Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Nejhoršími pracujícími důchodci jsou alfa samci. Nejlepšími gama samci.

Tím ovšem nemám na mysli ty alfa samce s přetočeným pracovním tachometrem, kteří berou šéfovský plat a k tomu ještě starobní důchod. Ti jsou, jak říkáme v naší odborné hantýrce „nepraví prduši“.

Dokud je totiž alfa samec vůdcem stáda, tak je čistým alfa samcem bez jakýchkoliv přívlastků. Pokročilejší věk z něj totiž dělá ještě nebezpečnějšího tvora, než byl kdykoliv předtím, kdy mu alespoň záleželo na ženských. Mám na mysli takové alfa samce, kteří se chtějí z důchodu vrátit do pracovního procesu jako se Napoleon chtěl vrátit z ostrova Elby zpět do císařského paláce. Je sice pravda, že dnes v době nedostatku pracovních sil je i penzionovaný alfík dobrý, ale to neplatí o vedoucích a dobře placených flecích. Zde je pořád hodně povolaných ale málo vyvolených. Sezónní a jiné výpomocné práce pro stále ještě zdatné dědky, kteří ještě umějí máknout, jsou, ale není většího průšvihu, než když se ukáže, že na první pohled zdatný pracovitý dědek je zároveň i alfa samec. Každý personalista by měl vědět, že ani pracovní zařazení do funkce topiče kotle na tuhá paliva alfa samectví z hlavy nikomu nevytluče. To je dopředu jasné. Vím to z vlastní zkušenosti. Takový topič, o jehož předchůdci se pomalu ani nevědělo, se bude okamžitě dožadovat své účasti na pracovních poradách vedení. A jako za koho byste tam byl? No za kotelnu. Bez ní si v zimním období nikdo ani nevrzne a nikdo jiný problematice obsluhy kotle nerozumí. No dobře, dobře. Na začátku topné sezóny si vás pozveme. Alfa samec tenhle ústupek ovšem nepovažuje za vítězství, ale za projev těžko akceptovatelného povýšenectví, které by se nemělo trpět. Silou své osobnosti přetáhne na svou stranu uklizečky a ostatní pomocný personál se zvýšeným výskytem beta a gama samců. Na poradě vedení se pak vytasí s požadavkem, aby se místo investice do rozšíření počítačové sítě raději pořídil nový kotel a vyměnila se topná tělesa.

K jeho vlastní smůle však dosáhne jen toho, že rázem přestane být pod hranicí rozlišovacích schopností stávajícího šéfa /zpravidla také alfa samce nebo alfa samice/. Konce alfa samců ,i těch na vejminku ,bývají zpravidla fatální.

U gama samců je situace přesně opačná. Ti jsou přímo předurčení k dlouhému pracovnímu životu a závěrečné „prdušství“ zpravidla bývá pro ně vrcholem jejich kariéry. Zažívají štěstí, kterého se jim v předchozích letech submisivního hrbení dostávalo jen zřídka. S jistotou státem garantovaného důchodu se stává jakýkoliv jejich další příjem tučnou prémií navíc. Konečně tak mohou poznat, jak by se jim mohlo žít, kdyby měli ostřejší lokty a drzejší čelo a nebáli se přihlásit o zvýšení platu. Teď ho mají a přitom makají jen na zkrácený úvazek. Celoživotní nezájem žen je už tolik netrápí. V jejich věkové kategorii zdědkovatěli i alfy a bety. I na ně už baby kašlou. Bůh konečně začal být ke všem stejně spravedlivý. Gamíci často bývají ke stáru zdravější a kdyby nebyli od přírody málo průbojní, mohli by se na stará kolena stát klidně i alfy, které teď často potkávají s francouzskými holemi. Mnozí gamíci si dokonce až nyní plní své dávné sny, o kterých se jim opravdu mohlo jen zdát. Není to všeobecně známo, ale donedávna poměrně dost gamíků pracovalo na málo placených místech operátora nebo obsluhy lékařského rentgenu. Jak už zařazení do skupiny gama samců napovídá, většina z nich je odolná proti gama záření a díky tomu bez újmy na zdraví snesou i zvýšené dávky radioaktivity. Další jejich výhodou je, že se před nimi ženy nestydí. Projevuje se totiž u nich tzv. celluloidový efekt, který je v předchozích životních etapách často traumatizoval, ale který se nyní stal jejich výhodou. Pryč jsou ty doby, kdy holky vykazovaly z šatny alfy a bety, jen Pepíček gama mohl zůstat, protože je hodný a neškodný. Přitom by ho ovšem stejně vykoply, pokud by zůstal, neboť by si svou nečekanou opovážlivostí okamžitě vykoledoval dočasné povýšení do skupiny beta. Nyní zůstat může a ještě rozkazovat. Například : Svlečte se do pasu! Ano i podprsenku. Od pasu dolů si všechno sundejte! I kalhotky, prosím. Na rozdíl od alfíků, kteří na podřízených pozicích určených pro pracující důchodce se vyloženě trápí, gamíci u rentgenu mají šanci, že jim pošlou na povinný rentgen plic všechny finalistky krajského kola Miss České republiky. Zatímco VIP hosté si budou maximálně užívat jejich promenádu v plavkách, celofánový gamík si bude užívat promenádu topless, kterou si bude navíc režírovat sám : Nadechněte se, nedýchat a nehýbat se..děkuji. Další prosím...

I kdyby si však gama samec místo obsluhy lékařského rentgenu nesehnal, i tak mu bude blaze. Už nemusí vítězit, už nemusí neúspěšně balit hezké ženské a s jedním příjmem navíc si ho dokonce začne vážit i jeho vlastní žena /jen nám tatínku dlouho vydrž/. Prostě gama happy end.

 

Autor: Vilém Ravek | neděle 27.10.2019 19:48 | karma článku: 19,32 | přečteno: 1015x
  • Další články autora

Vilém Ravek

Já nejsem agresivní nevychovanec, jen mám špatně seřízený automatický našeptávač

Kvůli prediktivnímu našeptávači, který mi pomáhá s psaním textových zpráv, občas musím dodatečně vyvracet, že ještě nejsem tak dementní, jak by se po přečtení mé textové zprávy mohlo zdát.

15.7.2024 v 17:09 | Karma: 12,31 | Přečteno: 256x | Diskuse | Ostatní

Vilém Ravek

Americké prezidentské volby : Starý a ještě starší

Souboj starců v pokročilém seniorském věku o post nejmocnějšího muže světa může na někoho působit až apokalypticky. Jeden je velmi starý a ten druhý ještě starší.

7.7.2024 v 18:31 | Karma: 27,50 | Přečteno: 1401x | Diskuse | Společnost

Vilém Ravek

Schůzka se svobodným mládencem

Měla sto chutí ho zablokovat, ale po drsném rozchodu byl jediným chlapem, o kterém bezpečně věděla, že ji zbožňuje, ačkoliv nechápala proč.

29.6.2024 v 12:27 | Karma: 15,21 | Přečteno: 432x | Diskuse | Poezie a próza

Vilém Ravek

Prosím potvrďte, že nejste robot

Zase jsem byl vyzván, abych potvrdil, že nejsem robot. Prolezl jsem, ale s odřenými zády. Kdo ví, jak dopadnu příště.

20.6.2024 v 19:53 | Karma: 25,97 | Přečteno: 501x | Diskuse | Ostatní

Vilém Ravek

Podle umělé inteligence volím Kateřinu Konečnou, rybařím a pravidelně chodím do kostela

Ve virtuálním prostoru jsem úplně někdo jiný a to až tolik, že bych si nejraději dal pár facek. Co si vlastně o mě ta umělá inteligence myslí?

15.6.2024 v 15:16 | Karma: 21,18 | Přečteno: 478x | Diskuse | Společnost
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Kompletní OH 2024 v Paříži díky televizi Telly

15. července 2024,  aktualizováno  22.7 8:34

Získejte 100 televizních kanálů na 30 dní zcela zdarma díky internetové televizi Telly. Součástí...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

Rozvádím se, oznámila dubajská princezna na Instagramu manželovi a jeho milenkám

22. července 2024  9:36

Dubajská princezna Mahra (30) a její manžel šejk Mana Bin Mohammed Al Maktúm (25) se po loňské...

VIDEO: Kapitán výletní lodi v Řecku spláchl vlnou turisty na pláži. Vyšetřují ho

23. července 2024  9:29

Nevyžádané dobrodružství na jinak poklidné dovolené zažili v sobotu turisté na pláži Agios Stefanos...

VIDEO: V Moskvě vybuchlo auto s členem armády, přišel o části obou nohou

24. července 2024  10:10,  aktualizováno  16:15

Dva lidé byli zraněni při explozi auta v Moskvě. Panují však rozpory v informacích o koho jde....

Záhada v Rusku. Mrtvých eviduje méně, ale masivně rozšiřuje hřbitovy

24. července 2024  16:12

Ruské regiony v poslední době výrazně více investují do výstavby hřbitovů. Za dva roky války na...

Francouzi zatkli ruského kuchaře. Kul pikle na zahájení olympiády

24. července 2024  16:02

V Francii zadrželi 40letého ruského kuchaře. Policie provedla v jeho bytě razii, v úterý ho začala...

Maďaři si zoufají kvůli vyschlé Družbě, ropu brali jen z Ruska. Slovnaft našel alternativu

24. července 2024  15:52

Slovensko a Maďarsko stupňují tlak na Kyjev a i Evropskou komisi poté, co se zastavil tranzit ruské...

  • Počet článků 293
  • Celková karma 21,69
  • Průměrná čtenost 1556x
Glosátor dění kolem nás, který se pokouší hledat perličky na dně, i když tuší, že tam najde /většinou/ něco zcela jiného. Někdy se však zadaří.

Seznam rubrik