"Odpouštím ti"
My tolerujeme homosexuály, ale právě oni jsou naprosto netolerantní, jelikož netolerují naše názory (rozumějte "homofobní" - z jejich pohledu). Tak tento názor momentálně frčí na blozích, jejichž autoři se módně označují za "politicky nekorektní".
Tolerance musí být symetrická. Pokud chci, aby mi někdo něco toleroval, musím být ochoten tolerovat to i já jemu. Říkají to oni, říkám to i já, v tom jistě sporu není. Problém začne být, když se zeptáme, co přesně leží na těch miskách vah zvaných symetrie tolerance.
Mezi řádky oněch hrdých nekorektníků lze vyčíst, že když oni mě budou tolerovat dejme tomu život v homosexuálním vztahu, měl bych já jim tolerovat v diskusi sem tam nějaký homofobní názor. Ale jaký? Jaký bianco šek chtějí za svou toleranci konkrétně vystavit? Dohodneme-li se předem, "co za to", můžeme to třeba podepsat. Ale pokud jsme se nedohodli, obávám se, že jedinou možnou protislužbou za jejich toleranci mojí homosexuality je tolerance jejich heterosexuality.
Promiňte, nechci být ošklivý, diskutovat můžeme o čemkoliv. Ale mám-li si od chvíle, kdy jste mi začali tolerovat, že miluju kluka místo holky, připadat jako netolerantní nevděčník pokaždé, když s vámi v diskusi v něčem nesouhlasím... tak v tom případě mě snad radši netolerujte.
Kdyby aspoň šlo o diskuse o nějakých nových zásazích do právního řádu jako je antidiskriminační zákon, adopce dětí homosexuály, pozitivní diskriminace, atd. (jako konzervativec jsem převážně proti) ... Ale kdepak, ono jde většinou o tak životně důležité záležitosti jako je nutnost, aby si homosexuálové uvědomovali, že jsou "nemocní" a jejich vztah není "plnohodnotný". Tolerovaní, ale nemocní. Musím se vždycky usmívat, jak své oponenty vyvedu z míry, protože nemám problém ani s tím, uznat že nejsem "normální". Zároveň mi však tuhne úsměv při zjištění, co vlastně mnohým z nás postačuje k pocitu uspokojení. Vždyť jsme všichni mírumilovní a tolerantní lidé. Jen je nutné, aby bylo jasně řečeno, že my jsme ti tolerující a ti druzí jsou ti tolerovaní.
Když někdo nad někým otáčí palec nahoru nebo dolů, není vůbec důležité, kam ho otočí (samozřejmě, že nahoru - vždyť jsme tolerantní!). Jde o to, že to je náš palec, ne palec těch druhých.
David Regner
Homosexuální adopce - krok vpřed nebo zpět?
Současná diskuse o umožnění adopce dětí lidem žijícím v registrovaném partnerství, je opět jedním kolosálním nedorozuměním. Laická veřejnost se domnívá, že se jedná o přiznání dalších práv homosexuálům. Další krok směrem někam do neznáma (tedy i k možnému zániku civilizace). A přitom opak je pravdou - jde o krok směrem zpět. K odstranění jednoho pár let starého legislativního zmetku.
David Regner
Duhové peníze a politická korektnost
Ve včerejších zprávách jsem se dočetl o tzv. duhové ekonomice či duhovém marketingu - zaměřeném cíleně na homosexuály. Je to rodící se trend ve světě. Zaujalo mě vyjádření některých českých firem v tom smyslu, že mezi svými zákazníky nedělají rozdíl podle pohlaví či sexuální orientace. Trochu v tom cítím zhoubné působení atmosféry "politické korektnosti". Jakoby těmto firmám spadl kámen ze srdce, že se jim z choulostivé otázky podařilo korektně vybruslit. Všichni lidé jsou si přece rovni ... a racionální ekonomické kalkuly jdou stranou.
David Regner
Jak souvisí homosexualita se sexem?
S pobavením (občas i lehkým zděšením) sleduji v diskusích a blozích, jak mnoha lidem při pohledu na slovo "homosexualita" začnou v hlavě blikat tři písmena z něj: S, E, X.
David Regner
Pravdoláskaři
U jedné citace z knihy Vlastimila Ježka "Střepiny chobotnice" jsem se zamyslel nad pojmem "pravdoláskaři". Kde se to slovo vzalo? Proč se používá?
David Regner
Co je špatného na evropské vlajce?
Prezident Klaus má pravdu, že pro Česko není jiná alternativa než členství v EU. Má také pravdu, že podoba EU má naopak spoustu alternativ. A držím mu palce v jeho snaze bojovat za svobodné, demokratické střetávání těchto alternativ, pokud to tedy myslí upřímně. Proč mu ovšem vadí vlajka EU?
| Další články autora |
OBRAZEM: Miss Czech Republic 2026 představila TOP 10 finalistek. Máte mezi nimi favoritku?
Ředitelka soutěže Miss Czech Republic Taťána Makarenko představila desítku finalistek pro rok 2026....
U Dvoreckého mostu už jsou jámy. Krištof Kintera promění zanedbané místo ve světelný hit
U Dvoreckého mostu vzniká světelný park, který má přilákat turisty i místní. Okolí zkratky mezi...
Pradávní tvorové na Smíchově „přežijí“. Zanikne ovšem slavná nádražní hospoda a zmizí bariéry
Jižní část Smíchova prochází výraznou proměnou. Vedle developerského projektu tu roste také...
Pražské ulice jsou zajímavý retroautosalon. Havlův Golf, sovětská Lada, německé Scorpio a další
Když pojmete procházku po městě jako výlet za automobilovými veterány, určitě neprohloupíte....
OBRAZEM: Flora je po měsíci prací k nepoznání. Stanice metra působí až strašidelně
Stanice metra Flora na lince A je zhruba měsíc po uzavření velkým staveništěm. Původní sovětské...
Arnold Schwarzenegger plánuje velký návrat: King Conan, nový Predátor i pokračování Komanda
Legendární Arnold Schwarzenegger ztvárnil několik osvalených akčních hrdinů počínaje sebou samým na...
Čas bez rodiny mi nikdo nevrátí, štkal obžalovaný za novou zabijáckou drogu
Deset, osm a šest let vězení uložil v pátek odpoledne Krajský soud v Ostravě třem obžalovaným z...
Kamionu na D5 u Prahy praskla pneumatika a skončil na boku, tvoří se kolony
Provoz na dálnici D5 u Prahy ve směru na Rozvadov v pátek odpoledne zkomplikovala nehoda kamionu....
Výstava v Českém Těšíně představí neznámá díla malířky Idy Münzbergové
Výstava Ida v Českém Těšíně představí známá i neznámá díla malířky Idy Münzbergové. K vidění budou...

Hormonální rovnováha po 40? Existuje přírodní cesta, jak se cítit lépe
Únava, výkyvy nálad, problémy se spánkem nebo náhlé pocení. Po čtyřicítce se hormonální změny hlásí o slovo častěji, než si myslíme. Existuje ale...



















