Nebezpečný rituální cirkus v Chrámu sv. Víta
Duka se neštítil ve svém "cirku" angažovat i Večerníčka :-(
Propojení médií a politiky je tím nejhorším, co se může z hlediska demokracie stát; vlastně se u nás už stalo a dlouhodobě děje. Havlovi pohrobci v zásadě ovládli – i když v různé míře - všechna média, nejvíce právě Českou televizi (po známých událostech bivakujících politiků, umělců a pseudointelektuálů v letech 2000-2001).
Ještě tragičtější - a pro ateisticky založené Čechy i nepředstavitelnější - je propojení nejvlivnějšího média s nejsilnější církví. To je něco, co jsme do této míry neznali a k čemu byly otevřeny i finanční kanály až prostřednictvím šíleně předimenzovaných církevních „restitucí“.
A už je to tady. Můžeme vidět první projevy této mesaliance. Předvídal jsem to a už před půl rokem jsem napsal článek: „Církev – zejména katolická - je mocenská instituce. Nedemokratická!“. Uvedu výňatky: „Ano, církve nepochybně peníze od nás všech použijí k upevnění svého vlivu, k jakési rekatolizaci (propaganda, školy, tisk, rozhlas, televize). ... Nechci přispívat na misijní činnost a rekatolizaci. ... Církev svou organizací a nedemokratickými strukturami ustrnula ve středověku. ... Proto nestojím ani o to, aby se mi do života nabourávala (místo státu) kterákoliv církev. Je to z louže pod okap.“
Abych se vrátil k České televizi. Tento podivně řízený moloch tyjící z veřejnoprávního nároku na naše povinné příspěvky zneužil šedesátého výročí televizního vysílání v Československu, které si přisvojil. Celý tento cirkus s rituálními náboženskými prvky vyhovuje také propagandě katolíků. Ti zase zneužili chrám, o který se soudili se státem a který historicky patří více občanům než konkrétní církvi.
Děsím se oné požehnané „další práce do budoucích dnů“. Ať si každý říká co chce, pro mě tím nastala doba mediální rekatolizace českých zemí. Pokud nás Česká televize bude náboženským tmářstvím krmit nad míru, měli bychom to jako její nedobrovolní sponzoři dát veřejně důrazně najevo.
Ideologické zneužití médií komunisty by nás mělo varovat. Ale ani komunisti by si nedovolili v den výročí Květnového povstání z roku 1945 místo uctění památky padlých propagovat nějaké spřízněné médium.
Dušan Streit
Další zákeřná sketa – Viktor Nárožný

Nevím, jestli se jedná o alter ego Leo Wolfa nebo o reálného zákeřného fízla, který pomlouvačně kydá špínu s cílem mě znevěrohodnit.
Dušan Streit
Atomová Julia by z vozíčku ubránila Krym

Na Bělehrad! Tato scéna Švejka mávajícího berlí na kolečkovém křesle se mi vybavila poté, co byl zveřejněn odposlech telefonátu Tymošenkové s bývalým místopředsedou ukrajinské bezpečnostní rady Šufryčem.
Dušan Streit
Totalita protektorátní byla ještě zrůdnější než komunistická

Německá okupace byla horší než sovětská. A člen KSČ, který z ní po Listopadu vystoupil, aby dělal politiku jinde, je hoden většího opovržení než dnešní člen KSČM.
Dušan Streit
Ministryně Válková, omluva zdaleka nestačí!

Tato předlistopadová členka KSČ, trvale bydlící v bavorském Pasově, která byla ještě v roce 2011 vedoucí katedry na plzeňských právech, jež sama získala profesuru na tak „prestižní“ univerzitě, jako je trnavská, se nikdy neměla stát českou ministryní, navíc v resortu spravedlnosti.
Dušan Streit
Divadelní ministr obrany vs normální pán. Vadí ještě komunista víc?

V jídelně máme televizi a já mám hloupý zvyk při obědě přes protesty svého staršího syna pouštět ČT 24. A tak v neděli většinou vidím kousek Otázek Václava Moravce. Nemám ho rád, nedívám se cíleně, takže nevídávám začátek ani konec.
Další články autora |
Poslala manželce zprávu, že jsme milenci. Sekal jsem ji do hlavy, vypověděl primář
Šokující detaily mimořádně brutální vraždy dnes zaznívají u Krajského soudu v Plzni, kde stanul...
Advokát Prouza spáchal sebevraždu. Nechal po sobě dopis na rozloučenou
V sobotu spáchal sebevraždu renomovaný padesátiletý advokát a bývalý českobudějovický soudce Daniel...
V Indii se zřítil letoun s 242 lidmi mířící do Británie, dopadl na lékařskou ubytovnu
Letadlo společnosti Air India s 242 lidmi na palubě mířící do Británie se krátce po startu zřítilo...
Rudé prádlo a finta se třpytkami. Strip klub v Charkově nabízí show i útěchu
Když si dvacetiletá Lisa na svou směnu ve striptýzovém klubu v ukrajinském Charkově obouvá boty na...
Sláva v Přešticích. Na svatbu komtesy z rodu Černínů přijel i belgický král
Své ano si v Kostele Nanebevzetí Panny Marie v Přešticích řekli v sobotu v poledne osmadvacetiletá...
Zásadní průlom. Americký úřad schválil injekci proti HIV, za vývojem stojí Čech
Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) schválil dvakrát ročně podávanou injekci americké...
Emotivní chvíle. Jediný přeživší havárie Air India pohřbil bratra, který při letu zahynul
Z rodinné návštěvy v Indii se měli oba sourozenci vrátit domů do Británie spolu. Pád letu Air...
Trump se rozhodne do dvou týdnů, zda USA udeří proti Íránu
Sledujeme online Americký prezident Donald Trump se v průběhu následujících dvou týdnů rozhodne, zda se Spojené...
SPOLU může kvůli kauze padnout na 17 procent. Průzkum je varováním i pro STAN
Podle výzkumu společnosti STEM pro CNN Prima NEWS bitcoinovou kauzu považuje za závažnou více než...
- Počet článků 1144
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 3938x
Poslouchám hard rock, nejraději DEEP PURPLE. Mám v oblibě sport a považuji jej za součást hygieny. Hodně čtu, rád píšu a formuluji své názory. Pozor, jsou někdy otevřené a provokativní!
Když 2x prokliknete mou fotku, uvidíte sami...
Seznam rubrik
Oblíbené stránky
Oblíbené články
- Václav Havel a zpronevěry peněz pro antikomunisty
- Podivné restituce Václava Havla
- Havel si přál návrat sudetských Němců i jejich majetku
- Polansky: Bouře (o Schwarzenbergovi a Havlovi)