Diskuse

Ahoj, babi!

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Mirka67

26. 7. 2011 17:59
Mirka z Vlnky zdraví Veroniku

Veroniko, chválím Tvé aktivity a velice Tě obdivuji. Já jsem stále taková šedá myš, co se bojí do něčeho pořádnýho pustit, protože už tísíckrát uskočila těsně před sklapnutím pastičky a pak zdrhla, protože se bála vrátit ke skoro hotové práci.

Vidím, že Tvoje nejstarší ratolest je podobně veselé povahy jako můj Ondřej (skoro18!). Marťas bude mít 11tiny a řešíme takové ty prepubertální názory, jako že do hudebky chodí jen šprti, na pionýráku je pruda a k dědovi nepojede, protože vloni přibral díky jejich kuchyni 6kg za 14 dnů.

Po mnoha letech mě zaplesalo srdce radostí, že jsem našla ztracenou zpřízněnou duši z mládí. Teď sice zním jako nějaká stařena, za kterouž se tedy rozhodně nepovažuji, ale pomyslím-li na stáří svých synů, v době nedávné (před 150lety?) bych byla prostě baba, přiznávám.

Přeji Ti klid na psaní a velkou dávku inspirace

Mirka (FB nemám)

0 0
možnosti
DH

starahomolkova

21. 7. 2011 0:51
Když

jsem to četla, tupě jsem se usmívala. Částečně to mám za sebou, ale co nás čeká.....kdo ví. Děkuji, velmi milé.

0 0
možnosti
  • Počet článků 464
  • Celková karma 29,28
  • Průměrná čtenost 1667x
Češtinářka a spisovatelka, tisková mluvčí Společnosti učitelů ČJL

Knihy:

Soukromý nebe (2004)  - pohádka o jedné krásné porodnici, rizikových těhotenstvích a lásce v mnoha podobách. A o Čaroději Gralovi, který v té porodnici pomohl mnoha budoucím maminkám.

Češtinářky 1. 9. 2022

Češtinářky jsem psala od roku 2014 do roku 2021. Snad je to román o českém školství, učitelích studentech a literatuře. A témata? Zásadní - láska, přátelství, souboj jedince s mocí a systémem a reakce nadřízených (mobbing a bossing)... V knize si nejvíc cením hovorů o literatuře ve třídách - ani jsem si nemusela moc vymýšlet, moji bývalí studenti vědí. Nejvíc jsem se bála při psaní kapitol o čertech a ďáblech a při učitelských poradách. Nejvíce jsem hlídala slůvka při rozhovorech s Čarodějem. A nejvíc jsem se nadřela při komponování věrohodné Kristovské paralely. Inspirací k ní mi byl skutečný příběh z jednoho gymnázia na Moravě.

Dost jsem si vymýšlela. Ale situaci v českém školství jsem snad zachytila podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. 

Kdo se odchyluje, musí často z kola ven. Boj se systémem bývá fatální. A v posledních letech se to zhoršuje...

Moje stránky:
https://www.cestinarky.cz/

mail: ver.valikova@seznam.cz