Bojovníci za svobodu projevu jako její úhlavní nepřátelé

Už dlouho se bavím nad tím, co si jisté lidé, hlavně stoupenci SPD, PRO a podobných obskurních spolků představují pod svobodou projevu. Asi takto. My smíme říkat, co chceme, ale vy buďte zticha.

Už dlouho jsem se tak nenasmál, když Josef Bárta pod jedním z blogů v diskusi napsal.

Josef Bárta

29. 3. 2024 9:26

Nechápu, proč jsou tu tolerovány blogy pana Zieglera, už jenom za ty nadpisy blogů by měl vyletět

Tak jsme se pobavili a teď vážně. Už konečně si zřejmě omezenější jedinci uvědomte, že vy nejste majitelé blogu iDNES.cz a nerozhodujete o tom, kdo a co zde smí publikovat, jaké blogy mají být na titulce apod. Pochopte konečně, že více než třicet let už naštěstí tady neexistuje všelidové vlastnictví, nežijeme v socíku, a o majetku rozhodují jeho majitelé či jim pověření zástupci. A to vy v případě zdejších blogů nejste. Takže buď se s tím smíříte nebo vy diskutující či blogeři, kterým se to nelíbí, můžete jít. Nikdo Vás tu násilím nedrží.

Nyní už je po diskusním příspěvku Josefa Bárty jasné, jak by taková svoboda projevu měla vypadat. Ti, co nesdílí moje názory, musí být zticha. Znovu ovšem platí o všech blozích včetně mých, rozhodují admini a ti na mých článcích až na výjimky nenašli nic závadného, i když v několika málo případech stáhli mé blogy z hlavní strany. Tak jsem je buď změnil podle jejich pokynů nebo nechal být. Nikdy by mne však nenapadlo psát plačtivé příspěvky o tom, jak mi všichni ubližují. Dokonce mne tady jisté pochybné existence už vyhrožovaly kvůli mým blogům trestním stíháním. Prý za hanobení národa, přesvědčení a rasy. Tak do toho „hrdinové“, tak udávejte, poslužte si.

To, že jistým jedincům jde ve skutečnosti o zbavení svobody projevu jim nepohodlných lidí svědčí i jejich obdiv k masovému vrahu a válečnému zločinci Putinovi, který v totalitním Rusku nechává zavírat do vězení či rovnou vraždit své oponenty. Případy Politkovské, Němcova či nejnověji Navalného jsou dostatečně známé. A zřejmě by prokremelští kolaboranti rádi zavedli takové pořádky i u nás. K tomu ovšem nedostanou příležitost.

iDNES.cz - Diskuse

 

Autor: Jan Ziegler | úterý 2.4.2024 15:31 | karma článku: 34,29 | přečteno: 1323x

Další články autora

Jan Ziegler

Jak penicilin amerických vojáků zachraňoval život českým dětem

Je to taková méně známá tvář osvobození západních Čech americkou armádou. Mnohé české děti vděčí za své životy penicilinu, který sebou přivezli američtí vojáci. Pokud by ho nedostaly, většina z nich by by nežila.

16.5.2025 v 15:51 | Karma: 14,99 | Přečteno: 251x | Diskuse | Ostatní

Jan Ziegler

Gorolská kapela Lipka, to jsou nejen lidové písně, ale i výtvarné umění

I v letošním roce připravila kapela Lipka, která propaguje lidovou kulturu z Těšínských Beskyd, řadu novinek – jak hudebních, tak společenských! Patří k nim projekt FOLKOVE nebo nový deskal v Bukovci.

15.5.2025 v 13:40 | Karma: 7,07 | Přečteno: 297x | Diskuse | Kultura

Jan Ziegler

To Stalin zradil Vlasova a svoji krutou bezohledností stvořil vlasovce

Hovořit o vlasovcích jako o zrádcích je hodně zjednodušující. Mnozí z nich byli spíše oběťmi souhry krutých událostí. Pravdou však je, že tito vojáci výrazně pomohli v kritických chvílích Pražskému povstání.

14.5.2025 v 13:24 | Karma: 16,45 | Přečteno: 429x | Diskuse | Ostatní

Jan Ziegler

Polsko trestá ruský teroristický útok, zavírá konzulát v Krakově

Existují nezvratné důkazy o ruském žhářství ve Varšavě,uvedli polští představitelé. Příčinou tohoto a dalších teroristických útoků může být fakt, že Rusko tím odvrací pozornost od vlastních katastrofálních selhání.

12.5.2025 v 17:33 | Karma: 17,22 | Přečteno: 357x | Diskuse | Společnost

Jan Ziegler

Putinovské Rusko snese srovnání s nacistickým Německem

Toto přirovnání, které použil prezident Pavel je naprosto přesné. Je konečně třeba tuto pravdu říkat naplno bez ohledu na to, co si myslí Putin a jeho banda. Oni mají k nacismu blíže než si myslíme.

9.5.2025 v 15:04 | Karma: 19,61 | Přečteno: 412x | Diskuse | Společnost

Nejčtenější

Cizinec zaplatil za jízdu taxíkem v Praze přes 200 tisíc, zjistil ráno s hrůzou

13. května 2025  17:07

O více než 200 tisíc korun málem přišel v Praze cizinec, který se v noci vracel na hotel taxíkem,...

Slevy kol tíží přezásobené prodejce. Část z nich zřejmě nepřežije

18. května 2025

Prodejcům jízdních kol se nedaří zbavit zásob, které si vytvořili během boomu v časech pandemie....

Němcová ve studiu zahodila brožurku od Konečné. Nenávist, reagovala komunistka

18. května 2025  12:41,  aktualizováno  14:19

Nesete historickou vinu a podporujete miliardáře Andreje Babiše, zaútočila senátorka Miroslava...

Požadavky odtržené od reality, zoufají po jednání Ukrajinci. Rusové jsou spokojeni

16. května 2025  6:43,  aktualizováno  16:12

Sledujeme online Jednání delegací Ukrajiny a Ruska v Istanbulu po necelých dvou hodinách skončilo. Bylo to první...

VIDEO: Turecké letadlo škrtlo v Praze ocasem o ranvej. Modleme se, vyzýval pilot

13. května 2025  19:14

Napínavý pokus o přistání si prožili cestující na palubě letu TK1771 společnosti Turkish Airlines z...

Polské prezidentské volby 2025: do druhého kola postoupili dva největší favoriti

19. května 2025  8:10

Polsko zvolí nového prezidenta v neděli 1. června. Do druhého kola postoupili varšavský starosta...

Novodobí zelení komunisté nám chtějí vzít auta, varoval Turek na srazu

19. května 2025  8:07

Exkluzivně V království miliardáře Richarda Chlada ve středočeských Všenorech se konalo další setkání Smažák &...

Dostali se až ve druhém kole. Teď deváťákům radí, na co si dát pozor

19. května 2025

Téměř 30 tisíc uchazečů o místo na střední škole nebo víceletém gymnáziu se v prvním kole...

Auto od ministerstva jezdilo pro sociální služby jen tři kilometry měsíčně

19. května 2025  7:40

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) vynaložilo v letech 2014 až 2024 na projekty zvýšení kvality a...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 3525
  • Celková karma 18,76
  • Průměrná čtenost 1747x
Jsem publicista, žiji v Českých Budějovicích, mám rád historii i jižní Čechy. Jsem rád za rody vladařů z Rožmberka a knížat Schwarzenberských, které mají zásluhu na zvelebení této půvabné krajiny.

Kontakt: jan.ziegler@seznam.cz

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.