Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Pane poslanče Beznosko, kýháte jako potrefená husa

…. a  vůbec, použít slovního spojení „vrtěti psem“  ve vztahu  k zcela logickému zákazu požívání alkoholu ve sněmovně,  no na poslance, a věřte, že mi je putna z jaké jste strany, dosti trapas.  (http://beznoska.blog.idnes.cz/c/399920/Vrteti-psem-podle-ANO-2011.html#t2 )

Proč vám toto píši? Hlavně proto, že jsem byl jedním z prvních blogerů, kteří  reagovali  článkem na sdělení hnutí ANO o návrhu zákazu prodeje alkoholu  a zbytečného tlachání v poslanecké sněmovně. ( viz http://svojanovsky.blog.idnes.cz/c/399475/Babis-girls-and-boys-jeste-nejsou-semleti.html )  A také protože se stejně jako řada dalších blogerů, kteří se za tyto návrhy svými články postavili, nemohu k vašemu článku vyjádřit v diskuzi.  A to i přesto, že ve svém článku píšete, cituji: „Jsem docela překvapený  s jakou arogancí předkládají poslanci ANO návrh na omezení možnosti svobodně se projevit, což je podstatou demokracie“ , sám jste možnost  diskutovat pod vaším článkem o jeho obsahu čtenářům  zcela nedemokraticky znemožnil. Už to hovoří samo za sebe, vy demokratický pokrytče.

Odvoláváte se na své voliče, kteří vás, Adolfa Beznosku , zvolili. Pardon, zapomněl jsem na … a potažmo politickou stranu ODS.  Ptal jste se jich, zda  jsou s vámi zajedno v názoru na popíjení alkoholu v průběhu jednání poslanecké sněmovny? Ptal jste se jich také na to, zda jsou s vámi zajedno v názoru na prachsprosté mlácení prázdné slámy za řečnickým pultíkem?  Pokud vám to neřekli oni, tak vám to teď píši já. Pane poslanče, vadí mi, když čtu, že nějaký doktor ordinoval či dokonce prováděl  lékařské zákroky opilý, vadí mi, když přistihnou řidiče městského autobusu s 1,8 promile alkoholu v krvi, vadí mi opilý policista v uniformě, podnapilý rozhodčí na fotbalovém utkání. A také mi vadí, že o zákonech, které jsou i pro mě závazné, hlasují podnapilí poslanci! Ano, generalizuji, ale neplatím daně na to, aby ve sněmovně seděl byť jen jeden alkoholem ovlivněný poslanec.  Prostě v práci se nechlastá! A basta! 

Ale vám to zřejmě nevadí. Nebo to je jen „opoziční“ stanovisko, kdy se vše logické a rozumné předložené těmi, co jsou aktuálně u moci, musí opozičně označit jako populistické  a tedy řádně odsoudit a hlavně neodhlasovat?  To vám nestačil jeden reprezentant vaší strany, který  se proslavil svou láskou k levnému alkoholu z poslanecké kantýny   (http://cs.wikipedia.org/wiki/Petr_Kott )? Jistě už jste to „napříč politickým spektrem v kuloárech probrali“ . Až však budete o tomto návrhu hlasovat, tak si prosím uvědomte, že vaše ano dalšímu alkoholu ve sněmovně bude povýšení sebe sama do kategorie nadlidí stojících nad zákony této republiky, kde už třeba je kmotr vaší partaje pan Janoušek (http://svojanovsky.blog.idnes.cz/c/394453/Co-plati-pro-kmana-neplati-pro-pana-aneb-nadclovek-Janousek.html ).

Pane poslanče,  ve svém výše uvedeném článku jsem citoval tehdejšího předsedu vlády, dnes prezidenta republiky, do kterého jste si,  jako skalní člen vaší partaje, neodpustil rýpnout.  Neprotiřečíte si náhodou?  U něj vám to „pod vlivem“ vadí.  A u kolegů poslanců ne?  Nevím, zda jste můj článek četl, tak trošku mám pocit, že ano. Ale buďte v klidu, z toho, že by jste si přivlastnil něco z jeho obsahu a potom to rozvedl ve vašem článku vás nepodezřívám.  To proto, že z mé strany to byla citace či spíše konstatování a od vás by to mohlo znít, třeba i spatra, až příliš populisticky. A vy a vaši soukmenovci přece ten populismus tak strašně, ale opravdu strašně moc, nesnášíte, že?

Takže, pane poslanče, na zdraví. Vás, vašich voličů i nevoličů, prostě nás všech. Ale až po práci!

 

Autor: Jindra Svojan | pátek 7.3.2014 19:49 | karma článku: 26,89 | přečteno: 901x
  • Další články autora

Jindra Svojan

Chudáci děti

Původně jsem psal článek pro http://www.basketbal-klatovy.cz. Okolnosti, o kterých je zmínka v závěru, mě přesvědčily o tom, že si článek zaslouží své místo na mém blogu.

25.3.2021 v 11:57 | Karma: 8,07 | Přečteno: 256x | Diskuse| Sport

Jindra Svojan

Máme svobodu.

Potřetí v tomto roce byly sportující děti vyhnáni z hal a tělocvičen. Třetímu zavření škol zabránily jen vyhlášené vánoční prázdniny. Vláda má plná ústa nežádoucí vysoké mobility lidí ale MHD je přeplněná a bez jakýchkoli opatření

18.12.2020 v 13:20 | Karma: 18,07 | Přečteno: 342x | Diskuse| Politika

Jindra Svojan

Vraťte dětem sport!

Lékařská komise ČOV a drtivá většina pediatrů varují před tvorbou generace „covidových dětí“. Souboj zastánců „zpřísňování“ a „uvolňování“ graduje. Tisíce úředníků na ministerstvech plodí „úderné nesmysly“ Ztratil se zdravý rozum?

30.11.2020 v 15:52 | Karma: 15,53 | Přečteno: 329x | Diskuse| Sport

Jindra Svojan

Jak je libo. Hitler v lednu a také v prosinci. Heydrich v únoru ...

Nestačily hrnečky, teď už zdaleka ne "naše", ale nevím čí vojsko, vyrukovalo s trhacím kalendářem. Opravdu skvost.

28.5.2020 v 20:07 | Karma: 22,38 | Přečteno: 498x | Diskuse| Politika

Jindra Svojan

Trenére, musíte …!

Toto je čtení pro trenéry. Pochopí, že „v tom” nejsou sami. Také pro ty, kteří si trenérskou práci malují v růžových barvách „naprosté a oddané součinnosti po linii rodiče – sportující dítě – trenér“.

6.12.2018 v 11:04 | Karma: 21,04 | Přečteno: 500x | Diskuse| Sport
  • Nejčtenější

Policie v pohotovosti kvůli hrozbě terorismu. Zadržela podezřelého cizince

8. června 2024  23:01,  aktualizováno  9.6 12:41

Policie dopadla cizince podezřelého ze zvlášť závažného zločinu, po kterém vyhlásila pátrání v...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Volby vyhrálo ANO před SPOLU. Stačilo! i Přísaha mají dvě křesla, propadli Piráti

9. června 2024  20:29,  aktualizováno  10.6

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO. Od voličů získalo 26,14 procenta hlasů,...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Policie prověřovala nákup vojenského materiálu pro Ukrajinu. Zajistila 300 milionů

5. června 2024,  aktualizováno  8.6 21:12

Premium Česká policie v tichosti prověřovala třaskavý případ, který může mít negativní dopad na zbrojní...

Pokuta 200 milionů eur plus penále. EU trestá Maďarsko za migrační politiku

13. června 2024  10:12

Maďarsko musí zaplatit jednorázovou pokutu 200 milionů eur (4,9 miliardy korun) a penále ve výši...

V SOCDEM to vře, Hamáček odchází. Stranu už nepoznávám, říká

13. června 2024  10:01

Po Miloši Zemanovi a Jiřím Paroubkovi odešel ze sociální demokracie další její bývalý předseda. Po...

Byly tu krysy a smrad, říká vrátná. Policie vyklízí kemp u Úřadu vlády

13. června 2024  9:56

Policisté ve čtvrtek ráno z důvodů opravy barokní zdi u Úřadu vlády začali vyklízet „petiční...

VIDEO: Italští poslanci se porvali kvůli vlajce, napadeného museli vyvést

13. června 2024  9:50

V italském parlamentu se ve středu strhla bitka. Desítky zákonodárců a parlamentních zřízenců se do...

Opalovací krém pro miminka: Jaký vybrat?
Opalovací krém pro miminka: Jaký vybrat?

Pokožka novorozenců a kojenců je tenká, zranitelná a má méně melaninu, což je pigment, který chrání pokožku před slunečním zářením. Kůže miminka je...

  • Počet článků 47
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1760x
Jsem z největšího moravského města v Čechách. Kdysi jsem vystudoval VŠ v Liberci a v textilní branži se pohyboval i na vysokých manažerských postech, kromě ČR také například v Alžírsku a Číně. Po roce 2000 jsem se věnoval krizovému manažerství. Na stará kolena jsem vystudoval Trenérskou školu FTVS Univerzity Karlovy a mohu se tedy v posledních letech, s ohledem na finanční nezávislost, věnovat profesionální trenérské a manažerské práci v basketbalu, mé životní lásce.