nebudete muset nic dělat, a pečení holubi budou sami lítat do úst. Ten pochybný spolek nabízející ony nesmyslné minimální mzdy a důchody je opravdu extrém. Jenomže to je také důsledek existence všeobecného volebního práva, které přímo vede k takovým bludům a strany se přebíjejí v tom, kdo plebsu nabídne víc.

Bohužel na této populistické vlně se vezou i současné opoziční strany ANO a SPD. Nutno dodat, že i Fialova vláda se bojí opravdových reforem, které by nás posunuly dopředu. Jenomže, když už s něčím rozumným přijde, tak má problém. Babišovci a Tomiookamurovci jsou proti zrušení tzv. zaručené mzdy v soukromém sektoru a rovněž jim vadí možnost zaměstnavatelů dát zaměstnancům výpověď z pracovního poměru bez udání důvodu. Čili upírají podnikatelům právo rozhodovat o svých firmách a to je špatně. Přehnané ochranářské pracovní právo v ČR a dalších zemích Evropské unie je totiž jedním z důvodů, proč máme problémy s asijskou konkurencí. V USA mne také znepokojují některé marxistické výstřelky na univerzitách a bující antisemitismus tamtéž. Nicméně, co se týče pracovního práva, mohou nám být Spojené státy vzorem. Tam pracovní právo umožňuje zaměstnavatelům dávat pracovníkům okamžité výpovědi bez udání důvodu a bez odstupného.

U nás si však si nárokují práva a zapomínají na povinnosti. Třeba učitelé, kteří zdůrazňují, že by měli brát 130 % průměrného platu v ČR. Ale co za to? Už neslyšíme, jak zkvalitnit výuku, jak posunout naše školství dál. Jenom peníze, státe dej, musíš dát. Takhle ne. Obecně by mělo platit, dobří pracovníci ať si vydělají slušné peníze, ale zdůrazňuji, jen ti dobří.

Trochu odbočím do historie k výstavbě železniční trati České Budějovice – Plzeň. Jak je uvedeno v Encyklopedii Českých Budějovic, slavnostní výkop při zahájení stavby provedl kníže Jan Adolf II. Schwarzenberg 17.11. 1866 u dvora Vondrov nedaleko knížecího sídla v Hluboké nad Vltavou, V září 1868 tedy za necelé dva roky byl na 136 kilometrů dlouhé trati zahájen pravidelný provoz. To se nám v nám současnosti zdá jako něco nemožného.

Trápí nás obrovská přebujelá byrokracie ve všech oblastech života, Ta ničí nejen naší zemi, ale celý Západ. U nás je v některých oblastech situace dokonce horší než v jiných evropských zemích. Například, co se týče výstavby dálnic, jsme zoufale pomalí. To se však týká i zkostnatělého pracovního práva, kdy v některých zemích je situace ještě horší než u nás, Například ve Francii je téměř nemožné se zbavit zbytečného zaměstnance. Řešením je zpružnit pracovní trh a umožnit jeho větší flexibilitu. I to jeden ze způsobů, jak učinit podnikání atraktivnější.

Nutné je také omezit tzv. sociální jistoty a snížit vyplácení sociálních dávek. Ty jsou ve skutečnosti nemravné, protože umožňují bezpracný příjem. Mohou být také nebezpečnou drogou umožňující vést zahálčivý život.

Řešením proto musí být návrat k původnímu kořenům, které ze Západu udělaly světovou špičku. Tedy hlavně omezení či rovnou zrušení byrokratických nesmyslů. Důležité jsou tyto tři základní pilíře v Evropské unii, volný pohyb zboží, volný pohyb kapitálu a volný pohyb lidí bez dalších omezení. Co je nad to, je od ďábla! A také přístup ve smyslu, nejdřív povinnosti a až potom práva. Chce to tedy více kapitalismu a méně socialismu, který akorát devastuje společnost a vede k zaostávání. Bohužel však nevidím v Česku žádnou stranu či hnutí, které by ten opravdový kapitalismus prosazovaly. Mám proto velký problém někoho volit.

https://www.encyklopedie.c-budejovice.cz/clanek/zeleznice

Autor: Jan Ziegler | pátek 7.6.2024 11:43 | karma článku: 21,34 | přečteno: 608x
  • Další články autora

Jan Ziegler

Jak Češi nepřátelsky zabrali v roce 1920 rakouské Valtice

Mezi obyvateli tohoto dolnorakouského města převažovali Němci a ti razantně odmítali, aby se stalo součástí nového Československa. Jejich názor však nebyl brán vážně a Češi na tuto zbytečnou provokaci doplatili.

13.6.2024 v 15:35 | Karma: 16,69 | Přečteno: 615x | Diskuse| Společnost

Jan Ziegler

Velký úspěch! Rakovničtí lékaři odstranili obří kýlu

Majstrštyk se povedl chirurgům Masarykovy nemocnice v Rakovníku. Ti použili novou operační metodu přístrojem Fasciotens, který umožňuje operovat velké kýly bez změny anatomie břišní stěny.

12.6.2024 v 10:19 | Karma: 13,18 | Přečteno: 261x | Diskuse| Společnost

Jan Ziegler

Děsivá dopravní neštěstí budou v Rusku přibývat

Byla to hrozná podívaná, v ruském Kemerovu se „splašila“ tramvaj, která za jízdy vyhazovala lidi na silnici. Jeden cestující zemřel, více než stovka jich byla zraněných. Kvůli válce proti Ukrajině se nic nezmění.

10.6.2024 v 13:12 | Karma: 17,57 | Přečteno: 579x | Diskuse| Společnost

Jan Ziegler

Hajlující Filip Turek je nevolitelný ostatně jako každý nácek

Upřímně řečeno, ani jsem nevěděl, kdo to je. Takoví jako on mne nezajímají. Jenomže lidé, kteří píší na facebook „zlatej tatíček Hitler“ patří před soud za propagaci nacismu a nikoliv do parlamentu.

6.6.2024 v 15:29 | Karma: 20,85 | Přečteno: 1528x | Diskuse| Politika

Jan Ziegler

Vylodění v Normandii bylo katastrofou, zbytečně umírali lidé

V těchto dnech si připomínáme osmdesáté výročí vylodění spojeneckých vojsk ve francouzské Normandii. Chcimíři však mají jasno, místo válčení se mělo jednat s Hitlerem a nacisty o míru, koncentráky jsou výmyslem.

6.6.2024 v 13:25 | Karma: 22,59 | Přečteno: 706x | Diskuse| Společnost
  • Nejčtenější

Policie v pohotovosti kvůli hrozbě terorismu. Zadržela podezřelého cizince

8. června 2024  23:01,  aktualizováno  9.6 12:41

Policie dopadla cizince podezřelého ze zvlášť závažného zločinu, po kterém vyhlásila pátrání v...

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Volby vyhrálo ANO před SPOLU. Stačilo! i Přísaha mají dvě křesla, propadli Piráti

9. června 2024  20:29,  aktualizováno  10.6

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO. Od voličů získalo 26,14 procenta hlasů,...

V Polsku propustili z vazby tři ruské špiony, zmizeli neznámo kam

17. června 2024  11:22

Tři ruští špioni, které polský soud propustil z vazby, zmizeli a vyhýbají se nástupu trestu. Není...

Netanjahu po odchodu Gance rozpustil izraelský válečný kabinet

17. června 2024  10:47,  aktualizováno  11:17

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu rozpustil šestičlenný válečný kabinet, píše agentura Reuters s...

Ve Francii se rozjela blesková kampaň. Nevolte extremisty, apeluje Mbappé

17. června 2024  11:09

Po týdnu plném zvratů, zmatků a narychlo uzavřených spojenectví v pondělí za velkého napětí ve...

Soka chtěl vyhodit z balkonu. Za řádění na ubytovně dostal recidivista 17 let

17. června 2024  8:23,  aktualizováno  10:58

Na sedmnáct let poslal Krajský soud v Ostravě do vězení Vojtěcha Studničku obžalovaného z pokusu o...

  • Počet článků 3343
  • Celková karma 23,55
  • Průměrná čtenost 1801x
Jsem publicista, žiji v Českých Budějovicích, mám rád historii i jižní Čechy. Jsem rád za rody vladařů z Rožmberka a knížat Schwarzenberských, které mají zásluhu na zvelebení této půvabné krajiny.

Kontakt: jan.ziegler@seznam.cz