Valentýnský masakr opozice

Stalo se, co se stát muselo, když se všichni bojí mamuta, rádi by pečínku, ale vylézt z jeskyně se nikomu nechce. Žižka byl taky hejtman, ale s takovýmhle přístupem by křižáky nevyprášil. Takže to podepsali jako tenkrát v Moskvě.    

Jak jsme tady si říkali před 5 měsíci, 14. září: Prožíváme zvrácený retro muzikál "Pražské jaro" o roce 1968 aneb Byli jsme nejlepší, a zase jsme nejhorší , čili všechno už tu bylo, jenom trochu naruby. https://vimmer.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=757228

Tenkrát jsme celému světu chtěli ukázat, jak jsme vyzráli na Rusa, teď jsme měli nejlspší výsledky v boji s virusem. Výsledky jsou podobně bezvadné.

Reformovat socialismus je jak vidno podobný oříšek jako umlátit nenítochřipku19 neustálým testováním nevímečímnevímečeho a nonstop zavřeným kadeřnictvím, zlatnictvím, obuví atd.

Bohužel, muzikál ještě neskončil, pro velký úspěch tu máme pokračování. Historie se jak známo opakuje jako fraška.

Tenkrát po příjezdu Bratrské pomoci odletěla politická reprezentace KSČ do Moskvy, aby podepsala souhlas s dočasnou okupací. Nepodepsal akorát jeden Kriegel František. Včera nám milí hejtmani podepsali souhlas s pokračováním nekonečného nouzáku.

Podepsali všichni.

Což vzhledem k tomu, že se tito zástupci krajského lidu považují za opozici připomíná jinou neslavnou historickou událost z dob americké prohibice (to jak se před sto lety, ano od roku 1919 nesmělo chlastat). A všichni víme, jak to dopadlo. Chlastalo se xkrát víc, a nejlíp se nakonec smála mafie, která si nelámala hlavu nad chvályhodnou státní péčí o nesvéprávné občany. Letos si budou mastit kapsu jiní lidumilové.

Dne 14. února 1929 měl Al Capone nařídit popravu několika mužů konkurenčního gangu. Akce se stala známou jako Masakr na Den svatého Valentýna.[3][4] Al Capone chtěl tehdy dostat především svého rivala Bugse Morana.

Celou operaci řídil Caponeho přítel, Jack McGurn, který sám měl s Moranem nevyřízené účty. Bylo sjednáno, že Moran koupí určité množství kvalitní whisky za velmi výhodnou cenu. K předání mělo dojít 14. února 1929 dopoledne v jedné garáži. Kolem 10:30 hod k místu přijelo policejní auto. V té době bylo v garáži šest členů Moranova gangu a jeden jejich přítel. Moran sám měl zpoždění. Když přicházel, spatřil policejní vůz a schoval se. To mu zachránilo život.

Z auta vystoupili dva policisté a tři muži v civilu. Byli to převlečení Caponeho muži. Do garáže vešli nejprve falešní policisté a všichni přítomní si mysleli, že se jedná o obyčejnou policejní razii. Nekladli žádný odpor. Na požádání složili zbraně a seřadili se všichni s rukama za hlavou čelem ke zdi. Nato se objevili muži v civilu a začala palba, při níž mělo být vystříleno kolem 150 nábojů ráže 45.

Z garáže pak vyšli falešní policisté a před nimi s rukama nad hlavou ti muži v civilu. Všichni pak nasedli do auta a odjeli. Obyvatelé přilehlých domů, kteří si něčeho všimli, si mysleli, že policie dopadla pachatele, a ani je tedy nenapadlo volat policii.

Když na místo přijela skutečná policie, našli člověka, který ještě nějakou dobu dýchal. Byl to Frank Gusenberg. Na otázku, kdo po něm střílel, však řekl, že nebude vypovídat.

Al Capone sám byl v době incidentu na Floridě a Jack McGurn měl také dobré alibi. Bugs Moran se pak veřejně vyjádřil v tom smyslu, že jen Al Capone může mít na svědomí takovou popravu. Tím však porušil mafiánský zákon omerty a v podsvětí ztratil svůj vliv a postavení.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Al_Capone

Autor: Michal Vimmer | pondělí 15.2.2021 9:03 | karma článku: 20,94 | přečteno: 1168x
  • Další články autora

Michal Vimmer

Škola lží a iluzí

7.6.2024 v 11:13 | Karma: 25,73

Michal Vimmer

Přítel Zeleného údolí

6.6.2024 v 11:45 | Karma: 19,39

Michal Vimmer

Pojďte, pane premiére

16.4.2024 v 10:51 | Karma: 32,46

Michal Vimmer

V čem je ten vtip

12.4.2024 v 8:47 | Karma: 22,34