Je nejvyšší čas zrušit městskou policii!

Šéf pražské městské policie, jistý pan Kotrouš, byl zatčen s obrovitým úplatkem. I ptáci na střechách vědí, komu těch pár set tisíc vezl a stejně tak dobře vědí, že se zřejmě nejednalo o první případ. Proto se vlastně městské policie zřizují. Jsou v prvé řadě odpovědné místním radnicím a díky tomu tamním starostům dokáží zvyšovat jejich ego. Pod radnice také spadá jejich hospodaření, se kterým se počítá v rozpočtu. Strážník není hodnocen podle práce, nýbrž podle výše vybraných pokut, které se stávají nedílnou součástí rozpočtu toho kterého města.

Tak se podívejte, jak MP parkuje. Důležitá je ta žlutá čára na obrubníku. Normálnímu řidiči za to nasadí botičku a následuje mastná pokuta...

Řeknu to jednodušeji. Toto úterý se stalo, že opilec obtěžoval hrubým způsobem ženy na rušné hlavní ulici okresního města. Hlídka městské policie hned za rohem peskovala řidiče, který zastavil tam, kde to bylo zakázáno, nikoli na značce, ale u pruhu namalovaném na obrubník chodníku. Hlídka raději buzerovala jeho, než aby na upozornění dalších občanů jela řešit daleko závažnější věc (opilec se obnažoval a vyhrožoval násilím).

Členka městské policie na tato upozornění suše konstatovala, že nejprve se musí vyřešit dopravní přestupek, pak přijde čas na ty další. Na konkrétní dotaz, zda jí nevadí, že opilec nějakou ženu znásilní či zavraždí, opět jednoduše řekla, že tak to mají nastavené, hezky jedno po druhém. Holt ohrožení života je pro měšťáky zřejmě až na té nejspodnější hranici, oni jsou tady hlavně pro vybírání mnohdy nesmyslných pokut, sloužících k naplnění městské pokladny.

Městská policie již dávno ztratila důvod své existence. Bezpečnost v ulicích se nezlepšila ani náhodou a to, že má možnost měřit rychlost automobilů radary určitě nebylo důvodem jejího zřízení. Od toho je tady přece policie státní!

Jediné řešení vidím v tom, aby městská policie splynula s policií státní. Ušetřily by se nemalé finanční prostředky, zmizela by i policejní válka (je všeobecně známo, že státní policisté „měšťáky“ pohrdají). Neříkám, že by všechno najednou v tomto státě bylo růžové, ale likvidace městských policistů by jistě přispěla k vyjasnění právních vztahů a hlavně ke zvýšení bezpečnosti v ulicích. Ti státní poldové by se nemohli vymlouvat na „měšťáky“ a naopak.

 

P.S.: Měl jsem tu čest před pár lety sledovat jednání mezi státními a městskými policisty. Fór byl v tom, že se vzájemně napadali, kde která jejich automobilová hlídka v noci spí, o bezpečnost občanů se nestaral nikdo z nich. Zajímal by mě názor čtenářů, zda je správné, aby v tomto státě působily dvě bezpečnostní složky nezávisle na sobě. Děkuji.

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Aleš Presler | středa 25.7.2012 9:13 | karma článku: 38,83 | přečteno: 3385x