Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Danuše Nerudová naštěstí nepostoupila

Danuše Nerudová se ze začátku zcela vážně chlubila tím, že nemá jako jedna z mála žádnou komunistickou totalitní minulost. Stopla to až poté, když se stala terčem vtipů kvůli tomu, že byla za totáče teprve školačkou. 

Na svém brífinku po skončení prvního kola paní Nerudová mj. řekla:

"Vzedmuli jsme vlnu, za obyčejnou holkou, která nikdy nebyla v politice, ale jen chtěla prosazovat témata, která se týkají nás všech, a která se týkají i mladých lidí. ...začal se psát příběh, který je inspirací pro všechny ostatní, že skutečně má smysl se snažit, že máme všichni moc měnit věci...  ...že se pootevřely dveře pro ostatní, kteří půjdou za mnou... a myslím, že můj úžasný tým, který stál po celou kampaň, a věci, které v té kampani dělal, tak si některá z dalších generací bude číst v knihách a bude se o nich psát jako ty nové prvky politického marketinku, které se dostaly do politické kampaně.

Dále zmínila pravdivou skutečnost, což dokládaly desítky mladých členů jejího týmu, co s ní byly na pódiu: 

"Když jsem se rozhodla, že budu kandidovat, tak jsem záměrně chtěla úplně mladý tým, lidi kteří nebyli zatíženi politickým marketinkem, čistých duší, kteří to vlastně dělali z nadšení, a dělali to proto, aby oslovovali mladou generaci, a aby dělali věci jinak. Já myslím, že jsme se na této cestě ani jednou neušpinili. Z tohoto místa říkám, že jsme celou dobu vedli pozitivní kampaň, a myslím, že jsme přispěli k dobré náladě v této zemi."

Potud vše v pořádku, jenže závěr vystoupení paní Nerudové už musel nutně budit rozpaky. Zejména s ohledem na tu spoustu "čistých duší," kterými byla na pódiu obklopena. Paní profesorka Nerudová, která je hrdá na to, že se neušpinila na rozdíl od jiných rudou totalitou, a z podstaty své profese je  neustále mezi mladými, žel zřejmě už totalitu ze svého života úplně vymazala. 

Danuše Muzikářová

Paní profesorka Nerudová pravděpodobně vůbec netuší, že tak jako ona se kdysi v Brně narodila jedna taky  "obyčejná holka, která nikdy nebyla v politice, ale jen chtěla prosazovat témata, která se týkají nás všech, a která se týkají i mladých lidí." Byla to dokonce její jmenovkyně, taky Danuše, Danuše Muzikářová, a tématem, které chtěla prosazovat byla svoboda Československa, a kvůli tomu šla v Brně demonstrovat dne 21. srpna 1969 proti sovětským okupantům, v den prvního výročí jejich zločinného přepadení naší země. Při demonstraci byla Danuše Muzikářová ovšem zastřelena nikdy nezjištěným příslušníkem československých ozbrojených sil, tehdy sil již stoprocentně kolaborantských, neváhajících vraždit své spoluobčany. Kvůli tomu, že chtěla pro svou zemi svobodu.

Takže když paní profesorce tragický příběh Danuše Muzikářové zřejmě unikl, tak těžko  mohla povědět svému mladému týmu o  jejich vrstevnici, a o své předchůdkyni Danuši, která za svobodu zaplatila tu nejvyšší daň. Ani o té hrozné době, kdy komunisté v zájmu upevnění své moci neváhali posílat své ozbrojené složky střílet po vlastních spoluobčanech. Vůbec svůj tým, ani diváky brífinku a své příznivce nevarovala třeba před tím, že oba postupující do dalšího kola mají za sebou jistou totalitní minulost, a neřekla jim, ať tedy vybírají velmi obezřetně, a hlavně, ať jsou potom na zvoleného prezidenta velmi přísní, a pozorně ho sledují. 

Něco takového prostě ani náhodou. Po ohromujících ovacích totiž na závěr brífinku Danuše Nerudová řekla, že "stojíme na začátku úplně nového příběhu... ...a pořád je tady velké zlo, a to zlo se jmenuje Andrej Babiš. To zlo neodešlo, a dostalo poměrně dost procent... a to zlo musíme porazit."   "Já bych chtěla pogratulovat demokratickému vítězi, což je Petr Pavel, opakovaně jsem ve svých vystoupeních hovořila, že bych neměla problém ho podpořit ve druhém kole, já mu gratuluji, a my spolu dnes večer budeme hovořit o tom, jaké jsou možnosti..."

Takže najednou provádí paní Nerudová úžasný veletoč, a už bere aspoň jednoho totalitního kandidáta na milost, a dokonce téměř jako prezidentka oslovuje národ a radí mu, koho má volit. Možná to ale nemyslela úplně vážně, že by si národ neporadil bez ní, a třeba si jen chtěla u pana Pavla trochu šplhnout. Naznačuje to ovšem, že v zásadních věcech je možná příliš flexibilní, ona sama nebo její poradci, a tak je možná lepší, že zatím se prezidentkou ještě nestane. 

 

Autor: Jan Šesták | neděle 15.1.2023 18:40 | karma článku: 31,99 | přečteno: 1281x
  • Další články autora

Jan Šesták

Jak prezident Petr Pavel řešil své známky

"Moje vize byla nemít žádný portrét, nemít žádnou známku, a pokud možno se takhle nezviditelňovat." Dále na středeční tiskové konferenci pan prezident Pavel zmínil, že to není způsob prezentace, který by mu byl vlastní.

9.6.2023 v 10:38 | Karma: 15,38 | Přečteno: 541x | Diskuse| Společnost

Jan Šesták

Rozhlas vykročil do další stovky naplno, stejně jako děkování za pozvání

Nejen náš rozhlas, ale podobně i televize či internetové podcasty jsou zaplaveny inflací děkování za pozvání. Zejména ve vysílání zpravodajských stanic, jakou je třeba Český rozhlas Plus, s krátkými vstupy expertů či politiků.

23.5.2023 v 11:23 | Karma: 10,11 | Přečteno: 251x | Diskuse| Média

Jan Šesták

Michael Kocáb si asi dovolil už hodně

Když na stanici ČRo Plus řekl: "Prezident s komunistickou minulostí? Plivnutí do tváře všem obětem komunistického režimu," a dodal: "Naprosto nepřijatelné a zklamání, že je tady 70 % voličů, kterým nevadí komunistická minulost."

26.1.2023 v 12:16 | Karma: 27,00 | Přečteno: 1713x | Diskuse| Společnost

Jan Šesták

Ministerstvu zdravotnictví České republiky

Vážení pracovníci ministerstva zdravotnictví. Velmi pravděpodobně došlo v souvislosti s aktuálním nouzovým stavem ke dvěma pochybením ministerstva, které na různých úrovních buď řídíte, nebo kde máte různé funkce.

16.12.2021 v 0:35 | Karma: 20,45 | Přečteno: 642x | Diskuse| Společnost

Jan Šesták

Čest a sláva neočkovaným, kteří byli nakaženi covidem až v říjnu či listopadu

Je naprosto úžasné, že za jeden a půl roku ani jednou nezaváhali v dodržování ochrany, či v udržování své fyzické i duševní kondice. Tato skutečnost nade vší pochyby potvrzuje jejich velmi odpovědný přístup k celé pandemii.

12.11.2021 v 0:59 | Karma: 27,89 | Přečteno: 1239x | Diskuse| Společnost
  • Nejčtenější

Policie v pohotovosti kvůli hrozbě terorismu. Zadržela podezřelého cizince

8. června 2024  23:01,  aktualizováno  9.6 12:41

Policie dopadla cizince podezřelého ze zvlášť závažného zločinu, po kterém vyhlásila pátrání v...

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Volby vyhrálo ANO před SPOLU. Stačilo! i Přísaha mají dvě křesla, propadli Piráti

9. června 2024  20:29,  aktualizováno  10.6

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO. Od voličů získalo 26,14 procenta hlasů,...

Velké požáry ve středních Čechách: vzplála výroba pyrotechniky a sklad

14. června 2024  15:28,  aktualizováno  16.6 5:41

Středočeští hasiči zasahují u dvou velkých požárů. V obci Praskolesy poblíž Hořovic na Berounsku...

Převrat v britské politice? Nacionalisté v průzkumech poráží vládní stranu

16. června 2024

Premium Do britských parlamentních voleb zbývají ani ne tři týdny a vypadá to na velký propadák vládních...

Past na mobil v ruce. Chorvatské radary řidiče vyfotí a rovnou mu pošlou pokutu

16. června 2024

Premium Řidiči cestující v létě na dovolenou do Chorvatska mohou být nemile překvapeni, když jim do Česka...

Čokoládová holčička osladila život v SSSR. Boj o svou tvář ale prohrála

16. června 2024

Seriál Kdo by neznal Aljonku. Nejslavnější ruská čokoláda je na trhu už téměř šedesát let a její věhlas...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 505
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2756x
Pamětník, který se snažil byť jen nepatrně ovlivňovat dění u nás už za totality, a tak by se pomocí blogu rád pokoušel o totéž i nyní...

Seznam rubrik